Xiaomi Mi Max 3 Root Atma ve TWRP Yükleme


Buğra

Buğra

Admin
Xiaomi'nin büyük ekranlı akıllı telefon modellerini seven kullanıcılara yönelik olarak piyasaya sürdüğü Mi Max serisinin en güçlü modeli olan Mi Max 3, sahip olduğu Snapdragon 636 işlemci, çift arka kamerası, 6.9 inç ekranı ve en önemlisi de 5500 mAh kapasiteli pili ile birçok kullanıcının kalbini kazanmayı başardı. Ülkemizde de şuanda 2200 Türk Lirası civarında bir fiyat ile satışta olan Mi Max 3'de diğer birçok Xiaomi modeli gibi farklı yazılımsal yöntemler ile modifiye edilebiliyor.

Bu yazımda sizlere Mi Max 3 root atma ve Mi Max 3 twrp yükleme işlemleri nasıl yapılıyor kısaca göstereceğim. Bu konuda yer alan işlemler sonucunda cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir donanımsal veya yazılımsal sorundan ben veya maxicep.com sorumlu değildir. Root atma ve twrp recovery yükleme işlemleri hiç bilmeyenler için biraz riskli olabilir. Ayrıca bu işlemlerden sonra telefonunuzun garanti kapsamından çıkacağını unutmamanız gerekiyor.

Xiaomi Mi Max 3 TWRP Yükleme

İşlemlere başlamadan önce telefonunuzda bulunan bütün dosyaların bir yedeğini alın. İlk olarak BURAYA tıklayın ve Mi Max 3 bootloader kilidi açma işlemini gerçekleştirin. Ardından BURAYA tıklayarak ( eğer yüklü değilse ) adb driver dosyalarını bilgisayarınıza yükleyin. Telefonu da bilgisayara bağlayarak driver dosyalarının yüklenmesini sağlayın. Daha sonrasında BURAYA tıklayarak Mi Max 3 twrp recovery dosyasını indirin ve bilgisayarınızda adb klasörünün içine atarak adını recovery.img olacak şekilde değiştirin.

Sonrasında telefonunuzu tamamen kapatın. Ses kısma + güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu fastboot modunda açın ve kablo yardımı ile bilgisayara bağlayın. Daha sonra adb driver dosyalarının yer aldığı klasör içerisinde cmd ( komut yöneticisi ) ekranını çalıştırın. Ekrana ilk olarak
Kod:
fastboot devices
kodunu yazın. Bu sayede telefonunuzun bilgisayar tarafından tanınıp tanınmadığını göreceksiniz. Daha sonra
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
komutunu yazarak Mi Max 3 twrp dosyasını yükleyin. Birkaç saniyelik işlemin ardından yükleme bitecektir.

Xiaomi Mi Max 3 Root Atma

Yukarıdaki işlemlerin ardından telefonu tamamen kapatın. Ses açma + güç butonlarına aynı anda basılı tutun ve telefonu twrp recovery menüsünde açın. Ardından BURAYA tıklayarak Mi Max 3 root dosyasını indirin ve telefonunuzun içine atın. Daha sonra twrp menüsünden yükle kısmına gelerek ( Install ) Magisk dosyasını seçin ve yükleyin. Yükleme işleminden sonra telefonu yeniden başlatın.
 


mustafdgn

mustafdgn

Üye
program ya da toplu iş dosyası olarak tanınmıyor hatasıı alıorum acaba nasıl düzeltrbilirim
 
Üst Alt