Zamanın Hızlanması

Sponsorlu Bağlantılar

Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
Zamanın Hızlanması
Sanki zaman hızlanmış gibi geliyor bana. Bir hafta göz açıp kapatıncaya kadar geçiyor bazen. Size de oluyor mu? :hmmm

• Beğen
Tepkiler: one_useR_0007, rear2011 ve Symbianist

Symbianist

Symbianist

Üye
Oluyor

• Beğen
Tepkiler: rear2011 ve Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
Sebebi ne acaba bir fikrin var mı :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Symbianist
Symbianist

Symbianist

Üye
Sebebi ne acaba bir fikrin var mı :hmmm

Bence temelde algı ile ilgili ama tek bir sebebi yok gibi . İnsanın kafasına takacak bir derdi olmazsa, meşgul edecek bir uğraşı varsa, beklediği bir şey de yoksa akıp gidiyor zaman.

Yani,
Atın arpası varsa, vursan da semeri bana mısın demez, arpası da yoksa vursan da kırbacı bir adım gitmez.

• Beğen
Tepkiler: rear2011 ve Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
Bence temelde algı ile ilgili ama tek bir sebebi yok gibi . İnsanın kafasına takacak bir derdi olmazsa, meşgul edecek bir uğraşı varsa, beklediği bir şey de yoksa akıp gidiyor zaman.

Yani,
Atın arpası varsa, vursan da semeri bana mısın demez, arpası da yoksa vursan da kırbacı bir adım gitmez.
Mesela yaşlılar zamanın geçmemesinden yakınıyorlar. Meşgale gerekiyor o halde.

PALA.

PALA.

Üye
Yaş yirmiyi geçtimi öyle olur, özelliklede erkeklere herşey dün gibi gelir ...

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

altop memo

Üye
Hastanede zaman durmuş gibi olur

• Beğen
Tepkiler: one_useR_0007 ve Baydırman
Symbianist

Symbianist

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Baydırman

sebo_17m

Üye
Zaman algısı halen daha açıklanmayı bekleyen bir gizem. Dunyada kayıtlara geçmiş bir kaç vaka var; duş alırken düşen su damlalarının yavaşlaması, kırılan bir pencerenin her bir zerresinin görülmesi tarzında. Belki bunlar hiç meydana gelmemis hikayelerdir fakat cogumuzda ortak bir düşünce var; sanki dün bugunden hep farklı. Bazen 10 dakika masanın uzerine dalıp uyudugumuzda saatler dolup taşacak seyleri ruyada yaşarız ki buda bir zaman kargaşasıdır. Bende sizin gibi bu konuda cok kez kendime sorular sormuşumdur. Aldığım yanıt, zamanın gercekten sadece bir algı kaynağı olduğu. Bu kaynagin anlamlastirip sayilabilir kilmak için gunesin dogup batisini referans aldigimizdir. Uzayın iki ucunda iki kisi ayni anda birer kiprit yakmak isteseler, temel baz alabilecekleri bir an yoktur. İkiside sadece kipritin cakildigini bilir. Ne zaman çakıldığı konusunda bir fikir edinemezler. Bu sebeple yaşadığımız yada yaşamadığımız olgular hep vardır ve iç içedir, bir yumak ip misali. Bizler bu yumağı açtığımız oranla zamanın değiştiğini sanırız...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: one_useR_0007, PALA., Symbianist ve 1 kişi daha
Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
Aslında zaman hep aynı mıdır yani :hmmm

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye

Bu değerli insan zaman konusunda en geçerli teoriyi yıllar önce sundu ve çok yakın bir zamanda ispatlandı.​

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Baydırman
PALA.

PALA.

Üye
@Genc007 zaman algısı çok geniş konu yorumlamak zor teoriler var genelde ama 100 yıl sonra farklı sonuçlar çıkarmı bilemem :hmmm tek bildiğim zamanıda bir var eden olduğu ve amacı olduğu her işin içine giren bir faktör.

• Beğen
Tepkiler: Symbianist ve Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
@Genc007 zaman algısı çok geniş konu yorumlamak zor teoriler var genelde ama 100 yıl sonra farklı sonuçlar çıkarmı bilemem :hmmm tek bildiğim zamanıda bir var eden olduğu ve amacı olduğu her işin içine giren bir faktör.
Çok değişik bir şey saliseleri bile önemli bazen

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PALA.

Üst Alt