Yaşlılara Nasıl Davranmalıyız ile ilgili deneme yazısı ve kompozisyon kısaca anlatım


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Yaşlılara Nasıl Davranmalıyız ile ilgili kısa deneme yazısı arayanlar adına hazırladığımız bu konumuzda, sizler e çeşitli kompozisyon bilgileri sunduk. Yaşlılara Nasıl Davranmalıyız ile ilgili deneme yazısı yada diğer bir deyişle makaleye kolaylıkla erişebilirsiniz.

Hayatta değişmeyecek bir şey varsa o da bir gün herkesin yaşlanacağıdır. Bugün annemiz ve babamız yaşlıyken yarın bizlerde onlar gibi yaşlanacağız. Her insan için aynı durum geçerlidir. Bugün böyleyken yarın farklı olmayacak. Yaşlılıkla tanışacağımızdan davranışlarımızı dizginlemeliyiz, güzel hoşgörülü ve saygılı davranmak onları mutlu eder.

Yaşlı insanlar hayatımızın her alanında karşımıza çıkar. Herkesin büyükleri olduğundan dolayı güzel davranmak, bizimde büyüklerimize güzel davranmayı nasip eder. Yaşlı insanlara hürmet göstermek görevlerimizden biridir. Toplu taşıma araçlarında yolculuk yaparken yer vermeliyiz. Yaşlı olmalarından dolayı ayakta fazla duramazlar, saygı gösterip değer verdiğimizi hissettirmeliyiz. Yaşlı insanlar çok zor zamanlar geçirmişlerdir. Onlar ayakta duramaz ancak biz durabiliriz. Gün gelecek bize de yer verenler olacaktır. Değer göstermemiz saygı kazanmamıza imkan sağlar. Bizimde annemiz babamız toplu taşıma araçlarına binince onlarında çocukları bize yer verir. İhtiyacı olan durumlarda yardım etmek gerekir.

Günlük hayatta yaşlı insanlara yer vermeliyiz. Örneğin toplu taşıma araçlarında, yolda, karşıdan karşıya geçerken yardım edilmeli, bizden yardım istediklerinde geri çevirmemeliyiz. Onlar için yapacağımız yardımlar hayır dualarını almamızı sağlayacaktır.
 
Üst Alt