Xperia sola sorunu icin bana yazın

Sponsorlu Bağlantılar

ucaroglumustafa

Üye
Iyi günler ben yaklaşik olarak 4 ay önce sola aldim..telefon türkcell kullanirken iyiydi...şimdi vodafone gectim bazen şebeke sorunu yapiyor oda şu şekilde telefonu ayni baz istasyonunda kullandinmi sorun yok..uzun yola çikinca yani başka baz ,istasyonuna geçince şebeke takili kailiyorr aryiyorum birisini arama sesi yok...ya kapatip acacan yada uçak moduna alinca düzeliyorr...3 kez servise yolladim hepside sağlam rapuru verdiler sorunu bulamadim telden soğudum...bilginiz varmi acaba ?

TheCower

TheCower

Üye
Vodafone sorunu. 64 kb sim sorunlu diyorlar. 128lik al. Ya da devam et öyle kullanmaya.

Invoke

Invoke

Üye
Iyi günler ben yaklaşik olarak 4 ay önce sola aldim..telefon türkcell kullanirken iyiydi...şimdi vodafone gectim bazen şebeke sorunu yapiyor oda şu şekilde telefonu ayni baz istasyonunda kullandinmi sorun yok..uzun yola çikinca yani başka baz ,istasyonuna geçince şebeke takili kailiyorr aryiyorum birisini arama sesi yok...ya kapatip acacan yada uçak moduna alinca düzeliyorr...3 kez servise yolladim hepside sağlam rapuru verdiler sorunu bulamadim telden soğudum...bilginiz varmi acaba ?

Telden niye soğuyon, vodafondan soğu :)

pasa71

Üye
selam arkadaşım bende gold dan aldıgım solaya güncelleme yapamadım servisi aradım ıme istediler ve telim b.a.e ayit oldugu için olmadıgını ve garanti kapsamı dısında oldugunu söyledi. bir de gelen arama sesi az . Rot yapabilirmiyim

ziya09

Üye
aynen bende gold dan aldım sorunların aynısı bendede var

pasa71

Üye
arkadaşlar bir yardım eden yokmudur yav . sola ya güncelleme yapamıyorum halen 2,3,7 de bu şekide root yapamadım ne yapmalıyım

TheCower

TheCower

Üye
Güncelleme geleli çok oldu. Bağla pc ye güncelle.

cemsariyol

Üye
Güncelleme geleli çok oldu. Bağla pc ye güncelle.

pcye bağlıyorum en son sürüme sahipsiniz diyor bir türlü 4.0 a güncelleyemedim halbuki sony pc componionla xperia s imi ne güzel jb ye güncelledi otomatik olarak

TheCower

TheCower

Üye
Update center var ona bak bi de

Invoke

Invoke

Üye
pcye bağlıyorum en son sürüme sahipsiniz diyor bir türlü 4.0 a güncelleyemedim halbuki sony pc componionla xperia s imi ne güzel jb ye güncelledi otomatik olarak

Olmadı stock romu indirip flashtool ile flashlayın.

qmerop

Üye
kardeş sola kullanıyorum ve ice cream yaptım androidi çok kasıyor oyun oynarken yardım eder misin

FenerbahceMKA

FenerbahceMKA

Üye
@bfmertfb
Kardeş senin sorunun bildiğim kadarıyla ROM yüklemeden oda ROOT atmadan olmaz. Rootlaman gerekiyor diye biliyorum. Başka çare bilen varsa bende yardım beklerim bu konuda.

Invoke

Invoke

Üye
Flashtool ile gb dönebilirsiniz, ya da bootloaderı açıp customrom kurabilirsiniz. İkincisinde garantiniz gider.

FenerbahceMKA

FenerbahceMKA

Üye
Benimde bi sorum olucak aslında.. Telefona ROOT atmadan oyun datalarını Ext.Sd Karta taşımak gibi bir olay mümkün değil dimi ? 8Gb Normal dahili hafızadan, 3.96Gb kullanabiliyor olmak çok can sıkıcı...

Invoke

Invoke

Üye
Benimde bi sorum olucak aslında.. Telefona ROOT atmadan oyun datalarını Ext.Sd Karta taşımak gibi bir olay mümkün değil dimi ? 8Gb Normal dahili hafızadan, 3.96Gb kullanabiliyor olmak çok can sıkıcı...

Dataların zaten sdcardda olması gerekir? Büyük oyunlardan bahsediyoruz değil mi? 1küsür gblık filan. Sdcard/android/data olmaları gerekir.
Oyunları sdye taşımak diyorsanız, onlar normalde taşınıyordu. Ayarlardan uygulamaya tıklayın, altta sd karta taşı butonu olması gerekirdi, Ben de var(Xperia ray) ama sanırım sonraki sonylerde yokmuş. Bir bakın sizde var mı? Yoksa başka bir yolu da yok, rootsuz olmaz.

• Beğen
Tepkiler: FenerbahceMKA
FenerbahceMKA

FenerbahceMKA

Üye
Malesef sadece Telefona veya dahili hafızaya taşıma seçeneği var... Root atmak isterim ama yapamam sanırım zor gözüküyor altından kalkamayabilirim. Kolay bir yol yada kolayca root atmayı anlatan bi site vs. biliyorsanız paylaşmanız beni mutlu eder...

Invoke

Invoke

Üye
Root atmak zor bir işlem değil aslında, sola için nasıl olduğunu bilmiyorum ama benzerdir, bakayım, buraya yazarım...

- - - Eklendi - - -

Yalnız android sürümünüzü yazmanız lazım, ayarlar>telefon hakkında> derleme numarasını yazın buraya.

FenerbahceMKA

FenerbahceMKA

Üye
6.1.1.B.1.54 . ''54'' olması sıkıntı yaratıyor sanırım. Önce flashlamak feln gerekiyormuş ama onlar da sıkıntılı biraz :/

Invoke

Invoke

Üye
Bunu indireceksin:

Dosyalarını çıkaracaksın. Runme.bat'i çalıştıracaksın rootlayacak ama öncelikle:
.54de root yapılmıyor .10 kerneli flashlayacaksın. Rom değişmeyecek yalnızca çekirdek sürümü değişecek .10kerneli flashlayıp rootlayıp tekrar .54 kerneli flashlayacağız. Böylece rootlanmış olacak, nasıl yapılacağını adım adım yazıyorum:

Öncelikle flashtool'a ihtiyacın var. (
)
Flashtoolu kurduktan sonra :C/Flashtool/drivers/flashtool-drivers.exe bu ya da buna benzer bir yolda olacak flashtool-drivers.exe'yi çalıştıracaksın, sola ile ilgili olan kutucuğu, flashmode drivers yazan kutucuğu ve bir de fastboot drivers yazan kutucuğu işaretleyip next de, sürücüler kurulsun.Sonrasında flashtoolu yönetici olarak çalıştır. Tabi telefonu bağlamış ol ve telefonda şu ayarlar yapılı olsun:
-USB Hata ayıklaması (açık)
-Bilinmeyen kaynaklar (açık)
-msc(yığın depolama modu)
Flashtoolu açtık, sol üstteki şimşeğe bastık ve flashmodu seçtik. Teli, pcye bağlayan kabloyu çıkart. Telefonu kapat. Ve "ses kısma" düğmesine basılı tutarak telefonu bilgisayara bağla. Flashtoolda da yazar, flahsmodda cihaz bağlandı diye. Neyse devam ediyoruz. Önüne bir pencere gelmiş olması gerek (en üstteki linkteki dosyaları C:Flashtool/firmwares yoluna çıkart) En üstte attığım linkteki .10 ile biten kerneli görüyor olmanız gerek gelen pencrede, .10 ile biten kerneli seçip devam ediyorsun. Bir kaç saniyelik işlem sonunda kernel flashlanmıs olacak. Kabloyu çıkarıp, telefonu açabilirsin. Kontrol etmek için Ayarlar>Telefon hakkında>çekirdek sürümüne(kernel sürümü/numarası) bakabilirsin.Artık kerneli flashladık, simdi root yapacağız, telefonu pcye tak, usb hata ayıklaması ve bilinmeyen kaynakların açık olduğundan emin ol. Runme.bat'i çalıştır.
Telefonda yedekleme uygulaması açılacak ve geri yükle seçeneğinden rootme yi seçip geri yükle diyoruz ve root başlıyor. Telefon kapanıp açılacak, bunu bir kaç kez yapabilir, biraz bekle. Sonrasında telefonu aç. Superuser uygulamasını göreceksin, eğer rootlanmışsa.

Şimdi kernel flashlama islemini tekrar yapalım ve .54 olan kerneli flashlayalım, ve bitti :)

• Beğen
Tepkiler: FenerbahceMKA
FenerbahceMKA

FenerbahceMKA

Üye
Kardeşim ilgin, alakan ve yardımın için sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Şu an deneyemiyorum ama en kısa sürede deniycem inşallah. Gerçekten gördüğüm en güzel anlatım inşallah uygulayabilirim . Uygulayamasam bile cidden çok sağol...:good::tşk:

Üst Alt