Z5 wifi sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

trxenon

Üye
    Konu Sahibi
Z5 wifi sorunu
z5 imde wifi sorunu var
android nouget sistemi var
pc de veya tablette wifi hızı normal iken z5 te hız çık yavaş nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilecek var mı???
çok sinir bozucu birşey :/

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Cihaz Stock Rom'da mı ?

trxenon

Üye
    Konu Sahibi
Evet

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Bunları dene
Cihaza ayarlardan Ağ ayarlarına Reset at.
recoveryden reset at,
Son Sürüm yazılımı pcden yükle.

Symbianist

Symbianist

Üye
Şöyle bir göz attım da Z5 ile ilgili wifi sorunu yabancı forumlarda da epey dile getirilmiş. Genel bir problem galiba. Bir tanesi anakartı garantiden değişince biraz düzeldi demiş.

Bağlandığınız wireless ağını önce unut deyip silin. Yeniden bağlanmak için şifre vs girerken gelişmiş ayarlardan sabit bir ip atayın. Yine wireless menüsünden gelişmiş ayarlardan uyku modu, tasarruf vs gibi şeyleri kapatın bir deneyin. Sabit ip nin bir şeyi değiştireceğini sanmam ama seçenekleri denemekte fayda var.

Ayrıca vpn ile de bir deneyin . speed test falan yapın duruma bakın bence. Opera vpn, hola vpn, Hotspot shield deneyebilirsiniz. Ping artar ama belki hız yükselir. Aklıma ilk etapta gelenler bunlar .

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
Symbianist

Symbianist

Üye
Su uygulamayı da deneyebilirsiniz. Bağlantıyı canlı tutmaya yarıyor.

Bence bununla şunu da kurup arka planda ne kadar veri harcadığını da takip edin ki kotayı sömürmesin. Bildirim çubuğunda anlık internet hızınızı gösterir bu uygulama. Ben bununla arka plan uygulamalarını düzelttim.

Hem arka plandakilerin de interneti sürekli kullanarak bir şeyleri yavaslatıp yavaslatmadigini takip edersiniz.

Bu arada belki hesaplarınız arka planda senkronizasyon yapıyordur ve ondan da wireless bağlantısı yavastır.

Siz bunların faydasını görürseniz gerekirse konu açarız herkes faydalanır.

Misafir - 369936

Arkadaşlar aynı sorun bende de var. Sorunun çözümünü bulan var mı?

Üst Alt