Xiaomi Mi 9 SE Root Atma ve TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Xiaomi Mi 9 SE Root Atma ve TWRP Yükleme
Xiaomi'nin geçtiğimiz aylarda Mi 9 serisi ile beraber duyurduğu Mi 9 SE modeli biraz daha mütevazi donanım sunmasına karşın amiral gemileri ile kapışabilecek seviyede bir donanımı çok daha uygun bir fiyata kullanıcılara sunuyordu. Ülkemize şuan için resmi olarak gelmese de ilerleyen aylarda bu modelinde Türkiye pazarında resmi olarak satışa sunulmasını bekliyoruz. Bu konumda Snapdragon 710 işlemcili cihaz ile ilgili bazı önemli bilgiler vereceğim.

Aşağıda göstereceğim şekilde Mi 9 SE root atma işlemini yapabilir ve bu sayede cihaz üzerinde dilediğiniz değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Mi 9 SE twrp yükleme işlemini yaparak ilerleyen aylarda farklı geliştiriciler tarafından piyasaya sunulacak olan Custom ROM yazılımlarını cihazınızda deneyebilirsiniz. Bu işlemleri yapmadan önce cihazınızda bulunan bütün dosyaların yedeğini almayı unutmayın. Ayrıca BURAYA tıklayarak Mi 9 SE bootloader kilidi açma işlemini de ilk olarak yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi Mi 9 SE TWRP Yükleme

İlk olarak tıklayarak Mi 9 SE twrp yükleme aracını bilgisayarınıza indirin. Sonrasında telefonunuzu kapatın ve ses kısma + güç butonlarına aynı anda basılı tutarak telefonu fastboot modunda açın. Telefonu kablo yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın. Daha önceden indirmiş olduğunuz Mi 9 SE twrp aracının yer aldığı klasöre girin ve orada yer alan cmd-here aracını çalıştırın. Birkaç saniye sürecek işlemin ardından cihazınıza twrp recovery yüklenecektir.

Xiaomi Mi 9 SE Root Atma

Eğer yukarıdaki işlemi gerçekleştirip cihazınıza TWRP recovery yüklediyseniz tıklayarak Mi 9 SE root için gerekli olan magisk dosyasını bilgisayarınıza indirin ve telefonunuzun hafızasının içine atın. Ardından telefon kapalıyken ses açma + güç tuşlarına aynı anda basılı tutun ve telefonu recovery modunda açın. Yükle kısmına gelerek daha öncesinde telefonun hafızasına attığınız magisk 19 dosyasını bulun ve seçerek yükleyin. Yükleme bittikten sonra telefonu yeniden başlatın ve Google Play üzerinde yer alan root check benzeri uygulamalardan herhangi bir tanesini indirerek Xiaomi Mi 9 SE root atma işleminin başarılı olup olmadığını kontrol edin.

• Beğen
Tepkiler: melilo

Misafir - 905894

Yüklenen magisk dosyasının içinde magisk 19 adında bir dosya yok ki? Kontrol edip dönüş yapabilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: melilo
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Yüklenen magisk dosyasının içinde magisk 19 adında bir dosya yok ki? Kontrol edip dönüş yapabilir misiniz?
indirdiğiniz magisk 19 dosyasını direkt zip olarak telefonun hafızasına atacaksınız :) içindekileri değil direkt magisk.zip dosyanın kendisini

Misafir - 25049

Mi9 se Eu rom beta kullanıyorum. Magisk zipleyince cihaz sürekli kapanıp twrp den açılıyor. Çözüm konusunda yardım bekliyorum
Magiskunistal yükleyip twrp den flashlayın
Bunu yaptıktan sonra cihaz xiaomi nin resmi güncellemelerini alır mı?
Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Mi9 se Eu rom beta kullanıyorum. Magisk zipleyince cihaz sürekli kapanıp twrp den açılıyor. Çözüm konusunda yardım bekliyorum
Magiskunistal yükleyip twrp den flashlayın
Bunu yaptıktan sonra cihaz xiaomi nin resmi güncellemelerini alır mı?
Teşekkürler
Alır fakat yuklemez.

Üst Alt