[Yeni Adreno Grafik Kartı Sürücüleri][NEW GPU DRİVER]Daha fazla grafik performansı,Daha akıcı arayüz

Sponsorlu Bağlantılar

sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
[Yeni Adreno Grafik Kartı Sürücüleri][NEW GPU DRİVER]Daha fazla grafik performansı,Daha akıcı arayüz
Herkese merhaba

kısaca söylemek gerekirse aşağıda vereceğim dosya yeni adreno grafik kartı sürücülerini içeriyor(güncel sürücüler)

Teknik olarak anlatmak gerekirse şöyle:hazırladığım yeni adreno grafik kartı sürücüleri içinde .so uzantılı dosyalar barındırırlar bunlar işte sürücülerdir.bizim telefonun(galaxy w) gpu'su yani grafik kartı Adreno 205'dir ve a2xx kategorisine girer. adreno grafik kartlarını yapan firma qualcomm her farklı grafik kartına(adreno 205,adreno225,adreno 320 vs vs..) özel sürücü yapmaktansa adreno2xx ile başlayan kartların(adreno205 ve adreno225) sürücülerini tek bir çatı altında toplayarak a2xx kategorisinde ele almıştır ve bu sebepten qualcomm tarafından çıkarılan yeni adreno sürücüleri adreno205 üzerinde de çalışabilmektedir adreno225 grafik kartı üzerinde de. bunun nedenide az önce bahsettiğim aynı kategoride olmalarıdır

hazırladığım yeni adreno sürücüleri samsung galaxy s3 lte(s3'ün 4g versiyonu kod adı:d2lte)'nin
adreno grafik kartı sürücüleridir ve bu sürücüler android 4.3 tabanında güncel sürücülerdir(s3 4.3 güncellemesini aldı unutmayın)

ve güncel grafik kartı sürücülerini kullanmanın getirilerinden biri daha fazla grafik performansı'dır + bazı grafiksel hatalar çözülmüş olarak gelir(optimize and bugfixes) :)

s3 lte adreno225 grafik kartına sahip yani a2xx kategorisinde bizim wonder'ın grafik kartı adreno205 yani grafik kartları aynı kategorideler bu sebepten sürücüler her 2 karttada çalışabilir

Dosya(Versiyon 2):

Dosya(Versiyon 3)(4.4 tabanlı adreno sürücüleri(yeni):

Nasıl Yüklenir:
1-indirdiğiniz zip dosyasını sd kartınıza atın
2-cwm recovery'ye girin
3-wipe cache ve wipe dalvik cache yapın
4-install zip from'dan sd kartınıza atmış olduğunuz zipli dosyayı flaşlayın
5-tekrar wipe cache ve wipe dalvik cache yapın
6-reboot edin bu kadar!

NOT!!! : BU SÜRÜCÜLER SADECE CM11 İÇİNDİR UNUTMAYIN!!!

Kendinize iyi bakın :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: CV-Aurora, FatıhOztrk, clgnkral ve 17 diğerleri

Mücteba

Mücteba

Üye
usta cm10 için yapamazmısın

sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
usta cm10 için yapamazmısın

Yapmak isterdim ama maalesef yapılamaz çünkü yeni adreno sürücüleri İON desteği gerektirir yani İON destekli olmayan romlarda çalışmazlar bu sebeptendir ki eğer yukardaki dosyayı cm9-10 üzerine flaşlarsanız tamamiyle siyah bir ekranla karşılaşırsınız ve cm10'da İON desteği içermediği için maalesef ben dahil kimsenin yapabileceğini düşünmüyorum

Bysalih41

Bysalih41

Üye
Tsklr usta

• Beğen
Tepkiler: sir mordred
burak_102

burak_102

Üye
Teşekkürler

• Beğen
aJHier

aJHier

Üye
Az önce Flashladım. genel olarak grafik performasının arttıgını gözle görebiliyorsunuz.
Daha yeni flashladıgım için çok birşey söylemesemde sorunsuz çalışıyor.
Eline sağlık Usta.

Son düzenleme:
  • Beğen
hasaneness

hasaneness

Üye
Yine Oğuzhan yine harikalar tesekkurler usta.

• Beğen

ismailnayir

Kapalı Hesap
Herkese merhaba

kısaca söylemek gerekirse aşağıda vereceğim dosya yeni adreno grafik kartı sürücülerini içeriyor(güncel sürücüler)

Teknik olarak anlatmak gerekirse şöyle:hazırladığım yeni adreno grafik kartı sürücüleri içinde .so uzantılı dosyalar barındırırlar bunlar işte sürücülerdir.bizim telefonun(galaxy w) gpu'su yani grafik kartı Adreno 205'dir ve a2xx kategorisine girer. adreno grafik kartlarını yapan firma qualcomm her farklı grafik kartına(adreno 205,adreno225,adreno 320 vs vs..) özel sürücü yapmaktansa adreno2xx ile başlayan kartların(adreno205 ve adreno225) sürücülerini tek bir çatı altında toplayarak a2xx kategorisinde ele almıştır ve bu sebepten qualcomm tarafından çıkarılan yeni adreno sürücüleri adreno205 üzerinde de çalışabilmektedir adreno225 grafik kartı üzerinde de. bunun nedenide az önce bahsettiğim aynı kategoride olmalarıdır

hazırladığım yeni adreno sürücüleri samsung galaxy s3 lte(s3'ün 4g versiyonu kod adı:d2lte)'nin
adreno grafik kartı sürücüleridir ve bu sürücüler android 4.3 tabanında güncel sürücülerdir(s3 4.3 güncellemesini aldı unutmayın)

ve güncel grafik kartı sürücülerini kullanmanın getirilerinden biri daha fazla grafik performansı'dır + bazı grafiksel hatalar çözülmüş olarak gelir(optimize and bugfixes) :)

s3 lte adreno225 grafik kartına sahip yani a2xx kategorisinde bizim wonder'ın grafik kartı adreno205 yani grafik kartları aynı kategorideler bu sebepten sürücüler her 2 karttada çalışabilir

Dosya:

Nasıl Yüklenir:
1-indirdiğiniz zip dosyasını sd kartınıza atın
2-cwm recovery'ye girin
3-wipe cache ve wipe dalvik cache yapın
4-install zip from'dan sd kartınıza atmış olduğunuz zipli dosyayı flaşlayın
5-tekrar wipe cache ve wipe dalvik cache yapın
6-reboot edin bu kadar!

NOT!!! : BU SÜRÜCÜLER SADECE CM11 İÇİNDİR UNUTMAYIN!!!

Kendinize iyi bakın :)

bu mod sana mı ait yoksa

geliştiricisine mi?

sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi

Az önce Flashladım. genel olarak grafik performasının arttıgını gözle görebiliyorsunuz.
Daha yeni flashladıgım için çok birşey söylemesemde sorunsuz çalışıyor.
Eline sağlık Usta.

Yine Oğuzhan yine harikalar tesekkurler usta.

Teşekkürler arkadaşlar yardım edebildiysek ne mutlu..
bu mod sana mı ait yoksa

geliştiricisine mi?

Mod bana ait ama ben sadece sürücü dosyalarını flaşlanabilir şekilde yaptım. sürücü dosyalarını(.so uzantılı binary dosyaları) cm kaynaklarından aldım tam adresi şurda

• Beğen
Tepkiler: aJHier ve hasaneness
reckless86

reckless86

Üye
Teşekkürler eline sağlık ;)

• Beğen
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Muhteşem anladım tam bir Ottoman man sın.

• Beğen
kosovali41

kosovali41

Üye
Teşekkürler hocam, güncel olan makbuldür. Açıklama da gayet anlaşılır olmuş. Peki bu "Profiler Playback" in işlevi nedir tam olarak?

Not: Telefonumda oyun olmadığı için test edemedim, fakat arayüzde menüler ve özellikle ram canavarı programlar arasında geçiş yaparken herhangi bir sıkıntı (takılma vs.) yaşamadım.

sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler hocam, güncel olan makbuldür. Açıklama da gayet anlaşılır olmuş. Peki bu "Profiler Playback" in işlevi nedir tam olarak?

Not: Telefonumda oyun olmadığı için test edemedim, fakat arayüzde menüler ve özellikle ram canavarı programlar arasında geçiş yaparken herhangi bir sıkıntı (takılma vs.) yaşamadım.

o uygulama qualcomm tarafından yerleştirilen özel bir uygulama muhtemelen debugging amaçlı(yani grafik analizi yapıp veri toplama) ama gereksiz bir uygulama
bir sonraki adreno sürücülerimde bu uygulamayı silip deneyeceğim ayrıca bir sonraki adreno sürücüleri Xperia T sürücülerinden oluşacak ve şuan için en güncel sürücüler bunlar(Xperia T daha yeni, şubat 2014'te 4.3 güncellemesini aldı)
beklemede kalın!

• Beğen
Tepkiler: kosovali41 ve hasaneness

T.serdar

Üye
Hocam cm10.1 den itibarenmi flashlanabilir ?

• Beğen
sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
Hocam cm10.1 den itibarenmi flashlanabilir ?

yeni adreno sürücülerinin çalışması için ION desteği gerekir ve cm10.1 den itibaren romlarımız artık ION destekli oldukları için teoride dediğin doğru yani sürücüler cm10.1'e ve cm10.2'ye de flaşlanabilir ve çalışmaları lazım. ama denemediğim için bişey diyemiyecem deneyen olursa beni bilgilendirsin 1.mesajı güncelleyeyim(bu sürücüler cm10.1'den itibaren yeni romlar için geçerlidir diye) teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: hasaneness

T.serdar

Üye
yeni adreno sürücülerinin çalışması için ION desteği gerekir ve cm10.1 den itibaren romlarımız artık ION destekli oldukları için teoride dediğin doğru yani sürücüler cm10.1'e ve cm10.2'ye de flaşlanabilir ve çalışmaları lazım. ama denemediğim için bişey diyemiyecem deneyen olursa beni bilgilendirsin 1.mesajı güncelleyeyim(bu sürücüler cm10.1'den itibaren yeni romlar için geçerlidir diye) teşekkürler
Cm11 de destekliyor o zaman :)

sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
aslında 4.4 tabanında(yani en güncel,en yeni) adreno sürücüleri paylaşmak isterdim ama şuanda adreno a2xx grafik kartı taşıyıpta 4.4 kitkat güncellemesi alan bir telefona rastlamadım ama nisan'ın sonuna doğru d2lte için(yani s3 lte için) 4.4 kitkat çıkacak diyorlar bakalım çıktığı zaman yeni kitkat tabanlı sürücüleri alıp kullanabiliriz ve bu kesinlikle grafiklerde bir artış sağlayacaktır :)
herkese iyi öğlenler bu arada :)
Cm11 de destekliyor o zaman :)

1.mesajda yazdığı gibi sürücüleri zaten cm11 için çıkardım :)

• Beğen
Tepkiler: kosovali41 ve hasaneness

T.serdar

Üye
aslında 4.4 tabanında(yani en güncel,en yeni) adreno sürücüleri paylaşmak isterdim ama şuanda adreno a2xx grafik kartı taşıyıpta 4.4 kitkat güncellemesi alan bir telefona rastlamadım ama nisan'ın sonuna doğru d2lte için(yani s3 lte için) 4.4 kitkat çıkacak diyorlar bakalım çıktığı zaman yeni kitkat tabanlı sürücüleri alıp kullanabiliriz ve bu kesinlikle grafiklerde bir artış sağlayacaktır :)
herkese iyi öğlenler bu arada :)

1.mesajda yazdığı gibi sürücüleri zaten cm11 için çıkardım :)
Saol hocam bir ara backup geri döndüğümde cm11 için denerim bu arada cm11 de arkada kalan uygulamaları tekrar açtığımızda bazen tekrar başlatıyor aslında cm11 böyle olmaması gerekiyor cm9 da vardı bu sorun ama hala düzelmedi cm9 işlem hızı çok iyi cm11 de bu sorun var bu sürücüler bu performansları arttırabilirmi hocam?

sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
Saol hocam bir ara backup geri döndüğümde cm11 için denerim bu arada cm11 de arkada kalan uygulamaları tekrar açtığımızda bazen tekrar başlatıyor aslında cm11 böyle olmaması gerekiyor cm9 da vardı bu sorun ama hala düzelmedi cm9 işlem hızı çok iyi cm11 de bu sorun var bu sürücüler bu performansları arttırabilirmi hocam?

Sürücüler ekran kartı(gpu) sürücüleri oldukları için sistemde pozitif yönde az yada çok kesinlikle bir katkısı olur

• Beğen
Tepkiler: hasaneness

Üst Alt