Yeni Legacy ekim'de Türkiye'de


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
İlk kez 1989 yılında tüketiciyle buluşan Subaru Legacy, 20. yılında 5. nesliyle pazara sunuluyor. Direksiyon başında sürüş keyfi, konfor ve üstün güvenlik arayan sürücülerin tüm isteklerine cevap verecek özelliklerle donatılan Subaru’nun Yeni Legacy modeli markanın yenilikçi yüzünü yansıtıyor. Yeni modeli ile 20. yaşını kutlamaya hazırlanan Legacy, sportif, zarif ve aynı zamanda geleneksel tasarımını yeni modelinde bir araya getirdi.


Ekim ayında Türkiye pazarında satışa sunulacak Yeni Subaru Legacy modeli bir önceki Legacy modellerinden aldığı başarılarla dolu mirası sürdürebilecek şekilde yeniden tasarlandı ve geliştirildi. Yeni Legacy’nin dış tasarımı “Agresif” ve “Kendini belli eden” bir karakter temel alınarak geliştirildi. Subaru’nun kimliğini yansıtan bir simge olarak tüm modellerinde bulunan kanat motifli ızgara tasarımı ise yeni Legacy’de de kullanıldı.


Legacy’nin dingil mesafesi uzayan platformu eskisine göre daha uzun, boyutları daha geniş ve daha yüksek. Bu sayede bagaj hacmi genişlerken bagaj girişi de genişlediği için yükleme kolaylığı sağlanmış.

Üstün motor performansı ve çevreye duyarlı yeni nesil Legacy
Türkiye pazarına ilk etapta 2.0 lt benzinli motor seçeneği ile satışa sunulacak Yeni Legacy Karşılıklı – Yatay yerleştirilmiş 4 silindirli 2.0 Litre DOHC motora sahip. Üstün bir devir dengesi sunan Boxer motor 3000 dev/dak’da 196 Nm torka ulaşıyor. Ayrıca ikincil hava sistemi kullanılan modelde egzoz emisyonu azaltılarak Euro 5 standartlarına uyumlu hale getirildi.


Yeni geliştirilen 6 ileri Lineartonic şanzımanla satışa sunulacak olan Yeni Legacy’de, sürüş keyfi ve güvenlik seviyesini yükselten Araç Dinamikleri Kontrolü (VDC) de standart olarak bulunacak.


Motor performansını ve yakıt verimliliğini artıran CVT sistemi de Yeni Legacy’nun sunduğu avantajlardan. Subaru Legacy 2.0’da sürüş keyfi ve güvenlik seviyesi en üst düzeye çıkartılmış. Araçlarda kullanılan halka şekilli güçlendirme çerçevesi ise tüm yönlerden gelebilecek darbelere karşı üstün koruma sağlıyor.
Mükemmel görüş açısı ve kolay kullanım sunan gövde tasarımı
Aracın dış hatları, yüksek görüş özelliklerine ve geniş iş hacme sahip bir gövde tasarımı elde edebilmek için görüşü engellemeyecek ve Subaru otomobillerine özgü dönüş çapını azaltacak şekilde tasarlandı. Bunun sonucunda, Yeni Legacy’de 11 m dönüş çapı ve geniş yolcu kabini bir arada sunulabiliyor. Özellikle yeniden tasarlanan camların şekli ve sütun yerleşimi ile arka koltuk açıklığı, kapıların açıklık mesafesi tüm yolculara ferah ve rahat bir kabinde yolculuk etme olanağı sağlıyor. Sağlam yol tutuşu, güvenli sürüş özellikleri sayesinde hem şehir içinde hem de uzun yolda rahatlıkla kullanılabilen Yeni Legacy Sedan’da sportif, kısa tasarımlı ve geniş hacimli bagaj bölmesi ailelerin kullanımında kolaylık sağlıyor.


Yüksek kalite, işlevsel tasarım ve sürüş konforu
Yeni Legacy pazarın en işlevsel ve güvenlik performansı yüksek araçlarından birisi. 4.73 m uzunluğa, 1.78 m genişliğe ve 1.50 m yüksekliğe ve 11 m minimum dönüş çapına sahip olan Yeni Legacy 2.0 CVT, kullanımda da işlevsellik ve konfor sağlıyor. Hacim odaklı kabin tasarımı ile toplam yüksekliğin, genişliğin ve dingil mesafesinin artırılması ile yolcu kabinin ferahlatılması ve genişletilmesi sağlanırken; yolcuların daha rahat edebileceği geniş koltukların kullanılmasıyla da yolculuklar keyifli hale getiriliyor.


Sürüş konforu ve geniş iç hacim ön planda tutularak tasarlanan Yeni Legacy’de çift bölgeli tam otomatik klima standart olarak bulunuyor. 6-CD değiştiricili, MP3 çalar, direksiyondan kontrollü müzik sistemi, özel antenleri sayesinde artırılmış radyo alım gücü ve mükemmel ses kalitesi sağlıyor.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt