Yüklenmemesi Gereken Güncelleştirmeler Nelerdir ?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Yüklenmemesi Gereken Güncelleştirmeler Nelerdir ?
Bilgisayara win7 kuruyorum . Hem sistemi optimize etmesini istediğimden güncellemek istiyorum . Hem de ne zaman güncellesem bilgisayar ağırlaşıyor pişman oluyorum . Bu işin bir çıkar yolu yok mu kasmaya sebep olmayacak , sistemi iyileştirecek gübcelleştirmeler belli midir ?

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Bilgisayara win7 kuruyorum . Hem sistemi optimize etmesini istediğimden güncellemek istiyorum . Hem de ne zaman güncellesem bilgisayar ağırlaşıyor pişman oluyorum . Bu işin bir çıkar yolu yok mu kasmaya sebep olmayacak , sistemi iyileştirecek gübcelleştirmeler belli midir ?
Windows 10 a geçersen optimizasyon programları daha stabil çalışıyor.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Windows 10 a geçersen optimizasyon programları daha stabil çalışıyor.
Yok hocam windows 10 bu bilgisayara gitmiyor format manyağı oldu en son 7 de kalırım demiştim dün yine 10 denedim olmuyor bir daha yüklemeyeceğim :) .

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Yok hocam windows 10 bu bilgisayara gitmiyor format manyağı oldu en son 7 de kalırım demiştim dün yine 10 denedim olmuyor bir daha yüklemeyeceğim :) .
10 yükledikten sonra 2 hafta kullan bilgisayarı. Cihaz gittikçe hızlanacak ve kendini toparlayacak.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
8.1 Kur Hiç 7 İle Uğraşma Makinayı Hantallaştiriyor

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993 ve ömer talat katı
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Win7 tek tek denemediğim için . Şu güncelleme hantalaştırır diyemem. Bildiğim şu var ki Win 7 güncelleme yapmama rağmen halen stabil çalışıyor. Senin sistem ne ?

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Win7 tek tek denemediğim için . Şu güncelleme hantalaştırır diyemem. Bildiğim şu var ki Win 7 güncelleme yapmama rağmen halen stabil çalışıyor. Senin sistem ne ?
HB 64 bit kurdum bilgisayarın fabrika çıkış sistemi bu . Bir sitede win7 ' de güncelleştirmeleri toplu kurunca sorun olur 2şer 2şer kurun yazmışlar öyle deniyorum her güncellemeden sonra donma olup olmadığına bakıp not ediyorum güncelleme kasıyor-kasmıyor diye . Bıkıp da toplu kurmazsam 160 civarı güncelleme kaldı belki ben oluştururum böyle bir ayrıntılı arşiv :p

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
HB 64 bit kurdum bilgisayarın fabrika çıkış sistemi bu . Bir sitede win7 ' de güncelleştirmeleri toplu kurunca sorun olur 2şer 2şer kurun yazmışlar öyle deniyorum her güncellemeden sonra donma olup olmadığına bakıp not ediyorum güncelleme kasıyor-kasmıyor diye . Bıkıp da toplu kurmazsam 160 civarı güncelleme kaldı belki ben oluştururum böyle bir ayrıntılı arşiv :p
Hiç güncellemeden kullansan ne olacak ?
160 güncellemeden sadece güvenlik güncellemelerini yükle.
Ne yaparsan yap güvenlik güncellemeside yavaşlatacak. Meltdown ve spectre açıkları için gelen güncelleme %5~20 arası bir düşüş yaptırır. Bundan tek kaçış yoluda güncellemeyi kapatmaktır.
Şuan işlemci performansı en iyi olan windows son çıkan windowstur. Bunun tartışmasını yapmaya bile lüzum yok. Sayısal veriler bunu gösteriyor. Açığın neden olduğu performans kaybı 1909 sürümü ile minimize edildi. İstersen biraz w7 de takıl memnun kalmazsan Nisan ~ Mayıs arasında çıkan 2004 ü yükle.
Yakında güncellemelere bir çözüm üretilecek, güvenlik güncellemeleri haricindekiler mecburi olmayacak, isteğe bağlı olacak. Öyle bir plan var.
Sana iyi denemeler :)

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643 ve MAERKEK
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Kesin kararlıydım epeydir güncelleme yapmamaya fakat bazen birşey yapmayı deniyorum hata veriyordu tam net ayrıntı da hatırlamıyorum da yani kabataslak bunu yapamazsınız lütfen güncelleyin gibi ondan deneyeyim dedim . Bu arada önemli olan 100 güncelleme bitti henüz gözle görülür performans kaybı olmadı ama zamanla oluyorsa bilemiyorum

Üst Alt