Yaşar Büyükanıt / Devlet Adamı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Yaşar Büyükanıt / Devlet Adamı

Mehmet Yaşar Büyükanıt, 1 Eylül 1940'ta İstanbul'da doğdu. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 25. Genelkurmay Başkanı'dır.

1959'da Erzincan Askeri Lisesi'nden, 1961 yılında da Kara Harp Okulu 'ndan mezun oldu. 1963 yılında Piyade Okulu 'nu bitirdi. 1983-1986 yılları arasında Kuleli Askerî Lisesi Komutanlığı, 1986-1988 yılları arasında da Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanlığı yaptı. 1992 yılında tümgeneralliğe terfi ederek, bu rütbede Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği ve 3 yıl süre ile Kara Harp Okulu Komutanlığı görevlerini yürüttü. 1996 yılında korgeneral, 2000 yılında da orgeneral oldu. 2004 tarihinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevine atandı. TSK Üstün Hizmet Madalyası, Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası, Şeref Madalyası, İtalya Silahlı Kuvvetler Şeref Nişanı, ABD Silahlı Kuvvetler Üstün Liyakat Nişanı ile Pakistan Silahlı Kuvvetler İmtiyaz Nişanı sahibidir. Büyükanıt, Filiz Büyükanıt'la evli ve bir kız çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Yaşar Büyükanıt, 31 Temmuz 2006 günü Genelkurmay Başkanlığı'na atanmıştır. 30 Ağustos 2006 tarihinden itibaren iki yıl boyunca bu görevde bulunacaktır.

*Alıntıdır

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Şuanki devlet yönetiminde tek güvendiğim insan. Her sözü emirdir benim gözümde. Paşam inş. büyük işler yapacak. :yuru

MagNum

MagNum

Üye
ναη_нσιנ∂σηк;428142' Alıntı:
Şuanki devlet yönetiminde tek güvendiğim insan. Her sözü emirdir benim gözümde. Paşam inş. büyük işler yapacak. :yuru

Yönetim mi ? Yaşar Büyükanıt genelkurmay başkanımız ve askerdir. Bu nedenle şu anda devlet yönetiminde dememiz doğru olmaz Cumhurbaşkanı tarafından atanır ve Başbakana karşı askeri ve milli açıdan sorumlulukları vardır.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Yönetim mi ? Yaşar Büyükanıt genelkurmay başkanımız ve askerdir. Bu nedenle şu anda devlet yönetiminde dememiz doğru olmaz Cumhurbaşkanı tarafından atanır ve Başbakana karşı askeri ve milli açıdan sorumlulukları vardır.

Bunları bilmeyecek kadar cahil değiliz merak etme :)

Devlet yönetiminde derken Ankaraya baktığımızda en güvenilen benim gözümde 2. insandır. 1.si Ahmet Necdet Sezer. Benim şahsi görüşümdür bu.

En azından bu ikisi aminci bazı kesime karşı dik duruyor. Umarım anlatabilmişimdir. :box

Ekleme: Aminci deyince bazıları farklı algılayabilir ama ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım boşuna tartışma olmasın...

ouSahin

ouSahin

Üye
bence tartışma çıkcak...

bende çoq severim ve çoq qüvenirim paşamın teknesinde bile 2 tane Türk bayragı war biri çoq büyükk biri küçük arkada Birtanede Fenerbagçe bayragı war :)

UndeRqRo.uNd

Üye
ναη_нσιנ∂σηк;432043' Alıntı:
Bunları bilmeyecek kadar cahil değiliz merak etme :)

Devlet yönetiminde derken Ankaraya baktığımızda en güvenilen benim gözümde 2. insandır. 1.si Ahmet Necdet Sezer. Benim şahsi görüşümdür bu.

En azından bu ikisi aminci bazı kesime karşı dik duruyor. Umarım anlatabilmişimdir. :box

Ekleme: Aminci deyince bazıları farklı algılayabilir ama ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım boşuna tartışma olmasın...

Sezer ile ilgili görüş ve duyumlarınız tarafınıza aittir, toplumun büyük çoğunluğu bu kanıya sahip değildir.

Nebuchadnezzar 'a katılıyorum devlet adamı ve asker ayrılmalıdır.
Ülkemiz bugün bu haldeyse birçok alanda sivilleşme sağlayamamış olmamızdandır.

Bir kesime Aminci kelimesini kullanırsan sana da Cuntacı derler, kullandığın dil çok yanlış.
Cuntacıların sebebep olduğu gerileme çok açık ve gözler önünde . Aynı şekilde dini sömürenlerin de.
Her uç nokta ülkemiz , vatanımız için ayrılıkçılık oluşturmakta ve gelişmenin önünde büyük engeldir.

Bu konuya ilk ve son mesajımdır.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Toplumun büyük bir kesimi öyle düşünmeyebilir çünkü bunun sebebini de açık ve net biliyoruz hepimiz. Açıklamaya gerek yok burada. :)

Bazı şeyler değişiyordu kafamda ama Dindar Cumhurbaşkanı yakıştırması yapıldıktan sonra elimden gelse öldürürüm bazı kişileri o haddeye geldim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...