Zaman Yolculuğu Geleceğe Gitmek Gerçekten Mümkün mü?

Sponsorlu Bağlantılar

İnternettin HOCA

İnternettin HOCA

Üye
    Konu Sahibi
Zaman Yolculuğu Geleceğe Gitmek Gerçekten Mümkün mü?
Bugünün bilim olanaklarıyla günümüzde zamanda yolculuk etmek imkansız gibi
gözüküyor.Peki, zamanda yolculuk gerçekten mümkün mü?Bazı bilim adamlarının
iddialarına göre bu tamamen aptalca bir düşünce.Zamanda yolculuk imkansız bir
kanı.Fakat günümüzde bir grup bilimadamı, zamada yolculuk teorisini gerçek
hale getirmek için çalışmaktadırlar.Şimdi bu teoriye bir göz atalım.

Albert Einstein'nın izafiyet teorisine göre "Eğer bir cisim ışık hızında ilerliyorsa,
yanından geçen zaman yavaşlıyacaktır.Yani başka bir değişle, cisim ışık hızına ulaştığı
zaman, içinde bulunduğu zaman kavramı duracak ve bir zamansızlık boyutunda yer
alacaktır.Bunun oluşması için cismin saniyede 300,000 km.hızla gitmesi gerekmektedir.
Böylece zamanın ilerisine ve gerisine yolculuk mümkün hale gelecektir.Kolay geliyor
değil mi?

Fakat günümüzde,herhangi bir cismin saniyede 300,000 km.hıza ulaşabilmesi
tamamen imkansız.Cisim hızlandıkça kütlesi artacaktır.Ve cismi dahada hızlandırmak
için her defasında çok daha büyük bir kuvvete ihtiyaç olacaktır.Günümüzde hiçbir bilim
adamı bunun nasıl yapılacağını bilmiyor.Yani imkansız.

Işık hızına ulaşmamızı engelleyen şeyin kütle olduğunu biliyoruz.Peki kütlesi sıfır
olan bir cismi zaman yolculuğuna yollayabilir miyiz? Elbette mümkün.Kütlesi olmadığı
için hızlandırma konusunda herhangi bir problem yaşanmayacaktır.Peki kütlesi
olmayan o şey bir cisim midir?Bilindiği üzere cisimlerin bir kütlesi vardır.Ve bunun
korunması gereklidir.Yoksa o şey cisim kavramından çıkar.Peki evrende kütlesi
olmayan bir cisim var mı?Bilim adamları, evrende var olan ve adı Tachyon olan bir
cismin kütlesinin sıfır olduğuna inanıyorlar.Bilim adamlarının teorilerine göre,
tachyonic hızlandırma denilen bir metodla zamanda yolculuk yapmak mümkün.

Birkaç ay önce bilim adamları taychon maddesini hızlandırarak ışık hızına
yaklaştırdılar ve ileri bir zamana geçirmeyi başardılar.Fakat şu an için, insanların
zamanda yolculuk etmesi imkansız.Bir insanın bir arabaya binipte, saatte 88 mile
ulaştktan sonra zaman boyutları arasında yolculuk etmesi mümkün değil.Eğer
cisimlerin kütlelerini sabit tutmayı başarabilseydik, böyle bir şeyin olması için arabanın
saatte 88 mil hızla değil, bu hızın bir milyon katı daha hızlı gitmesi gerekmekteydi.
Ayrıca teorilere göre, bu hızı yakalayıp geçmişe gitmek mümkün olabilir.Fakat geçmişe
gittiğiniz zaman orada kalırsınız.Asla kendi zamanınıza dönemezsiniz

.Tabi bunların
bir teori olduğunuda unutmayalım.Gelecekte neler olacağını kimse bilemez değil mi?
Gelecek şu an için süprizlerle
Zamanda yolculuğa az kaldı!

Amerikalı fizikçi Ronald Mallett, ‘zaman makinesi’ geliştirdiğini; sonbahar aylarında atom transferlerine başlayacağını açıkladı...

Bilimkurgunun en gözde temalarından ‘zamanda yolculuk’, bir Amerikalı fizik profesörünün laboratuvarında hayat bulmak üzere. Amerika’nın Connecticut Üniversitesi’nde görevli fizik profesörü Ronald Mallett, maddeyi isteğe göre geleceğe ya da geçmişe gönderebileceği bir zaman makinesi geliştirdiğini, atomun zamanda transferi deneylerine sonbaharda başlalayacağını öne sürdü. Çalışmasının Einstein’in "İzafiyet Teorisi"ne dayandığını açıklayan Mallett, atomun zamanda yolculuğunu, ‘bir tür ışık halkası’ kullanarak gerçekleştireceğini söyledi. Mallett, çalışmasının kendi teorisi olmadığını ve fizik kurallarının dışına çıkmak gibi bir gayreti olmadığını da ifade etti.

‘Şimdilik sadece atomlar’

Mallett, zaman makinesi aracılığıyla geçmişe ve geleceğe insan transferininse büyük bir enerji gerektirdiğini, şimdilik sadece atomları, yakın gelecekteyse eşyaları transfer edeceklerini açıkladı.dolu bir bekleme salonu bizim için....
*****Kaynak*****

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bulunduğun Yerde 100 200 Kere Zıpla Çindesin :naughty:

• Beğen
Tepkiler: SHS, İnternettin HOCA ve Dede
Joker.

Joker.

Üye
Benim bildiğim ilk yolcular nötronlardı.Veya gönderilmeye çalışılan.

ByKatre

ByKatre

Üye
zor gibi ;)

___kaptan___

___kaptan___

Üye
güzel bir derleme lakin şöyle Birşey var bu bir teoriden ibaret bu doğru ama şöyle düşünelim bir cisim veya varlık nasıl geçmişe gidebilir ki yani geçen giden zaman bir daha gelemez ve bir daha o zamanı yaşayamayız zamandan kasıt saatin durması vs ise saçma olur dünyadaki bütün saatler dursa zaman yine geçiyor olacak!

Ama ışık hızı ile hareket edildiği vakit normal zamanın yavaşlıyor olması ve hızımıza göre bir yerden bir yere bir nevi geleceğe gitmiş gibi ışınlanma durumu olabilir Sonuçta aklın almadığı bir yere çıkıyor sonuç : geleceğe gitmek nasıl anlatsam ki ışık hızı ile geleceğe gidiyorsun ama bulunduğumuz vakit zaman yavaşlıyor ama biz gelecekteyiz bence bu geleceğe gitmek değil de ışınlanmak olur tamamen göreceli bir konu teori oluşu da düşünmeyi zorlaştırıyor ama somut kanıtların oluşu güzel :)

haber için :tşk:

• Beğen
Tepkiler: İnternettin HOCA
reaurora

reaurora

Üye
bu hiçbir zaman bir düşünce veya umuttan başka bir şey olmayak.

• Beğen
Tepkiler: İnternettin HOCA
ByEmre221

ByEmre221

Üye
imkansız nasıl geçmişe gidebiliriz mesela baya hızlandık falan bebekliğimize döndük düşünsenize bi olmaz tabikide :D hahahaha

• Beğen
Tepkiler: CV-Aurora ve kavr
reaurora

reaurora

Üye
albert halt etmiş.serikatilinde dedigi gibi 15 sene oncesine gidicem ve cocuk olan başka bir benle karşilasicam he. bu konu hakkinda 1 saniye bile kafa yoran bilim adaminin aklindan sűphe ederim.

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221
Amarus

Amarus

Üye
albert halt etmiş.serikatilinde dedigi gibi 15 sene oncesine gidicem ve cocuk olan başka bir benle karşilasicam he. bu konu hakkinda 1 saniye bile kafa yoran bilim adaminin aklindan sűphe ederim.

aynen dimi ya einstein ne mal bir adammış sen o kadar fizikçi ol kafa patlat yıllarca evren hakkında gel böyle bir teori sun,yetmezmiş gibi arkasından gelen bilimadamları falan da hep salak bunca yıldır böyle bir teori üzerinde çalışıyorlar devlet falanda yardım ediyor hatta devlet baskanları da aptal sanırım göremiyor böyle saçma bir şeyi insan hiç çocukluguna dönebilir mi ya e insaf yani bizde olmasak boş boş şu oturdugumuzdan yerden bunları eleştirmesek nasıl ilerleyecek bu bilim.

• Beğen
Tepkiler: Sertug1991 ve ogzhnoTr
reaurora

reaurora

Üye
aynen dimi ya einstein ne mal bir adammış sen o kadar fizikçi ol kafa patlat yıllarca evren hakkında gel böyle bir teori sun,yetmezmiş gibi arkasından gelen bilimadamları falan da hep salak bunca yıldır böyle bir teori üzerinde çalışıyorlar devlet falanda yardım ediyor hatta devlet baskanları da aptal sanırım göremiyor böyle saçma bir şeyi insan hiç çocukluguna dönebilir mi ya e insaf yani bizde olmasak boş boş şu oturdugumuzdan yerden bunları eleştirmesek nasıl ilerleyecek bu bilim.
hayaller dünyasında yaşıyorsun

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
güzel bir derleme lakin şöyle Birşey var bu bir teoriden ibaret bu doğru ama şöyle düşünelim bir cisim veya varlık nasıl geçmişe gidebilir ki yani geçen giden zaman bir daha gelemez ve bir daha o zamanı yaşayamayız zamandan kasıt saatin durması vs ise saçma olur dünyadaki bütün saatler dursa zaman yine geçiyor olacak!

Ama ışık hızı ile hareket edildiği vakit normal zamanın yavaşlıyor olması ve hızımıza göre bir yerden bir yere bir nevi geleceğe gitmiş gibi ışınlanma durumu olabilir Sonuçta aklın almadığı bir yere çıkıyor sonuç : geleceğe gitmek nasıl anlatsam ki ışık hızı ile geleceğe gidiyorsun ama bulunduğumuz vakit zaman yavaşlıyor ama biz gelecekteyiz bence bu geleceğe gitmek değil de ışınlanmak olur tamamen göreceli bir konu teori oluşu da düşünmeyi zorlaştırıyor ama somut kanıtların oluşu güzel :)

haber için :tşk:

aşırı sığ ve yüzeysel düşünüyorsunuz.

reaurora

reaurora

Üye
:cigara: zamanda yolculuk ümidine kapılmış bilim adamları

___kaptan___

___kaptan___

Üye
aşırı sığ ve yüzeysel düşünüyorsunuz.
peki biz Aşırı sığ ve yüzeysel düşünüyoruz! Bu konuyu Bize akla mantığa sığar bir şekilde anlatıp kanıtlayabilir misin peki? Hayır!

Benim mesajımı bi kez daha oku lütfen! En azından dalga geçmemişim yersiz bulmamışım bu forumda herkesden çok ben inanıyorum uzayın varlığına zamanda yolculuk vb ama zamanımızın teknolojisi ile bu Mümkün değil ve bütün bu yazılıp çizilenler uçuk bir teoriden öteye gidemez bunu bütün bilim adamları söyleyebilir o yüzden sorun yok yani?
Ama bir gün Bunun olacağına inanıyorum ben o günü göremeyecek olsamda. .

SHS

SHS

Üye
zamanda yolculuk ettin diyelim aynı koordinata bulunduğun yere mi gidicen gidipte neyi değiştircen değiştircende ne olacağını bilmiyosun en iyisi bunları düşünmemek :)

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
peki biz Aşırı sığ ve yüzeysel düşünüyoruz! Bu konuyu Bize akla mantığa sığar bir şekilde anlatıp kanıtlayabilir misin peki? Hayır!

Benim mesajımı bi kez daha oku lütfen! En azından dalga geçmemişim yersiz bulmamışım bu forumda herkesden çok ben inanıyorum uzayın varlığına zamanda yolculuk vb ama zamanımızın teknolojisi ile bu Mümkün değil ve bütün bu yazılıp çizilenler uçuk bir teoriden öteye gidemez bunu bütün bilim adamları söyleyebilir o yüzden sorun yok yani?
Ama bir gün Bunun olacağına inanıyorum ben o günü göremeyecek olsamda. .

Şu anın teknolojisiyle mümkün diyen olmadı

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Tamam işte biz de şuan ki teknoloji ile zamanda yolculuğun Mümkün olduğunu söyleyen oldu demedik ki sen nereye takıldın bilmiyorum ama sen yanlış anladın yazdıklarımı :kıskıs:

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
yazdıklarını yanlış anlamadım direk anlamsız sadece teori olarak kalacak diyorsun ama önümüzde daha sırrı ortaya çıkmayan milyonlarca şey var. sonrada şu anki teknolojiyle olmaz diyorsun. çelişki sende

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Bak şimdi doğru anladın beni!
Şuan ki teknoloji ile zamanda yolculuk imkansız ve de sadece bir teori!
Ama ilerleyen yıllarda olur mu olur bilemem!!
Ben bilim adamı değilim, ben kaşif değilim ortaya bir düşünce atarız az da olsa gerçekliği var ise teoriden ibarettir!

Ilk mesajımda da ana konudaki teorilerden bahsettim en azından ne derece olur olmaz gibisinden yorumladım!

Dediğim gibi, yine aynı düşüncemi savunuyorum!
Zamanda yolculuk şuan ki teknoloji ile ama sadece şuan ki teknoloji ile imkansız ama yıllar sonra bu Mümkün olabilir! Ve yazılanlar teoriden öteye gidemez!

Unutma iyi bir çocuk olabilirsen şirinleri bile görebilirsin...

Fenomenon

Fenomenon

Üye
ışık hızına yakın hızda gitmek geleceğe yolculuk yapmak değildir aslında.

Üst Alt