Zarar Vermeden Android'e DOS & Windows 3.1 Kurma (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
Zarar Vermeden Android'e DOS & Windows 3.1 Kurma (Resimli Anlatım)
*Bu konu Android'e Windows 3.1 yüklemeyi içeriyor, eğer Windows 95/98/2000/XP/Vista/7/8 veya Linux kurmak isterseniz burayı ziyaret edin: http://www.maxicep.com/android-genel/androide-zarar-vermeden-windows-95-98-me-xp-vista-7-8-veya-linux-kurma-753699.html

GÜNCELLEME: Emülatör uygulama Android'in yeni sürümleri* ile uyumlu değil. Uzun süren araştırmalarım sonucunda aynı işi gören ve yeni Android sürümlerine uyumlu bir uygulama da bulamadım. Yani aslında buldum fakat extsd'ye erişemeyince bir işe yaramadı. Eğer rootlu** değilseniz işe başlamadan evvel uygulamaların çalışıp çalışmadığını telefonunuzda denemenizde fayda var.
(*)Lollipop üzerinde çalıştıramadım. KitKat üzerinde ise çalışıyordu.
(**)Root'un ne olduğunu bilmiyorsanız kısaca araştırın derim.

Arkadaşlar play storede gezinirlen bir uygulama dözüme çarptı ve indirdim; sonra anladımki android içinde bir virtual box uygulaması varmış. Sonra Windows 3.1 kurmaya kalktım ve olanlar oldu :ehe Buradada size nasıl android'inize Windows 3.1 kurulacağını adım adım anlatacağım :) Hadi bakalım... Eğer nasıl olacağını merak ediyorsanız en sondaki resme bakın :)

Not: Android sisteminize zarar gelmeyecektir. Yani Windows 3.1'i bir uygulama gibi çalıştıracaksınız :oke: (en azından benimkinde bir sıkıntı yaşamadım) Ayrıca cihazınızda gelebilecek sıkıntılardanda sorumlu değilim. (ki bir sıkıntı getirmek baya zor olsa gerek :ehe )

Adım 1

Google Play Store'dan aDosBox adlı uygulamayı indirelim.

Adım 2

tıklayarak Windows 3.1 'i indirelim. (veya )

Adım 3

Yukardaki dosyaları çıkarttığınızda iso dosyası gelecek; onuda winrar ile çıkarın bir klasöre yaklasık 500 dosyamız çıkmış olacak)

Adım 4

Telefonunuzu PC'nize USB ile bağlayarak sdcard'ınızda (tırnak işaretleri olmadan) "doswin" adlı bir klasör oluşturun ve o 500 dosyayı direk içine yapıştırın.

Adım 5

aDosBox uygulamasını açın ve şu kodları girin:

cls (ekranı temizlemesi için) ardından <ENTER>
doswin\setup.exe (sdcard'ı c: sürücüsü olarak tanıyacaktır.) ardından tekrar <ENTER>

Adım 6

Kurulum çalışacak windows xp kurar gibi kuracağız. Size ipucu olarak mouse'u öyle hemen oynatamayacağınızı; ilk oynatma için biraz bekleyeceğinizi ondan sonrakiler içinde bir sıkıntı çekmeyeceğinizi belirteyim. son olarak; androidinizdeki geri tuşu mousu devre dışı bıracağını veya aktifleştireceğini belirteyim; aklınızda bulunsun :)

Adım 7

Kurulum tamamlanınca herhangi bir sorun olmaması için sdcard'ınızda oluşturulan autoexec.bat ve config.sys gibi dosyaları başka bir yere taşıyın veya adlarını değiştirin.

Sonuç

Not: Eski Windows 3.1 Deneyimlerinizi unuttuysanız aDosBox'u tekrar açtığınızda Windows 3.1 e erişmek için aşağıdaki kodu yazın:

WINDOWS\WIN

Not: Alıntı değildir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Fx.sasser, kapakli511, xman34132 ve 8 diğerleri

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
:oha: Root falan gerekiyordur galiba

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Şaşırdım şimdi peki kurtulmak için :D

15097

15097

Üye
Anlatımın için :tşk: ama kimse Android'ine win. 3.1 yüklemez sanırım :kıskıs: ama ilginç olmuş :)

• Beğen
Tepkiler: kapakli511
abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
Anlatımın için :tşk: ama kimse Android'ine win. 3.1 yüklemez sanırım :kıskıs: ama ilginç olmuş :)

androide zarar vermiyor = androidini her zaman kullanmaya devam edeceksin ayrıyeten win 3.1 olacak. hem nostaljikte oluyor; bence kurmanın sakıncası yok fakat son cümledede belirttiğim gibi win 98 üzerinde çalışıyorum yakında onuda ekleyecem :)

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
Mesajim Bulunsun :)
:tşk:

• Beğen
Tepkiler: abandonware
PremiumWork

PremiumWork

Üye
Harika kardesim insallah xp felende kurariz. Saden 98 kurulursa xp calisir.

abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
symbian'cıyım ama konu için teşekkürler farklı bir deneyim olmuş.

• Beğen
PremiumWork

PremiumWork

Üye
Aynen kardesim denemek lazim hadi hayirlisi

• Beğen
PremiumWork

PremiumWork

Üye
Suan pc yok telefondan giriyorum yarin denerim olmadi azcik gelistiririm programi

- - - Eklendi - - -

Senin telefon ne kardesim??

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Şimdi deniycem. Uygulamalarımı yedekliyorum. Her türlü tedbiri aldım :D

Üst Alt