Duyuru Yeni Rütbe Sistemi 💡 Eylül 2019

Sponsorlu Bağlantılar

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Yeni Rütbe Sistemi 💡 Eylül 2019
Eylül 2019 da yaptığımız büyük yazılım ve tasarım güncelleme sonrası, Forum içi Rütbeler konusuna daha önce aldığımız geri bildirimler neticesinde farklı bir boyutta el atma düşüncemiz vardı. Bugün, beğeneceğinizi düşündüğümüz rütbe sistemini nedenleriyle ve rütbelerle duyurmak istedim.

Aralık 2004 yılında kurulduğumuzda, bir önceki Nisan 2016 güncellemesine kadar gerçek hayattaki askeri rütbelerle (Er-Onbaşı-Çavuş-Teğmen ...) üye rütbelerini belirlemiştik ancak uzun zaman içerisinde üyelerimizin geri bildirimleri; faaliyet konumuzla alakalı rütbe seçimimizin oluşmasına neden oldu ve Nisan 2016 dan günümüze kadar farklı seviyelerde GSM internet bağlantı hız teknolojilerini (Edge-3G-4G-5G) kullandık.

Rütbe sisteminin zaman içerisinde her iki yapıda da, oldukça seviyeli ve karışık bir hal aldığı konusu bizi ve üyeleri rahatsız etti diye düşünüyorum. Sonuçta herkes üyeydi ve mesaj sayısına bağlı bir seviye belirlemek gerekiyordu. Üstelik bazen, seviyenin bilinmediği durumlarda sıralaması anlaşılmaz bir hal almaya başladı. Dolayısı ile, yeni yapıda bunu temiz bir sayfada değerlendirmeye karar vermiştik.

Eylül 2019 itibari ile yeni Rütbe değerlendirmemiz ise, tüm üyelerin "Üye" olduğu ve yöneticilerin "Yönetici" olduğu gerçeğinin öncelikli olması. Dolayısı ile, yeni yapımızda tüm üyelerimiz isimlerinin altında öncelikle "Üye" rütbesini ekledik. Çünkü tüm üyeler, maxicep forumlarının değerli bir üyesi, dolayısı ile ana rütbe bu. Ancak tabiki zaman içerisinde forum içerisinde yazılan mesajların toplamının bir ölçümü ve dolayısı ile seviye (rank) gösteriminin olması, forum mantığında gerekli bir durum olduğundan bunu bir görselle belirtmeyi denemek istiyoruz.

Rütbeleri gösteren seviyeler, doluluğu gösteren pil seviye simgesi olacak ve ana mantıkta 3 temel rengimiz olacak. Kırmızı Renk < Turuncu Renk < Yeşil Renk pilin dolum kalitesi ve simgedeki seviye de dolum seviyesini gösterecek. Örneğin; Yarım dolu kırmızı > çeyrek kırmızı ' dan büyük olacak. Veya Çeyrek Dolu turuncu pil > Full dolu kırmızı pilden daha dolu olacak. Yeşil dolum piller, en üst seviye olacak.

Ayrıca, profilinizdeki pil simgelerinin üzerine geldiğinizde, hangi mesaj aralığında o simgenin çıkacağını gösteren bilgi mevcut. Bu sayede, bir sonraki pil seviyesine ne zaman geçeceğinizi daha net anlamış olacaksınız.

Lafı daha fazla uzatmadan, güncel rütbe seviyelerini aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

ve Hiçbir üyemizin almasını istemediğimiz o pil simgesi...
Cezalı (Banlanan) üyelerde şu şekilde

• Beğen
  • Düşünceli
  • Sevdim
Tepkiler: gonyalı, evren3461, arslan3332 ve 11 diğerleri

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Yeni Rütbe sistemi hepimize hayırlı olsun diyelim :bigstar:

• Beğen
Tepkiler: rear2011, Ozan ve Mesut Aktaş
fatihmenteş

fatihmenteş

Üye
134 mesajım var. Daha çok ekmek yemem lâzım. Hesabı 2008'de açtım. Askerliktir, dünyevi işler derken foruma uzun zamandır giremedim yoksa şu anda en üst seviyede olmuştum. Ayrıca forumda eskilerden kimse kalmamış, yenilerde bizi tanımaz.

• Beğen
  • Düşünceli
Tepkiler: Kingmortall, @Safak, MaxipmaN ve 4 diğerleri
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bu sistem çok güzel olmuş . Yakında yeşile geçmek umudum var .

• Kahkaha
  • Beğen
Tepkiler: Ozan ve Mesut Aktaş
Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Çok güzel olmuş

• Beğen
Tepkiler: Ozan ve Mesut Aktaş
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
134 mesajım var. Daha çok ekmek yemem lâzım. Hesabı 2008'de açtım. Askerliktir, dünyevi işler derken foruma uzun zamandır giremedim yoksa şu anda en üst seviyede olmuştum. Ayrıca forumda eskilerden kimse kalmamış, yenilerde bizi tanımaz.
2008 yeterli olmuyor mu :)
Dediğiniz tarihlere yakın birçok kimse mevcut.
Yeni rütbe resmi konumu ve işleyişi güzel olmuş. :)

• Beğen
  • Cool
  • Şaşırdım
Tepkiler: Kingmortall, Ozan, fatihmenteş ve 1 kişi daha
PALA.

PALA.

Üye
Banlı üyelerin simgesi de fişi çekilmiş, battery error.

• Beğen
  • Cool
  • Kahkaha
Tepkiler: MaxipmaN, Murat Alper, DarkredBlue61 ve 3 diğerleri
Buğra

Buğra

Admin
Yeni üye rütbeleri herkese hayırlı olsun :oke:

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş, Ozan ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
:ehe örnek hakkında ne düşünüyorsunuz sn @Kavalcılı Köyün Faresi

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN ve Silinen Üye 2553318
Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
  • Kahkaha
  • Beğen
  • Cool
Tepkiler: MaxipmaN, fatihmenteş ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
@Ozan hindiler forumun can damarıdır, banlanmasıda birçok üyeyi üzmüştür ama eski mevzuyu tekrar açmaya gerek yok, keşke olmasaydı...

• Şaşırdım
Tepkiler: Ozan
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Herkese hayırlı olsun iyi forumlar

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN, Mesut Aktaş, PALA. ve 2 diğerleri

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
  • Beğen
  • Düşünceli
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Rütbelerin ve mesaj sayılarının mobil görünümde de görünmesi en kısa zamanda sağlanacak, bilgilerinize :bangin:

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş, Buğra ve MAERKEK

Cadillac34

Üye
Vatana millete hayırlı olsun. :bigstar:

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN ve PALA.
Baydırman

Baydırman

Moderator
Pilin üstünde de yüzde yazsa güzel olmaz mı :hmmm

• Beğen
Tepkiler: PALA.

garb02

Üye
Bana farklı geldi. Eskiden vBulletin 2006 yılında madalya ve yıldızlar vardı. Şimdi ilgimi çekti daha doğrusu. Ne günlerd,i phpbb'den ve S ile başlayan yapı nefret ederdim. Gözümde vBulletin harika ilk göz ağırım

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Ozan

Üst Alt