Yalu Jailbreak 10.2

Sponsorlu Bağlantılar

trafikci258

trafikci258

Üye
    Konu Sahibi
Yalu Jailbreak 10.2

Desteklenen cihazlar

iOS 10.2 Jailbreak Nasıl Kurulur?

Adım 1: Desteklenen iPhone veya iPad’i bir lightning kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.

Adım 2: Jailbreak işlemleri sırasında veya sonrasında bir şekilde herhangi bir şeyin yanlış gitmesi ihtimaline karşın iTunes üzerinden kişisel verilerinizin tam yedeğini alın.

Adım 3: iOS cihazınızın Ayarlar > Touch ID ve Parola menüsü üzerinden iPhone’un Kilidini Açma özelliğini devre dışı bırakın.

Adım 4: Ayarlar > iCloud > iPhone’umu Bul menüsünden bu özelliği devre dışı bırakın.

Adım 5: Cydia Impactor’u başlatın.

Adım 6: Yalu102 iOS 10.2 Jailbreak IPA dosyasını Cydia Impactor’un üzerine sürükleyip bırakın.

Adım 7: Cydia Impactor sizden Apple kimliğinizi isteyebilir. Bu adımda güvenle, geçerli ve aktif olan Apple Kimlik bilgilerinizi kullanın.

Adım 8: Şimdi Cydia Impactor’un Jailbreak uygulamasını cihazınıza yüklemesini bekleyin.

Adım 9: Yükleme işleminin tamamlanmasının ardından cihazınızın bilgisayar bağlantısını kesin. Ayarlar > Genel > Profil menüsüne gidip bekleyen profil dosyasını onaylayın. Onaylama işlemini profil dosyasının üstüne dokunup güven diyerek yapabilirsiniz.

Adım 10: Şimdi “yalu102” Jailbreak uygulamasını ana ekranınız üzerinden başlatın ve uygulamanın işini yapması için 10-20 saniye bekleyin. Temelde beyaz bir ekran görünecektir ve sonrasında kapatıp ana ekranınıza Cydia’yı getirecektir.

Cydia ana ekranınızda görünmüyorsa, cihazınızı yeniden başlayın ve tekrar kontrol edin. Yine gelmediyse Adım 1’den itibaren tüm işlemleri tekrarlayın.

Evet, işte hepsi bu kadar! Artık Cydia yüklü ve aktif bir Jailbreakli cihaza sahipsiniz.

iOS 10.2 Jailbreak için Önemli Hatırlatmalar
Daha önce de belirttiğimiz gibi bu Jailbreak aracı, semi-untethered’tir. Yani cihazınızın her yeniden başlatılması sonrasında cihazınızı yeniden Jailbreak’lemeniz gerekecektir. Bunu yapmak için yukarıdaki 10 adımı tekrar uygulamanız gerekecektir.

Eğer ki JB işlemi için Apple Kimliğinizi kullandıysanız, Jailbreak’in yeni gün sonra süresi dolacaktır ve kullanılamaz hale gelecektir. Bu durumda Adım 5’ten itibaren işlemleri yeniden yapmanız gerekecektir. Eğer ki ücretli olarak satın aldığınız, aktif bir Apple geliştirici hesabınız varsa böyle bir sınırlamaya takılmazsınız ve bir yıl boyunca sorun yaşamadan Jailbreak’i kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

deysat

Üye
İphone 6s plus kullanıyorum. İos 10.2.1 var ama jailbreak yapamıyorum dediklerinizi yaptım ama olmadı
failed, retry hatası veriyor sürekli

Üst Alt