Zotac GT630 Ekran Kartını Fırınlama Denemesi

Sponsorlu Bağlantılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Zotac GT630 Ekran Kartını Fırınlama Denemesi
Herkes Fırınlayın Diyor Öneriyorda Bizde Test Yapalım Dedik.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.

PALA.

PALA.

Üye
Bu fırınlama olayında kartı komle folyoya sarıyorlardı.
Birde lehimli kısım fırının üstüne gelmesi gerekir mantıken lehimlerdeki çatlaklar eriyip kapansın diye(kendi fikrim)

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Bu fırınlama olayında kartı komle folyoya sarıyorlardı.
Birde lehimli kısım fırının üstüne gelmesi gerekir mantıken lehimlerdeki çatlaklar eriyip kapansın diye(kendi fikrim)
Folyo İle Sarılmayı İlkkez Duydum. + Lehim Değil İşlemci Yukarı Bakıyo Diye Duydum :D

PALA.

PALA.

Üye
Başı Kıbleye mi gelecek ? hortuma mı ? diyor ya :)
Doğru bunlar smd yüzey montaj olduğu için düz ısıtılırsa iyi olur.Bu kişide senin gibi yapmış çözmüş...

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Başı Kıbleye mi gelecek ? hortuma mı ? diyor ya :)
Doğru bunlar smd yüzey montaj olduğu için düz ısıtılırsa iyi olur.Bu kişide senin gibi yapmış çözmüş...
Bunlarda Her Zamn Vardı Bende Bazen.Benim Sorunlarım Zaten Eşi Benzeri Olmayan Şeyler Oluyor Genelde :ah

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
Bunlarda Her Zamn Vardı Bende Bazen.Benim Sorunlarım Zaten Eşi Benzeri Olmayan Şeyler Oluyor Genelde :ah
Ekran kartının lehimleri çatlaması için çok ısınması gerek ki 100 dereceye geldimi sistem otomatik kapatması gerekir.
100 derecede lehimlerin çatlayacağını sanmam. Kartlarda farklı bir sıkıntı var galiba...Kaç dereceye çıkıyor ki kasılma anında.

Son düzenleme:
  • Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Ekran kartının lehimleri çatlaması için çok ısınması gerek ki 100 dereceye geldimi sistem otomatik kapatması gerekir.
100 derecede lehimlerin çatlayacağını sanmam. Kartlarda farklı bir sıkıntı var galiba...Kaç dereceye çıkıyor ki kasılma anında.
Kasılmalar PCyi Yeni Açtığımdada Oluyodu.Yani Açtım Chromeye Yada Başlangıca Giriyorum GÖrüntü Bu Hale Geliyor.Max 50 Derecedir.Bahsettiğim Gibi 50 70 Dereceden Yukarı Çıkmayan Bir Kart Normalde.

PALA.

PALA.

Üye
Mal satacaz diye herşeyin kalitesini düşürmeye başladılar.
Nıvdıa hakkında bir sürü söyleti geziyor piyasada

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Mal satacaz diye herşeyin kalitesini düşürmeye başladılar.
Nıvdıa hakkında bir sürü söyleti geziyor piyasada
Herşey Olabilir. Zamanında Yüksek Bit İyidir Diyolardı Bugün 128 Bitlik 960 Mükemmel Performans Verirken AMD 256 Bit İle Aynı Performansı Veriyor. + Nvidialar Fabrika Çıkışı OCli Geliyo Oda Bir Ayrı Dert.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
LinusTechTips deniyordu
Ölü ssd ve ekran kartlarında
Ssd düzelmemişti ama gtx680 veya 780 olması lazım tekrardan çalışmaya başlamıştı

Fırınlama gerçekten işe yarayan bir yöntem eğer elinizde yonga tipi ısı tabancası varsa aynı işi görücektir

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
LinusTechTips deniyordu
Ölü ssd ve ekran kartlarında
Ssd düzelmemişti ama gtx680 veya 780 olması lazım tekrardan çalışmaya başlamıştı

Fırınlama gerçekten işe yarayan bir yöntem eğer elinizde yonga tipi ısı tabancası varsa aynı işi görücektir
Bende Olumsuz :D

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator

Üst Alt