Xperia sola sorunu icin bana yazın

Sponsorlu Bağlantılar

Invoke

Invoke

Üye
İnşallah işine yarar :)

thenejat

thenejat

Üye
Kardeş bende teli rootlayıp rom yüklemek istiyorum çekirdek sürümüm de .54 bu anlattıklarını yapıyorum yanlız bi sorun var
"select kernel to flash" butonuna bastıktan sonra verdiğin linkteki kernel dosyaları gözükmüyor.Yani uzantısı nedeniyle .ftf uzantısını görmüyor .sin/.elf/.img görüyor sadece ne yapabilirim yardımcı olurmusun.

Invoke

Invoke

Üye
Kerneller zaten .sin elf ya da img uzantılıdır, sorun yok yani de şimdi dosyayı indirip baktım dediğin gibi ftf uzantılı o şekilde görmez tabi yanlış yazmışım kusura bakmayın kernel öyle flashlanır orasını doğru yazmışım da, bu kerneli farklı flashlayacağız, neyse olayın özüne geçeyim:
Fastboot modda DEĞİL, normal flashmodda rom flashlar gibi yapacaksınız. Oradan ftf uzantılı dosyayı görecektir flashlayacaksınız. Bu şekilde olacaktır.

- - - Eklendi - - -

Özelden de sanırım bunu soracaktınız cevap attım ama hala geri dönmediniz? Bayramda ildışındaydım internet yoktu, giremedim foruma.

thenejat

thenejat

Üye
Evet özelden mesaj attım da hiç bişe bilmiyorum diye attım en baştan uygulamak için biyerlerde yanlış yaptığımı düşünüyordum bu arada fastboot modda değil normal falsh modda flashlamak gerekiyor demişsiniz.Yine beceremedim ya :( özelden anlatırmısın ayrıntılı?

Invoke

Invoke

Üye
Anlatayım...

- - - Eklendi - - -

Birazdan.

N0CASH

N0CASH

Üye
Telefonu yaklaşık 3 ay önce jelly bean'e güncelledim.Güncellemez olaydım.İnternet açıkken biri ararsa telefon iptal, ya karşıdaki kişi aramayı sonlandıracak yada ben resetleyeceğim.Biri arıyor telefonu açıyorum umrunda değil titremeye devam.Temple Run açıyorum floating touch otomatik çalışıp kendi kendine zıplıyor ayrıca verdiği ısıyla yumurta bile pişirebilirim.Güç tuşu kafasına göre istediği zaman çalışıyor istediği zaman çalışmıyor.Artık dayanamıyorum servise göndermeyi planlıyordum.Biraz araştırdım tamir yapılmıyormuş yerine xperia miro yolluyolarmış.Ne yapacağımı şaşırdım gb'ye geri dönsem faydası olur mu ? yada servisine mi yollayım ?

Invoke

Invoke

Üye
GBye ya da ICSye dönersen sorunların düzelecektir. Miro yolladıklarını senden duydum ki yollarlarsa da hemen yollamazlar, eğer serviste telefonun uzun süre kalırsa yollarlar.
Hatta bence JByi tekrar kursan bile düzebilir, belki kurulumda bir hata olmuştur.

- - - Eklendi - - -

Olmadı yine servise gidecek başka yolu yok.

N0CASH

N0CASH

Üye
GBye ya da ICSye dönersen sorunların düzelecektir. Miro yolladıklarını senden duydum ki yollarlarsa da hemen yollamazlar, eğer serviste telefonun uzun süre kalırsa yollarlar.
Hatta bence JByi tekrar kursan bile düzebilir, belki kurulumda bir hata olmuştur.

- - - Eklendi - - -

Olmadı yine servise gidecek başka yolu yok.

Sinirden ics yerine jb yazmışım.İCS'ye güncellediğimde bu hataları alınca biraz araştırdım fab. ayarlarına döndürüp tekrar güncelleyin denildi, yaptım ama değişen bir şey olmadı.Aşırı ısınma, donma şikayetleriyle telefonu servise yollayanlara, fab hatası denmiş.Sola'nın üretimi durduğu için muadil tel olarak miro yollamışlar.Bazılarına da telefonu gb'ye döndürüp geri yollamışlar.

Invoke

Invoke

Üye
Sinirden ics yerine jb yazmışım.İCS'ye güncellediğimde bu hataları alınca biraz araştırdım fab. ayarlarına döndürüp tekrar güncelleyin denildi, yaptım ama değişen bir şey olmadı.Aşırı ısınma, donma şikayetleriyle telefonu servise yollayanlara, fab hatası denmiş.Sola'nın üretimi durduğu için muadil tel olarak miro yollamışlar.Bazılarına da telefonu gb'ye döndürüp geri yollamışlar.

Flashtool kullanarak kendiniz de gbye dönebilirsiniz, isterseniz de servise verin, kendi kararınız.

- - - Eklendi - - -

@thenejat 6.sayfadaki mesajı düzenledim tekrar dene olması gerekir, olmuyorsa da yapacak pek bir şeyim yok :/ Baştan anlatır mısın diyorsun ama zaten baştan anlatıyorum aslına bakarsan... İngilizcen varsa xdada takılabilirsin ama orası da bunun ingilizcesidir, aynı yöntemdir, zaten bu yöntemleri onlardan alıp koyuyorlar... Neyse uzun lafın kısası tekrar dene 6.sayfadaki mesajımı okuyarak ya da özelden de bir link atmıştım o olduysa da olur, eğer root işlemi tamamsa bootloader kısmına geçelim.
O da burada anlatılmış : http://www.maxicep.com/android-modi...tool-nasil-kullanilir-ozellikleri-654062.html

- - - Eklendi - - -

@ N0CASH

Sizde kendiniz dönmek isterseniz gb romunu buradan indirebilirsin:

Flashtool kullanımı da yukarıdaki linkte ingilizce ve resimli olarak mevcut, yine burada da mevcut: http://www.maxicep.com/android-modi...tool-nasil-kullanilir-ozellikleri-654062.html

• Beğen
Tepkiler: N0CASH
N0CASH

N0CASH

Üye
.10 kerneli flashlarken bu ekran geliyor daha sonra telefonu açıyorum.Ama hala 61.1.B.1.54 derleme numarası var

Son düzenleme:
Invoke

Invoke

Üye
Sen işlemini yap, flashlamışsın gibi duruyor.

N0CASH

N0CASH

Üye
Eroot programının son sürümü(v1.2) ile rootladım.Teşekkürler genede :)

Üst Alt