Yapılandırma Ayarları BTK tarafından Durduruldu

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Yapılandırma Ayarları BTK tarafından Durduruldu
Bugün tuşlu telefona internet yapılandırma ayarları almam gerekti. *100# yapıp ayarları istedim. Gelen ayarların geçersiz olduğu yazıyordu. Bimcell müşteri hizmetlerini aradım. Durumu izah ettim. Dediği şu

"BTK tarafından tuşlu telefonlar wap kullandığı için internet erişimi engellenmiştir. Siz ayarları sms yoluyla isteyebilirsiniz lakin uygun ayarlar gönderilmez."

BTK ' ya yazıklar olsun. Wap üzerinden girdiğimiz için internet erişimimizi kapatmış halbuki çoğumuz edge ile bağlanıyorduk.
Cimer'e başvuracapım tabiki.

Şimdi hali hazırda kullanmakta olduğumuz internet ayarlarını kopyalamanın bir yolu var mı?

@Nuru TaşDemir

• Beğen
  • Şaşırdım
Tepkiler: Nuru TaşDemir, PALA., Coolwhisper ve 1 kişi daha

arslan3332

arslan3332

Üye
Telefonu 2g ye alıp bağlanmaya çalıştığımda bu yüzden internete bağlanmıyormuş demekki 🤔

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
Bir yazıklar olsunda benden o zaman dumanla internete girin demelerini beklerdim.
C6 ile edge-3,5g başlantısında sorun yok ama eski cihazlar için çok üzücü bir durum.
Acil bir durumda tuşlu telefonları çöpe çevirip, sonrada sosyal farkındalık, duyar vb. kasanlara da yazıklar olsun.
Zaten son birkaç haftadır ülke genelinde altyapı sorunu var, 40 kilobit internet alıyorum diyen var ama paraya geldi mi kuruşu kuruşuna tam alıyorlar.
Bu özelleşme ile herşeyi Türk telekom kendi eline aldı şimdi istedikleri gibi ekmek/köfte usulü hizmet veriyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir, arslan3332 ve MAERKEK
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Bugün tuşlu telefona internet yapılandırma ayarları almam gerekti. *100# yapıp ayarları istedim. Gelen ayarların geçersiz olduğu yazıyordu. Bimcell müşteri hizmetlerini aradım. Durumu izah ettim. Dediği şu

"BTK tarafından tuşlu telefonlar wap kullandığı için internet erişimi engellenmiştir. Siz ayarları sms yoluyla isteyebilirsiniz lakin uygun ayarlar gönderilmez."

BTK ' ya yazıklar olsun. Wap üzerinden girdiğimiz için internet erişimimizi kapatmış halbuki çoğumuz edge ile bağlanıyorduk.

Şimdi hali hazırda kullanmakta olduğumuz internet ayarlarını kopyalamanın bir yolu var mı?

@Nuru TaşDemir
Kendin ellerinle yazacaksın bir köşeye. Lazım oldu mu ellerinle gireceksin o bilgileri
Mesaj birleştirildi:

@Nuru TaşDemir
Cihaz x2 00 mı
Mesaj birleştirildi:

Bir yazıklar olsunda benden o zaman dumanla internete girin demelerini beklerdim.
C6 ile edge-3,5g başlantısında sorun yok ama eski cihazlar için çok üzücü bir durum.
Acil bir durumda tuşlu telefonları çöpe çevirip, sonrada sosyal farkındalık, duyar vb. kasanlara da yazıklar olsun.
Zaten son birkaç haftadır ülke genelinde altyapı sorunu var, 40 kilobit internet alıyorum diyen var ama paraya geldi mi kuruşu kuruşuna tam alıyorlar.
Bu özelleşme ile herşeyi Türk telekom kendi eline aldı şimdi istedikleri gibi ekmek/köfte usulü hizmet veriyorlar.
Bende nokia 1680 vardı o telefon da bu yüzden internete bağlanamıyordu.
Mesaj birleştirildi:

Benim e72'de sıkıntı yok.

Son düzenleme:
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Allah Allah? Sebebi Neymiş ki

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
PALA.

PALA.

Üye
@ömer talat katı
C6 da 3.5G var muhtemelen bir on yıl daha bu tip sorun olmaz.

• Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
  • Beğen
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Ya planlı eskitme de bir yere kadar ya. Bir internet ayarı verememek ne demek ya? Zaten internet ayarı dediğin şey 1kB bile olmayan dosya.

@MAERKEK bir yolu vardı, şimdiki ayarlarını bir programa giriyordun ve sana küçük bir dosya veriyordu. Dosya yöneticisinden tıklayınca direk yüklüyordu. Symbian-da bunun için bir çok program var ama S40-ta ben bildiğim sadece bir taneydi.

Durup bakıyorum da, böyle durumlarda olan hep yoksul, zor geçinen tabakaya oluyor. Zengin zaten istediği zaman parasını verip telefonunu değişe bilir, zenginin umrunda değil vergilere gelen zamlar ve s.

• Beğen
Tepkiler: arslan3332 ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Ya planlı eskitme de bir yere kadar ya. Bir internet ayarı verememek ne demek ya? Zaten internet ayarı dediğin şey 1kB bile olmayan dosya.

@MAERKEK bir yolu vardı, şimdiki ayarlarını bir programa giriyordun ve sana küçük bir dosya veriyordu. Dosya yöneticisinden tıklayınca direk yüklüyordu. Symbian-da bunun için bir çok program var ama S40-ta ben bildiğim sadece bir taneydi.

Durup bakıyorum da, böyle durumlarda olan hep yoksul, zor geçinen tabakaya oluyor. Zengin zaten istediği zaman parasını verip telefonunu değişe bilir, zenginin umrunda değil vergilere gelen zamlar ve s.
Planlı eskitme . Üstündeki ayarları göremiyorum ki sadece seçme imkanı sunuyor. Detayları göstermiyor.

Dediğin programı araştırmak lazım. Androidler apn formatında ayarları var. Bunu wap'a çevirmek veya her telefonda çalışabilecek manuel ayarlsrı bulmak gerek

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Arkadaşlar size erkenden davranıp sevindirdikten sonra hevesinizi kırmak istemem. Galiba @Nuru TaşDemir ' in desteğiyle android için yapılandırma ayarlarını (apn) bizim telefonlara uygun hale getirebilecek bir program buldum. Denedikten sonra bir video ve konuyla sizlerle paylaşacağım. İşe yaraması dileğiyle.

• Beğen
Tepkiler: arslan3332 ve Fatih BaKeR

Cadillac34

Üye
Bende de Java işletim sistemli Nokia 7230 var. Avea kullanıcısıyım ama bende sıkıntı yok.
Erişim noktası takma adı: AVEA WAP GPRS
Paket veri erişim noktası: wap

Erişim noktası takma adı: AVEA INTERNET
Paket veri erişim noktası: internet

Erişim noktası takma adı: AVEA MMS
Paket veri erişim noktası: mms

Sende AVEA yazılarını silip BIMCELL veya TURKTELEKOM yapabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir, PALA. ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Bende de Java işletim sistemli Nokia 7230 var. Avea kullanıcısıyım ama bende sıkıntı yok.
Erişim noktası takma adı: AVEA WAP GPRS
Paket veri erişim noktası: wap

Erişim noktası takma adı: AVEA INTERNET
Paket veri erişim noktası: internet

Erişim noktası takma adı: AVEA MMS
Paket veri erişim noktası: mms

Sende AVEA yazılarını silip BIMCELL veya TURKTELEKOM yapabilirsin.
Bende de sıkıntı yok şu anda. Hazır dosya olarak bu ayarları paylaşmayı hedefliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34, Nuru TaşDemir ve PALA.