[Yeni ve En Basit ] System Hack,Sertifika Sorununa Son - HelloCarbide

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

25s06k

Üye
bende modo bozuk diyor artı telefon donuyor

sefai77

sefai77

Üye
Ben de N73 e yükledim sorunsuz çalıştı eline sağlık

vatozz

vatozz

Üye
bende oldu doğru düzgün yaparsanız oluyo kendi telefonunuza uygun olan dosyayı indirin atın bu kadar basit

ertgrlsmsk

Üye
Modo programının üstüne tıklıyorum şöyle bir uyarı geliyor..''''menü:güvenlik nedeniyle dosya çalıştırılamıyor'''' diyor...yardımcı olabilir misiniz

Fatalaser

Fatalaser

Üye
(E65)Ben yaptım, oldu . İlk denememde telefon hatalar verdi bende format atmak zorunda kaldım. Formattan sonra tekrar denedim oldu gayet başarılı hiç uğraşmak yok.Bilgiyi paylaşan arkadaşa teşekkür ediyorum.

FALCONCNC

Üye
vallahi süpersin şimdi yaptım harika bir olay tamamıyla çalışıyor bu arada tel modelim n95 çok teşekkürler

dr.bahaeddin

dr.bahaeddin

Üye
yazıyo zaten modelin niye bi daha hava atıyorsun hocam olmayanlar ne yapsın yani dime:)

badboys15

badboys15

Üye
kardeş ben hellocarbide yi yüklerken sertifika hatası verdi napcam

skntr

Üye
sertifika sorununa çözüm için çok güzel bir anlatım olmuş fakat ben Xplore1.22 programını bile sertifika hatası yüzünden yükleyemiyorum.. denedim eski Xplore uygulamaları da aynı hatayı veriyor..
firware yaptıktan sonra telefon bu hale geldi.. keşke yapmasaydım:@ hiçbir temayı yükleyemiyorum telden soğudum resmen..
live msn de açılmıyor ne yapılabilir acaba..

CooL'n'Quiet

Üye
n95 te denerken 2 kere düşünün gitti benim sapsağlam cihaz herseyi harfiyet yaptım simdi cihaz acılınca menulerde biraz dolasınca (örnein araclara temalara girince kamera acınca vs) donuyor yada restat atıyor
soft hard ne tür format varsa attım
nokia updater ile versiyonu tekrar kurdum olmadı.cihazın açılmasında problem yok ama 2 dakka menulerde gez ya kilitleniyor ya donuyor
ne yapabiliriz simdi?servis yolu gözüktü sanırım keske yapmasaydım off serviste kullanıcı hatası derse yandık o zaman : (((

fatality11

Üye
Modo programının üstüne tıklıyorum şöyle bir uyarı geliyor..''''menü:güvenlik nedeniyle dosya çalıştırılamıyor'''' diyor...yardımcı olabilir misiniz
bu hatayi bende de verdi ama olsun 1. yontemi yapar xpoleri alta atip butun sorulari yes lerim(ki bende de 1 tane soru soruyor sonra pro kendi kapaniyor :D n80 kullaniyorum)sonra tekrar xplorer e donup sys temden yapacagimi yaparim :D paylasim icin saolasin eline klavyene saglik:oke:

vatozz

vatozz

Üye
n95 te denerken 2 kere düşünün gitti benim sapsağlam cihaz herseyi harfiyet yaptım simdi cihaz acılınca menulerde biraz dolasınca (örnein araclara temalara girince kamera acınca vs) donuyor yada restat atıyor
soft hard ne tür format varsa attım
nokia updater ile versiyonu tekrar kurdum olmadı.cihazın açılmasında problem yok ama 2 dakka menulerde gez ya kilitleniyor ya donuyor
ne yapabiliriz simdi?servis yolu gözüktü sanırım keske yapmasaydım off serviste kullanıcı hatası derse yandık o zaman : (((

sen tel os9.2 serisi o yüzden senin o dosyayı yani (installserver os9.2) yapman gerekiyordu sen os9.1 sys klasörüne atınca telefon bozuldu bunlara dikkat etmek lazım n95 e yapan çok oldu ama os9.2 dosyasını attıkları için bozulmadı :bilmem: installserver dosyası c:sys/bin/ de orda olabilir ordan installserver dosyasını varsa bulup sil belki düzelir :oke:

rwo

Üye
Hocam ellerine sağlık gerçekten süper ve çalışıyor çok da basit.
Ben yaptığım bir yanlışı size söyliyim bende E51 var bu sayfadaki işlemleri yaptım fakat sis dosyalarda direk dosya bozuk demeye başladı bende installserver.exe yi geri sildim ve eski haline dönderdim.Sonrada farketimki benim telefon OS9.2 ben OS9.1 i kullanmışım. OS9.2 için olan installserver.exe ye burdan ulaşabilirsiniz.zaten bu sayfayada ordan gelmiştim:)

http://www.maxicep.com/s60-3rd-sist...tall-server-yeni-modeller-eklendi-142133.html

şuan sorunsuz çalışıyor. daha önce sertifika hatası veren dosyayı sorunsuz kurdum herşey yolunda herkeze kolay gelsin.

fatality11

Üye
Hocam ellerine sağlık gerçekten süper ve çalışıyor çok da basit.
Ben yaptığım bir yanlışı size söyliyim bende E51 var bu sayfadaki işlemleri yaptım fakat sis dosyalarda direk dosya bozuk demeye başladı bende installserver.exe yi geri sildim ve eski haline dönderdim.Sonrada farketimki benim telefon OS9.2 ben OS9.1 i kullanmışım. OS9.2 için olan installserver.exe ye burdan ulaşabilirsiniz.zaten bu sayfayada ordan gelmiştim:)

http://www.maxicep.com/s60-3rd-sist...tall-server-yeni-modeller-eklendi-142133.html

şuan sorunsuz çalışıyor. daha önce sertifika hatası veren dosyayı sorunsuz kurdum herşey yolunda herkeze kolay gelsin.
hocam nasil os9.2 oldugunu anladin bende n80 ie var ama os9.2 midir acaba?

CooL'n'Quiet

Üye
valla ben sonra os9.2 ile deiştirdim olmadı,sonra serverı sildim yine olmadı
bugün kvk ya verdim bi flash atımlık sorunu varmıs aksam aradılar gelin alın diye allahtan kurtardık.
kendi adıma uzak dursun bu yontem :D secman denicem artık

vatozz

vatozz

Üye
n80 i os9.1 olarak biliyorum araştır siteden

--------------- Ekleme ---------------

valla ben sonra os9.2 ile deiştirdim olmadı,sonra serverı sildim yine olmadı
bugün kvk ya verdim bi flash atımlık sorunu varmıs aksam aradılar gelin alın diye allahtan kurtardık.
kendi adıma uzak dursun bu yontem :D secman denicem artık

iyi bende sevindim telefon kolay alınmıyo hele ki n95 se

entelçoban

Üye
Helal olsun sana FERRET kardeş, sen bu işi biliyorsun. Valla unsignedleri yükledim çalıştı. Bravo. Diğer arkadaşlara tavsiyem os9.1 tele OS9.1, os9.2 tele OS9.2 installserver.exe yüklemeleridir. Tersi yapılırsa dosya bozuk uyarısı alınır. Format atmak vakit kaybı. Yanlış yüklenen intallserver.exe c:SYS dosyasına ulaşılarak mutlaka silinmelidir.Tek sorunum ise Modo programını yükleyip çalıştırdığımda "güvenlik nedeniyle dosya çalıştırılamıyor" uyarısı. Buna da kesin bir çare olmalı.

mustayfa

Üye
kardeşim her dediğini harfiyen yaptım şimdide dosya bozuk diyo :)

CooL'n'Quiet

Üye
sevinmek için erkenmiş : (
bugun gittim kvk dan teslim aldım cihazı koskoca TEKNİK SERVİS kvk nın yaptığı sadece nokia updater ile versiyon güncellemekmiş başka bi halt değil.aynısını evde kendimde yapardım nokia updater ile zor bişi deil 10 dakkamı alır.bide utanmadan janjanlı şekilde yazmıslar arıza formuna''telefon yazılımı son versiyonu ile güncellendi,hafıza kartı biçimlendirildi,kalite kontrolü yapıldı'' diye.
hadi forumda 15 yaşında cocugun yapabileceği update'i yaptın bari bi baksaydın olmuşmu diye.telefon acılır acılmaz max.15 saniye içinde ya kilitleniyor ya restart atıyor.Kalite kontroldeki arkadaslar zahmet edip bir 15 saniye bekleyememişler.Şaka gibi ya onarıldı diye aldıgım telefonu orada actım acar acmaz aynı arızayı verdi.
Baya bi çemkirdim en sonunda bi teknisyen cağırdılar ona anlattım durumu aldı kendi baktı ondada aynı hatayı yaptı bir saniye lab.a götüreyim dedi 2 dakka sonra geldi telefonunuzu yuksek seviye arıza adı altında istanbula gönderelim orda kesin yapılır dedi flash romu yeniden yüklenecek bilmemne dedi.Sanırım koskoca antalya kvk da flash kablosu yok kvk nın dandin telefon tamircilerinde bile box var.Her neyse telefon istanbula gitti şimdi bekle babam bekleki 30 iş günü geçsin offff keşke yapmasaydım bir daha uzak dursun bu yontem.
Yapacak arkadaslar cok dikkatli olsun.benim tek hatam os9.1 install serverini yuklemek oldu.sonra kesinlikle geri alınmıyor server'ı sildim,os9.2 ile deiştirdim,format attım,versiyonu bile güncelelledim nafile,direk telefonun flashı zarar görüyor ve telefonunuz garantili değilse elinizde kalır cihaz.benden söylemesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt