Xiaomi Mi A2 Lite şarj olurken adaptör ateş gibi oluyor

Sponsorlu Bağlantılar

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Xiaomi Mi A2 Lite şarj olurken adaptör ateş gibi oluyor
Arkadaşlar mi a2 lite cihazım var henüz 7 8 aylık.
Telefonu orijinal kutudan çıkma lg g2 şarjıyla şarj ediyorum dünden beri şarja takınca şarj adaptörü cehennem sıcaklığına ulaşır gibi yanıyor. Telefon da hafif ısınıyor. Önceden böyle bir sorun yoktu. Şuan hastanede refakatçiyim telefonun orijinal şarjını da alma imkanım yok ne yapabilirim? Bu şekil şarj etmek tehlikeli midir? Sorun telefonda mı şarj cihazında mı prizde mi?

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Sorun kullanmış olduğunuz Prizden kaynaklı olabilir. Başka Prizlerde de mi aynı sonucu alıyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: babafre23

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Sorun kullanmış olduğunuz Prizden kaynaklı olabilir. Başka Prizlerde de mi aynı sonucu alıyorsunuz?
Şimdi karşı prize taktım sanki biraz hafifledi ama halen sıcak. Ben de prizden şüphelendim. Bunun telefona bir zararı olur mu? 2 haftaya cihazı satacağım müşterisi beni bekliyor adama mahcub olmayalım.

arslan3332

arslan3332

Üye
Satacağın cihaz için karşı tarafıda düşünmen çok önemli dürüstlüğün için seni kutlarım.Isınma sebebini tahmini yorumlarsam lg g2 şarj makinesi dönemin şartlarına göre yapıldığından a2 lite günümüz şartlarına göre şarj makinesinden maksimum amper çekiyor ve buda makineyi fazla zorluyor.Isınma sebebi bu olabilir.Daha yeni bir şarj makinesi bulursan sorunun kalmaz diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: babafre23

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Satacağın cihaz için karşı tarafıda düşünmen çok önemli dürüstlüğün için seni kutlarım.Isınma sebebini tahmini yorumlarsam lg g2 şarj makinesi dönemin şartlarına göre yapıldığından a2 lite günümüz şartlarına göre şarj makinesinden maksimum amper çekiyor ve buda makineyi fazla zorluyor.Isınma sebebi bu olabilir.Daha yeni bir şarj makinesi bulursan sorunun kalmaz diye düşünüyorum.
Öncelikle teşekkür ederim bu bizim insanlık borcumuz.
Şarj cihazım orijinal kutununki var lakin şuan memlekette ben de hastanede refakatçi kaldığım için o ihtimal biraz zor. Memlekete geçer geçmez orijinalle deneyeceğim bakayım aynı tepkiyi yine verirse satmam garantiye yollarım.

• Beğen
Tepkiler: arslan3332

Üst Alt