Öneri Yurt Dışından Alınan Cihazlarda CSC Kodu Değiştirme [GİGA 4,5 Aktif Etme]

Sponsorlu Bağlantılar

ahmetyavuz

ahmetyavuz

Üye
    Konu Sahibi
Yurt Dışından Alınan Cihazlarda CSC Kodu Değiştirme [GİGA 4,5 Aktif Etme]
iyi günler arkadaşlar. Yurt dışından cihaz alan arkadaşların bazılarında CSC Kodu ile ilgi sorun yaşamaktadır. Bu kod telefonunuza gelen güncellemelerin hangi ülkeye göre geleceğini bize gösterir. Türk Telekomun GİGA 4,5G sisteminin yurt dışı cihazı ile kullanamazsınız CSC Kodunu değiştirince otomatik olarak sistem aktif hale geliyor ve GİGA 4,5G 'yi kullanmaya başlıyorsunuz. Bir çoğunuz fark etmiştir Yurt dışından alınan cihazlar 4,5G ye bağlandığında 4G+ işareti çıkar ama CSC Kodu "TUR" olanlarda 4,5G yazar. Bu anlatımımda tüm sorunlarınızın cevabını bulacağınıza eminim. Ben size anlatımı mı İRAN dan alınan S7 Edge cihazı ile anlatacağım. Öncelikle SamFirm yazılımı ile SamMobile üzerinden yazılımımızı indiriyoruz.

Yazılımımız indikten sonra klasöre çıkartıp ODİN Programından dosyaları ilgili yerlere koyalım.

işlem tamamlandığında cihazımızı "ROOT" yapmamız gerekmektedir. Bu işlem için sitesine girip aşağıda bulunan Listeden telefonunuza uygun Root Dosyasını indirmeniz ve telefonunuzu Rootlamanız. Rootlama işlemi Odin üzerinden yapılmakta ve çok basite indirgenmiş durumdadır. Telefonunuzu ROOT ladıktan sonra cihazımızı açtığımızda sayfasından Samsung Phone İnfo programı ile telefonumuzdaki CSC koduna bakıyoruz

Gördüğünüz üzere CSC Kodu "THR" yani İRAN. Dikkatinizi çekecektir 4,5G yazması gerekirken 4G+ yazıyor.
Şimdi CSC Kodunun Nasıl değiştireceğimize gelelim.

dosyaları sildikten sonra ;

TUR--->>system--->>csc klasörüne girip içerisindeki dosyaları kopyalayıp sildiğimiz dizine yapıştır diyoruz.
Ardından telefonu yeniden başlatıyoruz..
Vee Sonuç.

Gördüğünüz üzere CSC Kodumuz Değişti ve 4G+ yazan Yerde 4,5G yazmaya başladı.
Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim MaxiCep Ailesi

• Beğen
Tepkiler: bveo1990, z.turk30, furbur ve 1 kişi daha

abdulkadiratik

abdulkadiratik

Üye
Bnim s6 var oda arabistandan gelme konu anlatımın için sağol bide bu voLTE yok mesela bnim telde onu nası eklerim yada ne bilm tr romunu kuramazmıyız :)
Bu arada bnde tr yazmıo o kısımda rom atmış olduğumdan dolayımu acaba BTU ile XEO var
Hacı bu ayardan sonra voLTE de geliosa bi orjinal roma dönüp bi denim klasörleri değiştirip..

vega1977

vega1977

Üye
Odin ile kurarsan volte gelmez servisten tr attir onlarda ki csc ile senin atacağın aynı değil

Lenovo S90-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

msbmat23

msbmat23

Üye
Bunu root yapmadan bi çözümü yok mu? S7 Edge telefonum var . Nougat tr romunu yüklemiştim.Yurtdışından getirttiğim telefonuma yükledim ancak csc hala yurtdışı ...

senolsenol1

Üye
bende irandan gelme s6 vardi odinle rusya romunu yukledim signal gitti bunu yaparsam signal gelirmi acaba? modem sm-g920f Azerbaycanda yasiyorum

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Bu anlatımımda tüm sorunlarınızın cevabını bulacağınıza eminim. Ben size anlatımı mı İRA
Odin ile kurarsan volte gelmez servisten tr attir onlarda ki csc ile senin atacağın aynı değil

Lenovo S90-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bende Note 5 var nougat yükledim aynı sorun var. Volte ayarlarda gözükmüyor. Romu Smart Switch ile indirip odin üzerinden 4 parçalı olarak yüklemiştim acaba ondanmıdır? Ondan ise nasıl yüklemem gerekiyor?

jeliboncocuk

Üye
Bende de s7 edge bulgaristandan alınma bu yöntemleri olduğu gibi denesem sıkıntı çıkmaz değil mi ? Emeklerine sağlık.

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Arkadaşın anlattığı gibi TUR klasörünün içindeki csc dosyalarını değiştirdim fakat düzelmedi. Bende TUR klasörünün içinde ki etc dosyalarınıda değiştirdim ve Volte ayarları Mobil Ağların içerisine geldi.

• Beğen
Tepkiler: furbur
furbur

furbur

Üye
Arkadaşın anlattığı gibi ; S7 GM-930F modeli telefon için yaptım oldu ,TUR klasörünün içindeki csc dosyalarını değiştirdim yeniden başlattım düzeldi.
Volte ayarları için ;
Bende TUR klasörünün içinde ki etc dosyalarınıda değiştirdim ve Volte ayarları Mobil Ağların içerisine geldi.
Bunu nasıl yaptın arkadaş daha ayrıntı yazarsan bende yapmak istiyorum.
Bende TUR klasörünün içinde ki etc dosyalarınıda değiştirdim ve Volte ayarları Mobil Ağların içerisine geldi.

Eklediğim screenshot daki dosyalardan hangilerini değiştireceğiz ve nereye kopyalayıp yapıştıracağız.
Yardımcı olurmusunuz.

Son düzenleme:
Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Arkadaşın anlattığı gibi ; S7 GM-930F modeli telefon için yaptım oldu ,TUR klasörünün içindeki csc dosyalarını değiştirdim yeniden başlattım düzeldi.
Volte ayarları için ;

Bunu nasıl yaptın arkadaş daha ayrıntı yazarsan bende yapmak istiyorum.

Eklediğim screenshot daki dosyalardan hangilerini değiştireceğiz ve nereye kopyalayıp yapıştıracağız.
Yardımcı olurmusunuz.
- "system/csc/TUR/csc_contents" Klasörünün içindekileri "system/csc_contents" klasörüne
- "system/csc/TUR/system/csc" Klasörünün içindekileri "system/csc" klasörüne
- "system/csc/TUR/system/etc" Klasörünün içindekileri "system/etc" klasörüne
- "system/csc/TUR/priv-app" Klasörünün içindekileri "system/priv-app" klasörüne (Çokta gerekli değil isteğe bağlı)

Daha sonra "system/csc/ klasörünün içindeki "sales_code.dat" dosyasını metin editörü ile açıp içindeki yazanları silip sadece büyük harfler ile "TUR" yazacaksın tırnaklar hariç. Bunuda yazdıktan sonra dosyada yaptığın değişiklikleri kaydet.
Bu anlattıklarımı uygularken aynı isimli dosyalar olacağı için dosyanın üzerine yazılsınmı diye falan sorar bunların hepsine evet diyeceksin. Daha sonra telefonunu yeniden başlat.

Bu anlattıklarımı doğru bir şekilde yaparsan aşağıda linkte verdiğim uygulamayı indirip açtığın zaman "Firmware'ın CSC kodu ve Aktif CSC kodu" kısımlarında "TUR" yazması gerekiyor. Ve şebeke sinyalinin üstünde "4.5G" yazması gerekir.

LİNK:

• Beğen
Tepkiler: furbur
furbur

furbur

Üye
- "system/csc/TUR/csc_contents" Klasörünün içindekileri "system/csc_contents" klasörüne
- "system/csc/TUR/system/csc" Klasörünün içindekileri "system/csc" klasörüne
- "system/csc/TUR/system/etc" Klasörünün içindekileri "system/etc" klasörüne
- "system/csc/TUR/priv-app" Klasörünün içindekileri "system/priv-app" klasörüne (Çokta gerekli değil isteğe bağlı)

Daha sonra "system/csc/ klasörünün içindeki "sales_code.dat" dosyasını metin editörü ile açıp içindeki yazanları silip sadece büyük harfler ile "TUR" yazacaksın tırnaklar hariç. Bunuda yazdıktan sonra dosyada yaptığın değişiklikleri kaydet.
Bu anlattıklarımı uygularken aynı isimli dosyalar olacağı için dosyanın üzerine yazılsınmı diye falan sorar bunların hepsine evet diyeceksin. Daha sonra telefonunu yeniden başlat.

Bu anlattıklarımı doğru bir şekilde yaparsan aşağıda linkte verdiğim uygulamayı indirip açtığın zaman "Firmware'ın CSC kodu ve Aktif CSC kodu" kısımlarında "TUR" yazması gerekiyor. Ve şebeke sinyalinin üstünde "4.5G" yazması gerekir.

LİNK:
Bu anlattıklarını doğru bir şekilde uyguladım. "Firmware'ın CSC kodu ve Aktif CSC kodu" kısımlarında "TUR" yazdı bunda sorun yok fakat telefon ayarlarından volte olmadı.
Teşekkür ederim arkadaş.

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Bu anlattıklarını doğru bir şekilde uyguladım. "Firmware'ın CSC kodu ve Aktif CSC kodu" kısımlarında "TUR" yazdı bunda sorun yok fakat telefon ayarlarından volte olmadı.
Teşekkür ederim arkadaş.
Telefon modelin Ne?

nuh can

Üye
bende de orjinal CSC Kodu boş duruyor, başka bir telefonumda orjinal CSC kodu TUR
Telefon S7, nasıl sorunlar oluşur.

KELGER

KELGER

Üye
csc kodunu sadece öğrenmek istiyorum, en kolay şekilde nasıl yaparım

TuncayTazegül

TuncayTazegül

Üye
Es Selamunaleykum Ben formumuza yeni katıldım. Şunu öğrenmek istiyorum. Root suz başka bir yöntem yok mu ben Banka işlemleriyle uğraşıyorum root olunca olmuyor. Telefonum galaxy C9 pro şimdiden teşekkür ederim.

z.turk30

z.turk30

Üye
Tuncay bey,siz onay verirseniz banka uygulamalarını yine kullanabiliyorsunuz

• Beğen
Tepkiler: TuncayTazegül

Oguzhaner0084

Üye
Elimde grand duos i9082 var csc si yazilimi herseyi cin telefonda cince hicbisey anlamiyorum
Turkce rom indirdim onlari atayim diye ama fail yaziyor atmiyor , Nasil turkce rom atabilirim bu tele yardimci olurmusunuz🙏 PDA:I9082ZNAF1 CSC:I9082CHUANF1 ANA BANT SURUMU:I9082ZNANF1 ANDROID:4.1.2 LÜTFEN YARDIM EDERMIS8NIZ

daeead

Üye
Knox sayacı tetiklemeden, root yapmadan csc değiştirmenin anlatıldığı bir video
NOTE 10+ SM-N975F için "CSC" değiştirmenin, uygulamalı orarak, Türkçe anlatıldığı youtube videosu
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Üst Alt