"Zor bir maç bizi bekliyor"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
"Zor bir maç bizi bekliyor"

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile oyunculardan Volkan Demirel, Romanya karşılaşması öncesi bir basın toplantısı düzenlendi.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri (D) Grubu'nda 12 Ekim Cuma günü Romanya ile çok zorlu bir maç oynayacaklarını belirterek, ''Her takımı yenebilecek kapasitede olduğumuzu biliyoruz'' dedi.Abdullah Avcı, milli takımın kampta bulunduğu BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde ve kaleci Volkan Demirel'in de yer aldığı basın toplantısında yaptığı konuşmada, Romanya'nın 6 puanla grup lideri olduğunu belirterek, ''Özellikle son dönemde çıkış yapan ve bizim gibi genç bir jenerasyonla beraber toparlanan bir takım. Onların da 9 oyuncusu Steaua Bakreş'te, diğer oyuncuları Avrupa'da oynuyor. Kompakt halinde oynayan, oyun disiplinine sadık, fizik kaliteli yerinde, takım savunmasını son derece iyi yapan bir takım. Çok zor bir müsabaka bizi bekliyor'' dedi.
Avcı, 11 aydır milli takımın başında bulunduğunu ve mayıs ayında 5 hazırlık maçı yaptıklarını hatırlatarak, ''Bu kadronunu üzerinden bir iki giriş ve çıkışla yolumuza devam ediyoruz. Çok iyi bir takım, iyi bir aile ortamı ve yetenekli bir oyuncu grubu ile sabırlı, konsantre olan, oyuna odaklanabilen ve her takımı yenebilecek kapasitede olduğumuzu biliyoruz'' diye konuştu.
"EKİM AYI, EŞİK ATLAMA AYI"
Romanya ve Macaristan ile oynayacakları karşılaşmaları birlikte düşündüklerini dile getiren Avcı, 2014 Dünya Kupası yolunda ekim ayını ''eşik atlama ayı'' olarak gördüklerini, rakiplerin analizlerini iyi bir şekilde yaptıklarını ve hazırlıklarını sağlıklı bir şekilde tamamlamak üzere olduklarını vurgulayarak, ''Açıkladığımız 24 kişilik aday kadrodaki isimlerden özellikle 20'sinin Avrupa kupaları ve ligde devamlı süre almalarını bizim için bir avantaj olarak görüyoruz'' ifadelerini kullandı.

Abdullah Avcı, Estonya ile oynadıkları karşılaşmada taraftarlardan çok güzel destek gördüklerini dile getirerek, ''Estonya maçına 50 bin kişinin kırmızı-beyaz bayrak ve formalarla gelmesi bizi son derece mutlu etmiştir. Romanya maçında da aynı coşku, aynı duygu, aynı tezahürat, aynı taraftar topluluğunun daha fazla kırmızı-beyazlı forma ve bayraklarla olacağına inanıyorum'' dedi.
"EMRE VE AYDIN'A HAYIRLI UĞURLU OLSUN"
Sakatlığı nedeniyle Hakan Balta'yı 25 kişilik aday kadrodan çıkardıklarını anımsatan Avcı, ''İki tane de yeni oyuncu bu aday kadronun içine dahil oldu. Emre Çolak ve Aydın Yılmaz. Galatasaray altyapısında çalıştığım süreçte beraber olduğum oyuncular. Onlar da bu kampta bizimle beraber oldular. Onlara da hayırlı uğurlu olsun'' diye konuştu.

Abdullah Avcı, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde kamp yapmalarını sağlayan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Samet Aybaba ve ekibi ile tesis personeline de ayrı ayrı teşekkür etti.
Avcı, konuşmasının ardından, basın toplantısının ikinci bölümünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Gruplarında ikinci maçların geride kaldığını belirterek, ''Sonuçlarla ilgili bir sürpriz ortaya çıkmadı. Grubun en önemli takımlarından biriyle başlamıştık. Önümüzdeki iki müsabaka bizim için çok önemli, kazanmak için her şeyi yapacağız. 25 yaş ortalaması olan bir takımla oynuyoruz. Tecrübeli oyuncularımız var. Biz bunların altından kalkabilecek bir takımız'' ifadelerini kullandı.
Bir Rumen gazetecinin Romanya maçındaki hedeflerini sorması üzerine Avcı, ''Biz her maçı kazanmak duygusuyla oynuyoruz. Oyunun bir takım gerçekleri de var. Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin, ama biz kazanmak için her şeyi deneyeceğiz'' dedi.
ADAY KADRODA TRABZONSPOR'DAN OYUNCU OLMAMASI
Milli Takım aday kadrosuna Trabzonspor'dan oyuncu almamasıyla ilgili yapılan eleştirilerle ilgili bir soruyu ise Avcı, ''Kamuoyunun düşüncelerine saygımız var. Mayıs ayı kampına çağırdığım 10 değişik kulüpten oyuncunun 6 tanesi Fenerbahçe ve Galatasaray'a transfer oldu. Bu benim suçum değil. Onur, benim genç milli takımlardan oyuncum. Buraya aldığım Mert ve Cenk'in millilik sayıları aynı, oynama süreleri aynı. Onur 9 maçtır bizimle birlikte değil. Cenk ile Mert, 7 maçtır beraberler. Onur da bu takımın parçası, performansı böyle sürdürdüğü müddetçe bizimle birlikte olacaktır.'' diye yanıtladı.

''HANGİ TAKIMDA OYNADIKLARININ FARKINDA DEĞİLİM''
Türkiye'de 5 bin 600 profesyonel futbolcunun bulunduğunu, ama Milli Takım kadrosuna 24-25 futbolcu alabildiklerini kaydeden Avcı, ''Kadroları yaparken hangi takımda oynadığının farkında bile değilim. Sadece böyle bir şeyle karşılaşınca bir istatistik çıkardım ve mayıs ayında 10 değişik kulüpten çağırdığım oyuncuların 6-7'sinin transfer olduğunu gördük. Bu eleştirilere katılmıyorum, bu benim suçum değil. Seçtiğimiz, karar verdiğimiz her şeyin vicdanen arkasındayız.'' dedi.

''MİLLİ TAKIM HOCALIĞI SİZE AĞIR GELİYOR MU? ''
Abdullah Avcı, bir basın mensubunun, ''Milli takım hocalığı size ağır geliyor mu '' sorusuna da ''Milli takım teknik direktörlüğü çok onurlu, zor, sorumluluğu fazla olan bir görev. Bu anlamda kendimi rahat hissediyorum. Ülkemin insanı bana ve takıma destek veriyor. Aynı desteği de sizlerden rica ediyorum ve bu ülkenin takımına sahip çıkılmasını istiyorum.'' diye yanıt verdi.

''ROMANYA ZORLU BİR RAKİP''
Romanya'nın grubun lideri olduğunu hatırlatan Abdullah Avcı, bunun göz ardı edilmemesi gerektiğini, zorlu bir rakiple karşılaşacaklarını kaydetti.

Avcı, Romanya Milli Takımı'nın oyun disiplininden kopmayan bir ekip olduğunun altını çizerek, ''Grubun lideri ile oynayacağız. Bunu göz ardı etmeyelim. Karşımızda oyun disiplinine son derece sadık, coşkulu sabırlı oynayan bir takım olacak. Allah kısmet ederse Romanya'yı yendiğimizde, biz Macaristan ile oynarken Romanya ile Hollanda oynayacak ve yolumuz belli olacak. Ama bizim için en önemlisi önümüzdeki Romanya maçı'' diye konuştu.
''PROBLEMİMİZ YOK''
Bir soru üzerine, milli takımın probleminin olmadığını ve uyum içinde bulunduğunu anlatan Avcı, ''25 oyuncunun yüzde 80'iyle 7 senedir beraberim. Hiçbir problem yok. Oyuncularla sadece kamplarda değil, kamp dışında da irtibat halindeyiz. Futbolcular oynamadığı zaman elbette mutsuz olacak. Bunlar normal şeyler. Milli takım olarak hiçbir problemimiz yok, uyum içindeyiz, her şey olumlu gidiyor'' dedi.

Daha önce gruptan lider çıkmayı hedeflediklerini söylediğinin belirtilmesi üzerine Avcı, ''Çıkmayı hedefliyoruz dedim. 1996'dan itibaren play-off oynayarak gittik, artık eşik atlamamız gerektiğini düşünüyorum. İki maça en iyi şekilde hazırlanıp, sonra fikstürün durumuna bakacağız. Hedefimizde şaşma yok, aynı hedefe devam ediyoruz'' şeklinde konuştu.
Abdullah Avcı, milli takımın duran toplardan gol yediğinin belirtilmesi üzerine, ''Slovakya karşılaşmasıyla beraber alan savunmasına geçtik ve duran toplardan sadece 1 gol yedik. O da Hollanda maçında. Bu şekilde alan savunması yapmaya devam edeceğiz'' dedi.
SAVUNMANIN SOLUNDA SORUN VAR MI?
Basın mensuplarının, savunmanın solunda bir sıkıntı yaşayıp yaşamadıkları sorusu üzerine Avcı, ''Hakan Balta'nın dün akşam son kontrolleri yapıldı ve kadrodan çıkarmak zorunda kaldık. Hasan Ali'nin ilk milliliği benimle beraberdir. Fenerbahçe'ye geldikten sonra onu kadroya almadım, daha önce de alıyordum. Avrupa kupaları ve ligde iyi gidiyor. Bunu sorun etmiyoruz. Bu bölgede içimizden kullanacağımız oyuncular da var.'' dedi.

Son olarak, dün Cem Yılmaz'ın gösterisine gittiklerinin hatırlatılması üzerine Avcı, ''Pazartesi gününden beri buradayız. Keyifli bir kamp var. Oyuncularımızla toplantılar da yapıyoruz. Sosyal anlamda da böyle etkinliklere gitmek istedik. Keyifli geçti. Bize olumlu yansımaları oldu. Milli takıma önemli mesajlar verdi, Volkan ile biraz uğraştı. Keyifliydi, moral oldu'' diyerek sözlerini tamamladı.

"DEPLASMANA KAZANARAK GİTMEK İSTİYORUZ"

Milli Futbol Takımı'nın tecrübeli kalecisi Volkan Demirel, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde 12 Ekim Cuma günü İstanbul'da Romanya ile yapacakları karşılaşmayı kazanarak 16 Ekim'deki Macaristan deplasmanına gitmek istediklerini söyledi.

Milli kaleci, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında, elemelerde Romanya ve Macaristan ile iki önemli maça çıkacaklarını belirterek, ''Bu karşılaşmalardaki sonuçların uzun sürede bize neler getireceğini biliyoruz. Bu nedenle çok iyi hazırlanıyoruz. Saha şartlarını göz önünde bulundurarak, bizim ve Romanya'nın neler yapacağını düşünerek hazırlanıyoruz. Romanya maçını kazanarak Macaristan'a gitmek istiyoruz. Tüm takım arkadaşlarımız bunun bilincinde'' dedi.
Kamp yaptıkları BJK Nevzat Demir Tesisleri'nden memnuniyetini vurgulayan Volkan Demirel, ''Beşiktaş Kulübü'ne teşekkür ediyoruz. Çok güzel çalışma imkanı var'' diye konuştu.
VOLKAN DEMİREL: ROMANYA'YI YENEREK MACARİSTAN'A GİTMEK İSTİYORUZ
Milli takım olarak her maça galibiyet için çıktıklarını anlatan Volkan Demirel, ''Saha şartları ve futbolcunun durumundan dolayı maçın neticesi değişebiliyor. Ama Türk Milli Takımı sahaya her zaman galibiyet için çıkacaktır. Romanya ve Macaristan maçları da böyle olacaktır'' dedi.

Romanya'da çekindiği futbolcu olup olmadığı sorusu üzerine milli kaleci, ''Çekindiğim veya düşündüğüm bir futbolcu yok. Hocamın görev vermesi halinde elimden geleni yapacağım'' ifadelerini kullandı.
''HERKES AYNI BAYRAK ALTINDA TOPLANSIN''
Estonya maçında taraftarların oluşturduğu atmosferin hatırlatılması üzerine tecrübeli file bekçisi ''Bence olması gereken atmosfer oydu. Son maçta güzel atmosfer vardı. Umarım aynı atmosfer Romanya maçında da olur. Aynı taraftar grubunun olmasını bekliyoruz. Milli takımda renkler olmaz. Kırmızı-beyaz bayrağın altında toplanmamız gerekiyor. Biz her maçı kazanabilecek kapasitedeyiz. Yeter ki herkes aynı bayrak altında toplansın.'' diye

Tecrübeli bir isim olarak milli takıma gelen oyuncuları nasıl motive ettikleri yönündeki soruyu ise Volkan, ''Buraya gelirken bir futbolcunun motivasyona veya konsantrasyona ihtiyacı yok. Arkadaşlar çocukluklarından itibaren bu formayı hayal ettikleri için geldiklerinde en üst seviyede motive olacaklardır. Biz de tecrübelerimizden bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz. Zaten içimizdeki duyguların ve düşüncelerin bunu yerine getirmek için yeterli olduğunu düşünüyorum'' diye yanıtladı.
''HER GEÇEN GÜN DAHA İYİYE GİDİYORUM''
Sakatlığı nedeniyle sezon başında bazı maçları kaçıran Volkan Demirel, ameliyat olmamasının nedeninin bir sezonu kaybetmemek olduğunu dile getirdi.

Omzundaki sakatlığının ilk dönemde kendisini etkilediğine dikkati çeken milli kaleci, ''Zaman yavaş yavaş benim lehime olacak. Gün geçtikçe iyiye gidiyorum. Ağrılarım daha da azalıyor. Tam iyileştiğimi söyleyemem, ama bir ay sonrasında ağrılarım da bitecek. Maçlarda sıkıntı olmuyordu, ancak kendimi kollamam gerekiyordu. Sakatlığım sonrası 'ameliyat' dendi. Böyle davranmak istemedim. Oynamak istedim ve ameliyat olmam halinde fiziki yapımdan dolayı bir sezonun kaybolacağını düşündüm. Her geçen gün yüzde 100 performansıma döneceğimi düşünüyorum'' diye konuştu.

jackalmami

jackalmami

Üye
Hayırlısı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...