Duyuru Yeni R├╝tbe Sistemi ­čĺí Eyl├╝l 2019

Ozan

Ozan

Admin
Eyl├╝l 2019 da yapt─▒─č─▒m─▒z b├╝y├╝k yaz─▒l─▒m ve tasar─▒m g├╝ncelleme sonras─▒, Forum i├ži R├╝tbeler konusuna daha ├Ânce ald─▒─č─▒m─▒z geri bildirimler neticesinde farkl─▒ bir boyutta el atma d├╝┼č├╝ncemiz vard─▒. Bug├╝n, be─čenece─činizi d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m├╝z r├╝tbe sistemini nedenleriyle ve r├╝tbelerle duyurmak istedim.

Aral─▒k 2004 y─▒l─▒nda kuruldu─čumuzda, bir ├Ânceki Nisan 2016 g├╝ncellemesine kadar ger├žek hayattaki askeri r├╝tbelerle (Er-Onba┼č─▒-├çavu┼č-Te─čmen ...) ├╝ye r├╝tbelerini belirlemi┼čtik ancak uzun zaman i├žerisinde ├╝yelerimizin geri bildirimleri; faaliyet konumuzla alakal─▒ r├╝tbe se├žimimizin olu┼čmas─▒na neden oldu ve Nisan 2016 dan g├╝n├╝m├╝ze kadar farkl─▒ seviyelerde GSM internet ba─člant─▒ h─▒z teknolojilerini (Edge-3G-4G-5G) kulland─▒k.

R├╝tbe sisteminin zaman i├žerisinde her iki yap─▒da da, olduk├ža seviyeli ve kar─▒┼č─▒k bir hal ald─▒─č─▒ konusu bizi ve ├╝yeleri rahats─▒z etti diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Sonu├žta herkes ├╝yeydi ve mesaj say─▒s─▒na ba─čl─▒ bir seviye belirlemek gerekiyordu. ├ťstelik bazen, seviyenin bilinmedi─či durumlarda s─▒ralamas─▒ anla┼č─▒lmaz bir hal almaya ba┼člad─▒. Dolay─▒s─▒ ile, yeni yap─▒da bunu temiz bir sayfada de─čerlendirmeye karar vermi┼čtik.

Eyl├╝l 2019 itibari ile yeni R├╝tbe de─čerlendirmemiz ise, t├╝m ├╝yelerin "├ťye" oldu─ču ve y├Âneticilerin "Y├Ânetici" oldu─ču ger├že─činin ├Âncelikli olmas─▒. Dolay─▒s─▒ ile, yeni yap─▒m─▒zda t├╝m ├╝yelerimiz isimlerinin alt─▒nda ├Âncelikle "├ťye" r├╝tbesini ekledik. ├ç├╝nk├╝ t├╝m ├╝yeler, maxicep forumlar─▒n─▒n de─čerli bir ├╝yesi, dolay─▒s─▒ ile ana r├╝tbe bu. Ancak tabiki zaman i├žerisinde forum i├žerisinde yaz─▒lan mesajlar─▒n toplam─▒n─▒n bir ├Âl├ž├╝m├╝ ve dolay─▒s─▒ ile seviye (rank) g├Âsteriminin olmas─▒, forum mant─▒─č─▒nda gerekli bir durum oldu─čundan bunu bir g├Ârselle belirtmeyi denemek istiyoruz.

R├╝tbeleri g├Âsteren seviyeler, dolulu─ču g├Âsteren pil seviye simgesi olacak ve ana mant─▒kta 3 temel rengimiz olacak. K─▒rm─▒z─▒ Renk < Turuncu Renk < Ye┼čil Renk pilin dolum kalitesi ve simgedeki seviye de dolum seviyesini g├Âsterecek. ├ľrne─čin; Yar─▒m dolu k─▒rm─▒z─▒ > ├žeyrek k─▒rm─▒z─▒ ' dan b├╝y├╝k olacak. Veya ├çeyrek Dolu turuncu pil > Full dolu k─▒rm─▒z─▒ pilden daha dolu olacak. Ye┼čil dolum piller, en ├╝st seviye olacak.

Ayr─▒ca, profilinizdeki pil simgelerinin ├╝zerine geldi─činizde, hangi mesaj aral─▒─č─▒nda o simgenin ├ž─▒kaca─č─▒n─▒ g├Âsteren bilgi mevcut. Bu sayede, bir sonraki pil seviyesine ne zaman ge├žece─činizi daha net anlam─▒┼č olacaks─▒n─▒z.

Laf─▒ daha fazla uzatmadan, g├╝ncel r├╝tbe seviyelerini a┼ča─č─▒da sizlerle payla┼č─▒yorum.

ve Hi├žbir ├╝yemizin almas─▒n─▒ istemedi─čimiz o pil simgesi...
Cezal─▒ (Banlanan) ├╝yelerde ┼ču ┼čekilde

• Be─čen
  • D├╝┼č├╝nceli
  • Sevdim
Tepkiler: arslan3332, Kavalc─▒l─▒ K├Ây├╝n Faresi, Re┼čwan ve 9 di─čerleri

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Yeni R├╝tbe sistemi hepimize hay─▒rl─▒ olsun diyelim :bigstar:

• Be─čen
Tepkiler: rear2011, Ozan ve Mesut Akta┼č
Zer_kalov

Zer_kalov

├ťye
134 mesaj─▒m var. Daha ├žok ekmek yemem l├óz─▒m. Hesab─▒ 2008'de a├žt─▒m. Askerliktir, d├╝nyevi i┼čler derken foruma uzun zamand─▒r giremedim yoksa ┼ču anda en ├╝st seviyede olmu┼čtum. Ayr─▒ca forumda eskilerden kimse kalmam─▒┼č, yenilerde bizi tan─▒maz.

• Be─čen
  • D├╝┼č├╝nceli
Tepkiler: @Safak, MaxipmaN, Ozan ve 3 di─čerleri
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bu sistem ├žok g├╝zel olmu┼č . Yak─▒nda ye┼čile ge├žmek umudum var .

• Kahkaha
  • Be─čen
Tepkiler: Ozan ve Mesut Akta┼č
eren3271

eren3271

Moderator
├çok g├╝zel olmu┼č

• Be─čen
Tepkiler: Ozan ve Mesut Akta┼č
Mesut Akta┼č

Mesut Akta┼č

Co-Admin
134 mesaj─▒m var. Daha ├žok ekmek yemem l├óz─▒m. Hesab─▒ 2008'de a├žt─▒m. Askerliktir, d├╝nyevi i┼čler derken foruma uzun zamand─▒r giremedim yoksa ┼ču anda en ├╝st seviyede olmu┼čtum. Ayr─▒ca forumda eskilerden kimse kalmam─▒┼č, yenilerde bizi tan─▒maz.
2008 yeterli olmuyor mu :)
Dedi─činiz tarihlere yak─▒n bir├žok kimse mevcut.
Yeni r├╝tbe resmi konumu ve i┼čleyi┼či g├╝zel olmu┼č. :)

• Cool
  • ┼×a┼č─▒rd─▒m
  • Be─čen
Tepkiler: Ozan, Zer_kalov ve TheNightMare.
sinan y├╝ksel

sinan y├╝ksel

├ťye
Banl─▒ ├╝yelerin simgesi de fi┼či ├žekilmi┼č, battery error.

• Be─čen
  • Cool
  • Kahkaha
Tepkiler: MaxipmaN, muratalperr55, DarkredBlue61 ve 3 di─čerleri
Bu─čra

Bu─čra

Admin
Yeni ├╝ye r├╝tbeleri herkese hay─▒rl─▒ olsun :oke:

• Be─čen
Tepkiler: Mesut Akta┼č, Ozan ve sinan y├╝ksel
sinan y├╝ksel

sinan y├╝ksel

├ťye
:ehe ├Ârnek hakk─▒nda ne d├╝┼č├╝n├╝yorsunuz sn @Kavalc─▒l─▒ K├Ây├╝n Faresi

• Be─čen
Tepkiler: MaxipmaN ve Kavalc─▒l─▒ K├Ây├╝n Faresi
sinan y├╝ksel

sinan y├╝ksel

├ťye
@Ozan hindiler forumun can damar─▒d─▒r, banlanmas─▒da bir├žok ├╝yeyi ├╝zm├╝┼čt├╝r ama eski mevzuyu tekrar a├žmaya gerek yok, ke┼čke olmasayd─▒...

• ┼×a┼č─▒rd─▒m
Tepkiler: Ozan
├çaR┼čI 2387

├çaR┼čI 2387

├ťye
Herkese hay─▒rl─▒ olsun iyi forumlar

• Be─čen
Tepkiler: MaxipmaN, Mesut Akta┼č, sinan y├╝ksel ve 2 di─čerleri
Kavalc─▒l─▒ K├Ây├╝n Faresi

Kavalc─▒l─▒ K├Ây├╝n Faresi

├ťye
  • Be─čen
  • D├╝┼č├╝nceli
Tepkiler: MAERKEK ve sinan y├╝ksel
Ozan

Ozan

Admin
R├╝tbelerin ve mesaj say─▒lar─▒n─▒n mobil g├Âr├╝n├╝mde de g├Âr├╝nmesi en k─▒sa zamanda sa─članacak, bilgilerinize :bangin:

• Be─čen
Tepkiler: Mesut Akta┼č, Bu─čra ve MAERKEK

Cadillac34

├ťye
Vatana millete hay─▒rl─▒ olsun. :bigstar:

• Be─čen
Tepkiler: MaxipmaN ve sinan y├╝ksel
Genc007

Genc007

Moderator
Pilin ├╝st├╝nde de y├╝zde yazsa g├╝zel olmaz m─▒ :hmmm

• Be─čen
Tepkiler: sinan y├╝ksel

garb02

├ťye
Bana farkl─▒ geldi. Eskiden vBulletin 2006 y─▒l─▒nda madalya ve y─▒ld─▒zlar vard─▒. ┼×imdi ilgimi ├žekti daha do─črusu. Ne g├╝nlerd,i phpbb'den ve S ile ba┼člayan yap─▒ nefret ederdim. G├Âz├╝mde vBulletin harika ilk g├Âz a─č─▒r─▒m

• Be─čen
Tepkiler: Ozan
├ťst Alt