[Yardım]Root olayını anlamadım

Sponsorlu Bağlantılar

gencyazilim

Üye
    Konu Sahibi
[Yardım]Root olayını anlamadım
Merhaba arkadaşlar, ben bu root olayını anlamadım bir türlü. Bir kaç sorum var, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ben root işlemini sadece bir oyunda hile yapmak ve gameCIH isimli progrmaı çalıştırmak için yapmaya çalışıyorum. Telefonumu yeni aldım ve daha 25 günlük bir android kullanıcısıyım. Telefonumda Kiesten güncelledim ve şu anda bu yazılım var içerisinde.

Telefon: Samsung Galaxy S I9000
Ürün bilgisi: 2.3.3
Ana Bant Sürümü: I9000JXJV6
Karnel: 2.6.35.7-I9000JVJV9-CL231656mobilus@MEA-03 #8
Yapım: GINGERBREAD.JVJV9

Ben telefonumu sadece root etmek istiyorum. Yani rom yüklemek istemiyorum, telefonumu yeni aldığım için daha telefonun bir sorunu çıkabilir ve servise ihtiyaç duyabilirim bu yüzden garanti dışı kalmasın.

1-) Şimdi ben sadece root etsem telefon garanti dışı kalır mı ya da kalsa bile servise götütrürken unroot gibi bir şey var mı? Root edildiğini anlamamalarını sağlayabilir miyiz?
2-) Ben sadece root işlemini nasıl yaparım, sabahtan beri gezmediğim yer kalmadı ama bu versiyona uygun root anlatan bir yer bulamadım ya çok eski ya da çok yeni ROM yüklenmiş telefonlar için root işlewmi anlatılıyor. Örneğin bu 2.3.6 gibi...

Bana kısaca bu modeli nasıl root edeceğimi ve gereken dosyaları paylaşabilecek bir arkadaş var mı? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

55lim

Üye
sana yardımcı olacak arkadaşlar olacaktır arkadaşım ben nokıa kullanıyorum telefonun garanti dışı kalıyor öncelikle onu belirtelim sende bunu göze almak istersen root yapabilirsin ama ben yap derim çünkü tam kapasite kullanmak için bu gerekli

hakfad

Üye
aynı tel bendede var nasıl root yapıldığını ince ince anlatabilecek bilgili birisi varmı ?

karabulut1

Üye
Aynı model ve versiyon telefonu kullanan ve aynı tereddütlere sahip birisi olarak bende aynı cevapları bekliyorum. Çok fazla ve karışık bilgiyi özetleyecek yetkinlikte birileri yardımcı olursa sevinirim.

gencyazilim

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım bize yardım edecek kimse yok arkadaşlar :)

PS: up...

gencyazilim

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar cevaplayan kimse çıkmadı fakat ben bu konuyu başka bir forumda da açmıştım. Orada cevaplayanlar olmuş o yüzden cevapları burada da paylaşıyım belki daha sonra arama yapan falan olursa yardımı dokunur.

1-) Arkadaşlar root veya rom farketmez her ikisi de telefonu garanti dışı bırakıyor. O yüzden benim gibi gereksiz yere telefonunuzu root edecekseniz vazgeçin. (Garanti varsa tabi)
2-) BU JV6 için root yok arkadaşlar. Orjinal Türkiye romu olan bu versiyona root yokmuş. Forumun birinden böyle cevap verdiler.

Herkese kolay gelsin.

karabulut1

Üye
Teşekkürler.

mancukya

Üye
1 Samsung ve Lg Bootlader bloke etmez bu durumdada Rootlasanda cihazi garantiden kalklmasi vs vs sorun degil
2 Telin bozulursa hic acilmamasi lazim tamir edememen icin bu durumdada zaten jtagla yeni rom atarlarsa root vs vs anliyamazlar
3 Telde donanimsal bir ariza varsa zaten root unroot olayi basittir

Sagdan soldan sacma sapan seyleri duyupta gelip konusmayin herkezi bir halt biliyor saniyorsunuz sonrada bu konulari gercekmis gibi yansitiyorsunuz
Gelelim simdi diger 2 firmaya Sony ve Htc bir ara Bootlader kitliyorlardi sonradan geri adim attilar hala kitliyorlar ama acma imkani veriyorlar garanti kalkar diyerek ama neticede kitlide olsa acikta olsa yapilan islemin geriye dönme olayi zaten münkün teknik olarak o yüzden hic bir ifadesi yok.
Root zaten sistemdeki aciktan yapilan bir sey ve geriye dönüsüde olan bir olay
Son kez diyorum sagdan soldan sacmaliklarla bir sey sorup sonradan biliyormus gibi uydurmayin siz Jailbreakli diye tamir edilmeyen alet gördünüzmü yada Nokialarda custom rom atarken vs vs bu islerin her zaman riski vardi ama abartmayin bu olay bütün firmalarda prensip olarak böyle konusur ama bir halt olmaz.
Software yazilim sorunu zaten hal olur donanimsal sorun varsa esek gibide tamir etmek zorundalar

Son olarakta o roma semarpone kernel yada midnight at bakalim odinle root olayi varmi yokmu ne zeki tanidiklariniz mevcutmus.

Üst Alt