XIGMATEK PT-G3606 Termal Macun İnceleme-Yenileme

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
XIGMATEK PT-G3606 Termal Macun İnceleme-Yenileme
Merhaba arkdaşlar bilgisayarınız çok mu ısınıyor? İşlemci 100 C° 'mi görüyor? Ekran kartı 90C°' den aşağı inmiyor mu ? O zaman termal macun yenileme zamanı gelmiş ve geçiyor demektir. Fiyat performans ürünü almak için çok araştırma yaptım. Bu araştırmalarım sonucunda Xigmatek PT-G3606 termal macunu aldım.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
(Kutusu şık PC kasa daha şık) Ürünün fiyatı 40 lira. Yanında uygulamak için kaşığı da mevcut.
Ürünü uygulamadan önce İşlemci ve gpu üzerindeki eski macunu temizledim. 7 senelik bu macun artık kurumuştu.

Resimlerde gördüğünüz gibi artık işlevini yerine getiremeyecek hale gelmiş. Temizledikten sonra (Cpu marka model görmek güzel)

Ürünü uygulaması basit bir kenar boyunca ince bir çizgi şeklinde sürüp daha sonra yanında gelen kaşıkla tüm alana yayıyorsunuz ve soğutucu blokları yerine takıyorsunuz. Gelelim dayanın kuyruğunu koptuğu Isı da ne fark etti ?

Isı Deneyimi

İşlemci daha önce (Pc soğukken) ilk açılışta 50-60 C° görüyordu. Şimdi ise 45C° derecede açılıyor.
İşlemci daha önce render alırken rahatlıkla 85C° ve üstü sıcaklıklara ulaşılıyordu şimdi ise 71-72C° sabit kalıyor.

İşlemcim turboboost özelliğine sahip. 3.2 ghzden 3.6 ghz'e kadar çıkabiliyor. Bunu yapması için iyi soğutma şart. Daha önce genellikle 3.4 ghz çalışırken artık 3.5 ghz'de daha uzun süre kalabiliyor.

Ekran kartı ilk açtığım anda 42C° olurken şimdi ise 38C° olarak oluyor.
Ekran kartında kullanımında pek fark göremedim. 55nm olmasından kaynaklı olabilir. Yine 80 C°görme potansiyeline sahip lakin bu sıcaklıklara ulaşması daha uzun sürüyor.

Özetleyecek olursak Xigmatek PT-G3606 termal macun 40 liralık fiyatı ve bana sunmuş olduğu işlemci performansı ile gayet memmnun etti. Şırıngasının içinde daha 5 bilgisayar yetecek kadar macun olması da güzel.

Önerilerinden dolayı @sinan yüksel 'e teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Beğen
  • Cool
Tepkiler: PALA. ve TheNightMare.

PALA.

PALA.

Üye
İnceleme için ben teşekkürederim (h)

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Bende 10 liraya 50 gram olarak şırıngada satılanlardan var. Memnunum. İdare ediyor. Hiç yoktan iyidir.

Üst Alt