Yeni Nesil Nokia 603, 700, 701 ve 808 Pureview Telefonlara Flash Atmak

Sponsorlu Bağlantılar

serdarsa

serdarsa

Üye
hocam bende navifirim i indirdim konuyu dıkkatlıce takıp edıyorum ancak şu var

Relases sürüm notunda : 1404 ile biten sürümde programda anlattıgınız gibi 2 seçenek yok. russian tr black vs diğer seçenek yerine tek sürüm var oda şu

'Nokia 603 RM-779 PTC T-Mobile PL PL BLACK v1 059P4J0 '

ne yapmalıyım. bunu yuklesem sorun olur mu.
bu arada benım telefon kodu da sizinki gibi siyah 603

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
arkadaş o özel sürüm sanırım tr dışındakileri flashlar isen Türkçe dil desteği olmaz

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi

Relases sürüm notunda : 1404 ile biten sürümde programda anlattıgınız gibi 2 seçenek yok. russian tr black vs diğer seçenek yerine tek sürüm var oda şu

Onu yüklemeyin arkadaşın dediği gibi türkçe sürüm değil. 603 siyah için 2 tane russian_tr_black firmware mevcut. Ürün koduda 059K2S1 yazılım sürümü olarakta 112.010.1404 seçtiğinize emin olun. Olmaması ilginç programı kapatıp açın tekrar deneyin.
Sırasıyla Nokia 603 (RM-779), 112.010.1404, russian_tr_black (059K2S1) seçin.

serdarsa

serdarsa

Üye
Onu yüklemeyin arkadaşın dediği gibi türkçe sürüm değil. 603 siyah için 2 tane russian_tr_black firmware mevcut. Ürün koduda 059K2S1 yazılım sürümü olarakta 112.010.1404 seçtiğinize emin olun. Olmaması ilginç programı kapatıp açın tekrar deneyin.
Sırasıyla Nokia 603 (RM-779), 112.010.1404, russian_tr_black (059K2S1) seçin.

yöntemi aynen denememe rağmen seçeneklerde russian tr görunmuyor :)
caps

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye

- - - Eklendi - - -

Ayrıca eğer flash atacaksan files bölümündeki ...emmc.fpsx uzatılı dosyayıda indirmen gerekiyor, çünkü flash sırasında phoenix bu dosyayı istiyor.

doctorrr

doctorrr

Üye
yani naviden ne var ne yok indirin ;)

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
StaLKeR-190E

StaLKeR-190E

Üye

Kardeşim eğer Telefonuna o ofw yi yüklediysen Telefonun inglizce olmuştur. (benimkide öle hala) istersen sana onun türkçe dil ekli hackli modlu halinin linkini atıyım

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
yöntemi aynen denememe rağmen seçeneklerde russian tr görunmuyor :)
caps

alla alla çok ilginç bi sıkıntı var çünkü filtereye hiç bişey yazmamana rağmen 112.010.1404 sürümü için sadece tek firmware bulmuş oysaki orada diğer diller dahil bir çok firmware olması gerekiyor. Programı ilk açtığında (program sol alt köşeden görünür) gerekli dosyaları yükler sonra sırasıyla telefon yazılım ve firmware seçilir. Yani program açılınca önce gerekli telefon listelerini, firmwarelerini falan yükler. Sende yüklemiyormu anlamadım. Programı açıp bir kaç dakika bekle ve sonra yine sırasıyla seç eğer çıkmıyorsa dosyaları upload edeyim napalım.

majorty

Üye
C:/Program Files/Nokia/Phoenix/Products/'Telefon Tür Kodunuz
bende neden böyle bir uzantı yok ? Ek program falan mı yüklüyoruz.

Bir de flash dan sonra video ve resim düzenleyicisi gelir mi? Hard format attıktan sonra silindi de

- - - Eklendi - - -

bir de flash dan sonra atıyorum fp2 güncellemesi gelrse bize de gelir mi

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
C:/Program Files/Nokia/Phoenix/Products/'Telefon Tür Kodunuz
bende neden böyle bir uzantı yok ? Ek program falan mı yüklüyoruz.

Bir de flash dan sonra video ve resim düzenleyicisi gelir mi? Hard format attıktan sonra silindi de

- - - Eklendi - - -

bir de flash dan sonra atıyorum fp2 güncellemesi gelrse bize de gelir mi

Eğer bilgisayarınızda Nokia Suite yüklü ise ve konuda anlatımını yaptığım kullanacağınız iki programdan biri olan phoenix programını kurmuşsanız o dizinin olması kaçınılmaz :) Tabi kurulumda başka dizin seçip farklı yere kurmadıysanız. Ayrıca bilgisayarınız 64 bit ise o dizin C:/Program Files(x86)/Nokia/Phoenix/Products/'Telefon Tür Kodunuz' olur.

Flashtan sonra telefonunuzda video ve resim düzenleyici dahil tüm yazılımları yüklü olarak açılır. Sıfır haliyle aldığınız gibi.

ve tabiki fp2 güncellemesi geldiğinde hep birlikte kuracağız :)
Flashı şöyle düşünün telefonu garantiye verdiniz ve cihazı sıfırlayıp ilk günki gibi size verdiler.

majorty

Üye
bende products ın içinde klasör yok 3 tane dosya var. telefonumun tür kodu ile dosyayı kendim açtım.bir sorun olmaz heralde değil mi?

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
bende products ın içinde klasör yok 3 tane dosya var. telefonumun tür kodu ile dosyayı kendim açtım.bir sorun olmaz heralde değil mi?
Arkadaşım bu dosyayı kendin açınca bir işe yaramaz, navifirm'den indirdiğin variantı sen buraya taşıyacaksın....

majorty

Üye
ilk flashımı attım :)
her şey için teşekkürler

majorty

Üye
kendim açtım.hiçbir sorun olmadı.
telefonu ilk aldığım gibi kullanıyorum.oyunlar , duvar kağıtları vs

- - - Eklendi - - -

+ yeni duvar kağıtları bile var :)

- - - Eklendi - - -

teşekkürler

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi

Navifirmden indirme dizinini C:/program files(x86)/nokia/phonenix/products olarak ayarlamassanız ve istediğiniz yere indirirseniz products içinde telefon tür kodunuzun klasörü olmaz ama sıkıntı değil bende sizin gibi masaüstüne indirip oradan kendim RM-779 klasörünü products içine atmıştım :) Önemli olan RM'li kod klasörünün içinde başka klasör olmadan direk firmware dosyalarının olmasıdır.

İlk flashınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

majorty

Üye
teşekkürler

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
çok teşekkürler. Anlatım güzel.

Üst Alt