Xperia Arc S Şarj Göstergesi %100 de Kalıyor


XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
Sorunumu açık açık yazayım, çözümü olanlardan da çözüm rica edeyim,

1) Stock Ice Cream Sandwich 4.0.4 yazılımı kurulu iken bataryayı çıkarıp takarsam şarj göstergesi %100 de kalıyor, telefon ne kadar süre açık kalsa da gösterge %100 ün altına inmiyor. Bir süre sonra batarya bittiği için şarj azalıyor uyarısı falan vermeden telefon kapanıyor. Telefon kapandıktan sonra veya telefon açıkken telefonu şarja takarsam telefon bataryayı %100 olarak gördüğü için "Şarj Oldu" yazıyor ve bataryayı doldurmuyor.

2) Stock ICS 4.0.4 yüklüyken tekrar Stock ICS 4.0.4 romunu flashlarsam değişen bir şey olmuyor, şarj göstergesi %100 göstermeye devam ediyor.

3) Şarj göstergesini eski haline getirmek için şu adımları izliyorum, Stock ICS 4.0.4 kurulu iken flashtool ile Stock GB 2.3.4 romunu kuruyorum, telefonu açıyorum şarj göstergesi normal çalışır hale geliyor. (Bu şekilde normale döndükten sonra 2.3.4 yüklüyken bataryayı çıkarıp takmayı denemedim)

4) Stock GB 2.3.4 yüklü ve şarj göstergesi normal durumdayken Sony Update Center veya Flashtool ile tekrar Stock ICS 4.0.4 romunu yüklersem şarj göstergesi normal çalışmaya devam ediyor. Ancak bataryayı çıkarmak zorunda kalırsam her şey başa dönüyor ve şarj göstergem tekrar %100 de takılıyor. Düzeltmek için yukarıdaki adımları tekrar uygulamak zorunda kalıyorum.

5) Custom rom kullanırsam şarj göstergesi ile ilgili sıkıntı yaşamıyorum, bataryayı taksamda çıkarsamda şarj göstergem düzgün çalışıyor. Ancak custom romda çok fazla donma ve kapanma sorunu yaşadığım için Stock Rom'a dönmek istiyorum artık.

Bu sorun hakkında teknik bilgisi olanlardan destek bekliyorum, Stock ICS 4.0.4 yüklüyken bataryayı çıkardığımda %100 de kalmasının nedeni nedir, ne şekilde normale döndürebilirim?

Teşekkürler :)
 
Amedly Fatih

Amedly Fatih

Üye
Stock roma dön
 
The Shadow

The Shadow

Üye
Batarya kalibrasyonu yap.
 
The Shadow

The Shadow

Üye

nfs4040

Üye
Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı araştırmalarım sonucunda yabancı forum sayfalarında Lupus v16 kernelinin bu sorunu çözdüğünü okudum. Dosyayı indirip telefona fastboot yöntemiyle kurdum ve sorun ortadan kalktı.(Bataryayı söküp tekrar taktım, batarya göstergesi normal şekilde çalışıyor.) Kurulumunu anlatmaya ihtiyaç duymuyorum telefonu bu hale gelenler zaten nasıl kurulacağını bilirler:) Bilmeyenler için kernel flaslama bir çok sitede mevcut.
Sony Ericsson Xperia Serileri İçin Flaş Aracı: Flashtool | Nasıl Kullanılır, Özellikleri - MaxiCep
(Kernel Flaslama bölümünde menü tuşuna basarak demiş o kısım yanlış sağdaki seçenek tuşuna basarak bağlayacaksınız, windows 8 'de işletim sisteminden kaynaklı bir sebepten telefonun ledi mavi yansa bile pc telefonunu tanımıyor Windows 7 de flaslamanızı tavsiye ederim)
Umarım bu sorunu yaşayanlara yardımcı olabilmişimdir.
 
Üst Alt