Xperia Z2 Açılmıyor Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

mrvn21

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Z2 Açılmıyor Yardım
Merhabalar arkadaşımın Z2 telefonu açılmıyordu bende bataryadandır diyip, kendi bataryamı taktım çıkardım geri kendi telefonuna taktım daha sonra hiç bir şekilde telefon açılmadı.

Sarja Takınca Sadece Kırmızı Bildirim Işığı Yanık Kalıyor
Üst kısımda güç düğmesine basında kırmızı ışık yanıp sönüyor
Bataryasını çıkarıp telefonu sarja taktığımda ise sarj simgesi geliyor ( yani ekranda problem yok )
Fakat Flashtool ile yazılım atmaya çalıştığımda ise MTP hatası veriyor

Bu telefona ne olmuş olabilir ? Çözümü nedir ?

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Biraz saçma olacak ama kısa devre falan yapmış olmasın . Şimdi şöyle anlatayım kardeşim Nokia 6230 a çakma eski bir batarya takmış tel açılmamış orjinal batarya takmış yok en son kutupları ters takmış açılmış telefon fakat bluetooth ile internet bağlantısı gitmiş

mrvn21

Üye
    Konu Sahibi
Biraz saçma olacak ama kısa devre falan yapmış olmasın . Şimdi şöyle anlatayım kardeşim Nokia 6230 a çakma eski bir batarya takmış tel açılmamış orjinal batarya takmış yok en son kutupları ters takmış açılmış telefon fakat bluetooth ile internet bağlantısı gitmiş
valla hocam bilmiyorum bir kaç yere götürdüm yapamadılar, biride bana dedi bataryası sıfırlanmıştır şoklanması lazım bende şimdi yeni batarya siparişi verdim onu deniyecem ama pek umudum yok

goldmobile

goldmobile

Üye
Yani şimdi her iki telefon da açılmıyor?

goldmobile

goldmobile

Üye
Batarya geldimi!

0MG90

0MG90

Üye
Servise götür KVK veya yaşadığın yerde ne varsa ona. Pil ve arka kapak değişimini 100 liraya yapıyorlar. Çok fazla para değil bence.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Merhabalar arkadaşımın Z2 telefonu açılmıyordu bende bataryadandır diyip, kendi bataryamı taktım çıkardım geri kendi telefonuna taktım daha sonra hiç bir şekilde telefon açılmadı.

Sarja Takınca Sadece Kırmızı Bildirim Işığı Yanık Kalıyor
Üst kısımda güç düğmesine basında kırmızı ışık yanıp sönüyor
Bataryasını çıkarıp telefonu sarja taktığımda ise sarj simgesi geliyor ( yani ekranda problem yok )
Fakat Flashtool ile yazılım atmaya çalıştığımda ise MTP hatası veriyor

Bu telefona ne olmuş olabilir ? Çözümü nedir ?
Bende avea in touch 1 vardı. Rom ata ata telefonu iyice bozdum ve hardbrick olmuştu. Şarja takınca kırmızı ışık yanıyordu sadece ve telefon açılmıyordu. 400 lira para istediler yaptırmadım öyle kaldı telefon.

mrvn21

Üye
    Konu Sahibi
Servise götür KVK veya yaşadığın yerde ne varsa ona. Pil ve arka kapak değişimini 100 liraya yapıyorlar. Çok fazla para değil bence.
Elimde bataryada var pil kapağıda sorun ondan değil sanırım konuyu tam okumadınız

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Kardeşim telefonun hiç açılmaması demek hard brick anlamına gelir. Ona sıfır yazılım atılması gerekiyor ki benden avea in touch için 400 lira istediler senden kim bilir ne kadar para isteyeceklerdir. Telefoncuya götürüp göstersen de benim söylediklerimi söyleyecektir büyük ihtimalle. Ama sana şunu üzülerek söylüyorum çünkü çok uğraştığım için biliyorum. Sadece kırmızı ışığın yanması demek o telefonun öldüğü anlamına gelir. XPDA'nın forumlarından bakabilirsin.

goldmobile

goldmobile

Üye
açılmassa özelden yaz olmadı gönderirsiniz yaparız

0MG90

0MG90

Üye
Elimde bataryada var pil kapağıda sorun ondan değil sanırım konuyu tam okumadınız
Şarja takınca sadece kırmızı ışık yanıyorsa, titreşim ve ekranda hiçbir tepki yoksa anakart ölmüştür büyük ihtimalle. Gidip servise gösterin telefonculara vermeyin.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Her türlü cebinden iyi para çıkacak zaten. Şahsen telefonu yaptırmak yerine imkanım varsa yeni telefon alırım.

mrvn21

Üye
    Konu Sahibi
Her türlü cebinden iyi para çıkacak zaten. Şahsen telefonu yaptırmak yerine imkanım varsa yeni telefon alırım.
Huawei P10 Plus 64 GB 6GB RAM
OnePlus 5 64 GB 6GB RAM
XIAOMI MI 6
Hangisini tercih ederdiniz ?

İstediğim özellikler:
Performans
Kamera

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Huawei P10 Plus 64 GB 6GB RAM
OnePlus 5 64 GB 6GB RAM
XIAOMI MI 6
Hangisini tercih ederdiniz ?

İstediğim özellikler:
Performans
Kamera
Hiçbirini kullanmadım. Kullanmadığım telefonlar hakkında da yorum yapmak istemiyorum. İnternette detaylı araştır, sonra git teknoloji marketlerinde telefonları eline al iyice kurcala kendin karar ver. Burada bununla ilgili konu açma, inan bana yüz kişi hangi telefonu alsam diye konu açıyor durduk yere tartışma çıkıyor. Telefonu sen kullanacaksan sen karar vereceksin. Başkalarının görüşlerine saygı duyarım ancak senin o telefonları kullanım şeklin ile öve öve bitiremeyen arkadaşın kullanım şekli farklıdır. Sana 2 gün bataryası gidiyor der. Sen de ona güvenerek gider satın alırsın bir bakarsın ki 1 günü zor çıkartıyor. O yüzden sana tavsiyem internetten detaylı bir araştırmasını yaptıktan sonra teknoloji marketlerine giderek telefonları eline alarak kurcalaman ve ondan sonra kendin karar vermen. Umarım yeterince detaylı anlatmışımdır. :)

mrvn21

Üye
    Konu Sahibi
Hiçbirini kullanmadım. Kullanmadığım telefonlar hakkında da yorum yapmak istemiyorum. İnternette detaylı araştır, sonra git teknoloji marketlerinde telefonları eline al iyice kurcala kendin karar ver. Burada bununla ilgili konu açma, inan bana yüz kişi hangi telefonu alsam diye konu açıyor durduk yere tartışma çıkıyor. Telefonu sen kullanacaksan sen karar vereceksin. Başkalarının görüşlerine saygı duyarım ancak senin o telefonları kullanım şeklin ile öve öve bitiremeyen arkadaşın kullanım şekli farklıdır. Sana 2 gün bataryası gidiyor der. Sen de ona güvenerek gider satın alırsın bir bakarsın ki 1 günü zor çıkartıyor. O yüzden sana tavsiyem internetten detaylı bir araştırmasını yaptıktan sonra teknoloji marketlerine giderek telefonları eline alarak kurcalaman ve ondan sonra kendin karar vermen. Umarım yeterince detaylı anlatmışımdır. :)

Çok detaylı bir anlatım olmuş teşekkkür ederim

goldmobile

goldmobile

Üye
isterseniz tamir ve ya parça niyetine de alıyoruz

goldmobile

goldmobile

Üye
Son durum nasıl oldu?

ysff1453

ysff1453

Üye
Merhaba aynı sıkıntı benim de başıma geldi. Siz de sonuç ne oldu ? Yeni batarya ile sorun çözldü mü ?

Üst Alt