Yeni Nesil Nokia 603, 700, 701 ve 808 Pureview Telefonlara Flash Atmak

Sponsorlu Bağlantılar

zekican09

zekican09

Üye
flash sürümü 4.0
java sürümü 2.5 yazıyo zaten bende ,
yani flash var ?
bu işlemi yapmama gerek varmı?

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
flash sürümü 4.0
java sürümü 2.5 yazıyo zaten bende ,
yani flash var ?
bu işlemi yapmama gerek varmı?

Şimdi siz iki farklı işlemi karıştırmışsınız. O sürüm bilgilerinizde yazan flash ile bu konudaki flash farklı şeyler. Bu konudaki flash kelimesinin karşılığı telefona symbian belle yazılımını baştan kurmak demektir. Durduk yere bu konudaki flashı uygulamanıza gerek yok yani.

rehman111

Üye
f2 çalışıyormu ?

KeLimaT

KeLimaT

Üye
Tamamen tecrübe ve bilgi isteyen bi iş . Küçük bi hata telefonu çöp kutusuna yollar . . . Çogu forumlarda örnek var

ID68

Üye
Arkadaşlar ben daha önce hiç flash atmadım telefonuma ilk defa deneyeceğim ama bir sorun oluştu. Bütün adımları aynen tek tek uyguladım fakat Firmware Uptade dedikten sonra çıkan küçük pencerede flash dosyalarını direkt olarak bulmuyor. Oysa dosyaların hepsi doğru dizinde..

İşte Flash dosyaları bu dizinde

Evet gelen ekranda flash dosyalarını otomatik olarak bulmuyor!

Ben kendim seçmek istediğim zaman ise bu uyarı geliyor..

Tamam dediğim zaman ise bu?

Bilen arkadaşlar bi yardım edebilirler mi? Ben bu işe kafayı taktım. Format ile tam olarak düzelmiyor benim telefonum.Her formatlanacak hale geldiğinde Nokia Care'ye götürmekten ve 10 TL çıkmasından bıktım. Bilen arkadaşlar nerede yanlış yaptım acaba ? Şimdiden hepinize teşekkürler..

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
Bilgisayar C/program Files/nokia/Phoenix/update icinde Rm-xxx dosyasini atmak gerek

• Beğen
Tepkiler: ID68
serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
smL68 arkadaşım klasör adını 799 yapmışsın 779 yap görecektir

• Beğen
Tepkiler: ID68

ID68

Üye
  • Beğen
Tepkiler: serdar_gs
Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
İki telefonum var, N8'e yaptım ama 808'e daha atmadım. Atınca garanti dışı kalmasından korkuyorum acaba garanti dışı kalır mı? :hmmm

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
İki telefonum var, N8'e yaptım ama 808'e daha atmadım. Atınca garanti dışı kalmasından korkuyorum acaba garanti dışı kalır mı? :hmmm

Öncelikle bi korkunuz, şüpheniz, kafanıza takılan birşeyler varsa yapmayın. Eğer yaparsanız bu sorumluluğu kabul etmiş olursunuz ve flash esnasında yapacağınız bir hata, eksiklik vb unsurlardan doğabilecek zararlardan sadece kendiniz sorumlusunuz. 4 ay önce androide geçtim tam hatırlayamadım ama normal ve sorunsuz bir şekilde flashlamak garantiyi bozmaz. Sonuçta orjinal yazılımı kuruyorsunuz.

- Killzone -

- Killzone -

Üye
hocam benim telefonun yazılımında bi problem var galiba bikeresinde video izlerken çıkmak istediğimde çıkamadım ana ekrana gelme tuşuna basınca çıkabildim ve dokunmatik yanıt vermemeye başladı aynısı opra mini de gezinirken de oldu 3-4 günde bi oluyo sizce hard format mı atmalıyım yoksa flaş mı ? Daha önce veri sil ve geri yükle demiştim düzelmemişti

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
hocam benim telefonun yazılımında bi problem var galiba bikeresinde video izlerken çıkmak istediğimde çıkamadım ana ekrana gelme tuşuna basınca çıkabildim ve dokunmatik yanıt vermemeye başladı aynısı opra mini de gezinirken de oldu 3-4 günde bi oluyo sizce hard format mı atmalıyım yoksa flaş mı ? Daha önce veri sil ve geri yükle demiştim düzelmemişti

Donmaya sebep olan ne bilemem ama daha önce veri sil yükle yaptığında düzeldiyse hard format atsanda flash atsanda yine düzelir. Buna sebep olan bir programda olabilir hafızanın dolmasıda olabilir telefon şişiyorda olabilir şimdi ne desem yalan olur. Eğer bunu yapmayı düşünüyorsan önce veri sil geri yükle sonra hard format sonra flash at. Temiz bir işlem olur.

agurcan

agurcan

Üye
şu Phoenix programı yüklenmiyor bir türlü, yani yükleme oluyor bitiyor ama ne pc'de öyle bir program var ne de nokia klasöründe phoenix diye bir dizin var, ne yapmalıyım?

duriechst

Üye
Hocam gerçekten çok iyi ve faydalı bir çalışma olmuş. Çok teşekkür ederim..
Lakin phoenix programını verilen linkten indiremiyorum. Eski sürümleri ise çalıştıramıyorum..
Benim sorunum nokia603 den wireles, wi-fi bağlanamamak. Flash atma ile sorunun çözüleceğini söylediler.. Sizce bu sorunun çözümü bu mudur? Şimdiden çok teşekkür ederim...

agurcan

agurcan

Üye
An itibariyle flash atma işlemi tamamlandı ve artık telefonum tüm çabalarıma rağmen ne bluetooth ile ne de kablo ile hiç bir bilgisayara bağlanamıyor. Ne yapmam gerek :((

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
Hocam gerçekten çok iyi ve faydalı bir çalışma olmuş. Çok teşekkür ederim..
Lakin phoenix programını verilen linkten indiremiyorum. Eski sürümleri ise çalıştıramıyorum..
Benim sorunum nokia603 den wireles, wi-fi bağlanamamak. Flash atma ile sorunun çözüleceğini söylediler.. Sizce bu sorunun çözümü bu mudur? Şimdiden çok teşekkür ederim...

Phoenixin site adresi ilk konuda mevcut son sürüm başlığını tıklayıp açtığınızda ed yazanı tıklayarak ilgili siteden indirin. Wifi ile ilgili sorun nedir bilemem herşey olabilir. Yedeklerinizi alın ve ayarlardan veri sil geri yükle yapın. Yine aynı sorun devam ederse önce hard format sonra flash işlemini uygulayın. Büyük ihtimalle düzelecek. Zaten düzelmesse donanımsal arıza var demektir.

An itibariyle flash atma işlemi tamamlandı ve artık telefonum tüm çabalarıma rağmen ne bluetooth ile ne de kablo ile hiç bir bilgisayara bağlanamıyor. Ne yapmam gerek (

Telefonunuz için doğru yazılımı kurduğunuza emin misiniz?

agurcan

agurcan

Üye
Tekrar flash attım düzeldi teşekkür ederim

• Beğen

chatluck07

Üye
Ellerine sağlık kardeş. Birde şey sende ki nokia 603 Yani RM-779 dosyaları duruyor mu ? Lütfen yardım et çünkü nokia navifirm'e ulaşımı kapatmış forumda öyle diyorlar. Spetific expention diye hata alıyorum :( Eğer rm-779 dosyaları varsa çok yardımcı olursun bana.

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
FP2 603 için sadece siyah olanı var elimde upload hızım yavaş ve yüklemem şu an zaman alır biraz hastayım yatıyorum gündüzde işteyim eğer herhangi bir yerden bulamassan bi kaç güne kadar yüklemeye çalışırım.

chatluck07

Üye
Vallahi kardeş upload edersen çok mutlu edersin beni :) Benimkide siyah. Bir türlü bulamadım. Bir zaman ayırıp yaparsan çok makbule geçer :)

• Beğen

Üst Alt