Xperia 2011 serisi tavsiyelerim (neo v kullanicisi)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bbrcon

bbrcon

Üye
    Konu Sahibi
Xperia 2011 serisi tavsiyelerim (neo v kullanicisi)
Arkadaşlar telefonumu 10 Haziran 2012'de aldım ve 2-3 gibi bir süre ardından root işlerine falan kalkışmıştım.Root edebilmek için en önce gbye düşürmek gerekiyor, dilerseniz böyle kullanıyorsunuz istemezseniz belirli işlemlerle icsye yükseltiyorsunuz. Sony destekçilerin yapmış olduğu xperia flashtools ile stock rom stock kernel dahile her şeyi halledebilirsiniz. En önce ics sürümünü gbye düşürerek ucuz görsellikler için telefonumun sarj yemesini engelledim.

---Bunlar için orjinal konuları vericem sizlere.---

2 hafta kadar önce garantiyi kaldırma riskini göze alarak bootloaderi kaldırdım. Stock rom ve Stock kernelle ilişkimi kestim.(overclock desteklemiyordu). Başkta cm10 yükledim .(cm:cyanogenmod. cm10: cyanogenmod ekibinin jelly bean sürümü) Ama hala stable sürümü yok yani çok ufak hataları olan gecelik sürümler. Her gece yenisi geliyor. Stable çıkana kadar bekliycem. Cm9 yükledim bu ise ics için olanı fakat ram kullanı klasik ics olması telefonumu 3310 gibi kullanıyormuş hissi verdi. Sonradan "atomicgb" diye bir gb rom buldum. Avantajı RAM kullanımını whatsapp facebook setcpu gibi programlar açıkken dahi 190-230 mb boş ram olması. Xperia P teması gb'ye uyarlanmış. Andreno 205 ekran kartı için V3 driverlar otomatik yüklenmiş. Bluetooth wifi'da problem yok. Menülerde kasma yok denecek kadar az. Ancak arka planda oyun falan varsa oluyor. İşlemci hızımı 1.8 ghzye kadar arttırabiliyorum. İnanın çok farkediyor. 1.4ün yukarsına uzun süreli bırakmadım( fazla ısınabiliyor ve sarjı içiyor.). Telefonuma laptop soğutmasından yatay ekran oyunlarında iki elle kavranabilcek bir soğutma sistemi yaptım.(usb ile çalışıyor-dandik bir usb sarj aleti aldım o sürekli takılı çalışıyor). İşlemcim 1.4 ve arka planda açık fazla uygulama yokken modern combat 4ü kasmadan oynayabiliyorum.

ICSden gbye düşmek ve root yapmak,bootloader kaldırma işlemleri için orjinal konu :
" Kaydım yeni olduğu için link paylaşamıyorum. Googledan "2011 xperia bootloader" diye aratırsanız. Donanım haber linkine girdiğinizde çok mesajlı bir konuda var. "

**** BİR ŞEY ÇOK YANLIŞ BİLİNİYOR. ROOT İŞLEMİ KESİNLİKLE GARANTİ KALDIRMAZ(HİÇBİR CİHAZDA HİÇBİR ŞEKİLDE) O SADECE KULLANICI DEĞİŞTİRMEK OLARAK BİLİNİR. TEK AVANTAJI SİSTEM UYGULAMALARINI SİLEBİLMEK VE CİHAZ YÖNETİCİSİ SEÇEBİLMEKTİR.**** BOOTLOADER SONYLE ALAKANIZI TAMAMEN KESER GARANTİ KALDIRIR****

###SİZE TAVSİYEM HİÇBİR ŞEY YAPMADIKLARI GARANTİYİ ÖNEMSEMEYİP 1. YILI DOLDUĞUNDA TELEFONUNUZUN BOOTLOADER KİLİDİNİ KALDIRMANIZ VE BEĞENDİĞİNİZ VE ARAŞTIRDIĞINIZ BİR KERNEL+ROM YÜKLEMENİZDİR. ÇOCUK OYUNCAĞI OLDU BENİM İÇİN ARTIK BİR ROM ATMAM SADECE 10 SÜRÜYOR.###

****OYUNLARIMIN HİÇBİRİ ÜCRET KARŞILIĞI ALINMIŞ DEĞİLDİR. COOLMARKET,BLACKMART ALPHA VE İNTERNETTEN DOLAYLI YOLDAN İNDİRDİĞİM 'Lİ APKLERDİR.****

rom : Atomic GB
kernel : inteks kernel V15 ( xperia neo/neo v için oluşturulmuş kerneldir.)

- KULLANDIĞIM ROMLAR : cyanogenmod 9,10 (ICS,JB): xperia temasından eser kalmaz tamamen özgüdür.En iyi olarak tanınırlar.
xperia ultimate HD (ICS) : Xperia T,Z,P temalarından karma bir teması var. Ram kullanımı icsler altında.
viper v5 (ICS) : Xperia T,Z,P temalarından karma bir teması var: Menü geçişleri hızlı fakat oyun romu değil hafif kasmalar var. En çok destek alan romlardan biri.
TOXİC v9 (GB) : Ram kullanımı en az olan romlardan biri. Görsellik %1 önemsenmiş.
ATOMİC (GB) : Ben de bunu kullanmaktayım. Ram kullanımı en az romlardan biri. Görsellik xperia T ile aynı. Kilit menüsünde bildirimler görünüyor ve kaydırarak uygulama erişimi var.Oyun performansı maksimumda. Telefonu tam verimle kullanabileceğiniz romlardan birisi.

-------------HİÇBİR ŞEKİLDE UYGULAMALARINIZDAN VE OLUŞAN SORUNLARDAN SORUMLULUK KABUL ETMEM-------------

(BENİM DÜŞÜNCEM GB ŞUANDA TELEFONUM İÇİN EN STABİL ANDROİD SÜRÜMÜ. ÇÜNKÜ TELEFON BUNUNLA ÜRETİLMİŞ YANİ FABRİKADAN ÇIKARKEN GB YÜKLENECEK DİYEREK ÇIKARILMIŞ. TAM VERİM ALMAK İSTİYORSANIZ GB YÜKLEYİNİZ STABİL SÜRÜM GELİRSE MUHAKKAK JB DENEYİN GAYET HIZLI ÇALIŞIYOR.)

ilişkilendirirseniz windowsla alakalı olarak
gb = xp (hız var görsellik yok)
ics = vista (bol görsellik hantal bir bilgisayar)
jb = windows 7

ts.61

ts.61

Üye
Kardes atomic rom indirdim neo v pacth indirdim ancak calismadi suave kernel uzerine kurmayi denedim nerde yanlis yaptim orjinal uzerinemi kurulacak. . Kisaca bu rom icin ne yapmaliyim yardimci olursan sevinirim.

bbrcon

bbrcon

Üye
    Konu Sahibi
telefonun xperia neo/neo v ise benim kullandığım inteks kerneli kullanabilirsin. " h*ttp://*forum.xda-develope*rs.com/attachment.php?attachm*en*tid=780329&d=1321*10893*8 --yıldızları sil linkten--

-ınteks kernel v15i flashla
-wipe data/factory reset , wipe cache partition , mounts and storage > format/system , advanced>wipe dalvic cache , wipe battery status işlemlerini sırasıyla yap.
- cwm ile atomic gb 5.0 finali kur
-neo patch kur.

ts.61

ts.61

Üye
sağol

Ownexry

Üye
saol Kardeş ;)

crismax

crismax

Üye
Kardes atomic rom indirdim neo v pacth indirdim ancak calismadi suave kernel uzerine kurmayi denedim nerde yanlis yaptim orjinal uzerinemi kurulacak. . Kisaca bu rom icin ne yapmaliyim yardimci olursan sevinirim.
nigh elf 10.1 kernel kullan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt