Xiaomi Mi 8 Root Atma ve Mi 8 TWRP Yükleme


Buğra

Buğra

Admin
Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi'nin piyasada bulunan en güncel ve en güçlü cihazlarından biri olan Xiaomi Mi 8 her ne kadar üzerinde şirket tarafından özelleştirilmiş MIUI arayüzü ile gelse de birçok kullanıcı zaman zaman bu arayüzden sıkılabiliyor. Bu sebeple farklı ROM arayışlarına giren kullanıcılar cihazlarına recovery yüklemek ve root atmak isteyebiliyor.
Xiaomi Mi 8.jpg
Bende sizlere bu yazımda Mi 8 root atma ve Mi 8 TWRP yükleme nasıl yapılır kısaca ondan bahsedeceğim. Aşağıda yer alan işlemler sonucunda cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir yazılımsal veya donanımsal sorundan dolayı maxicep.com veya ben sorumlu değilim. İşlemlere başlamadan önce cihazınızda bulunan bütün dosyaların bir yedeğini almayı unutmayın. İşlemler sonucunda cihazınızda bulunan dosyaların yanlışlıkla silinme ihtimali bulunuyor :)

Xiaomi Mi 8 Root Atma | TWRP Recovery Yükleme

Her ihtimale karşı cihazınızın bootloader kilidinin açık olduğundan emin olun. Eğer Mi 8 bootloader kilidi açık değilse BURAYA tıklayarak önce bu işlemi gerçekleştirin. Daha sonra telefonunuzu kapatın. Ses kısma + güç bu iki tuşa aynı anda basılı tutun ve cihazın fastboot menüsüne geçmesini sağlayın. Ardından BURAYA tıklayarak TWRP dosyasını indirin ve bilgisayarınızda bir yere atın. Daha sonra telefonu bilgisayara bağlayın. Bilgisayarda arama kısmında CMD yazın ve komut yöneticisini açın. Cihazınızda adb driver dosyalarının yüklü olduğundan emin olun eğer yüklü değil ise BURAYA tıklayarak indirin ve yükleyin. Ardından komut ekranına sırasıyla aşağıdaki kodları tek tek yazın ve enter tuşuna basın.
Kod:
fastboot devices
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
Kod:
fastboot flash recovery TWRP_Mi8.img
bu komutları sırasıyla yazdıktan ve tek tek enter tuşuna bastıktan sonra Mi 8 TWRP yükleme işlemi bitecektir. Ardından cmd ekranında fastboot recovery komutunu yazıp enter tuşuna basarsanız cihaz recovery modunda açılacaktır. Yada telefonu kapatarak ses arttırma + güç tuşlarına aynı anda basarsanız recovery menüsü açılacaktır.
Mi 8 Root.jpg Xiaomi Mi 8_ Magisk.jpg
Recovery menüsü açıldıktan sonra BURAYA tıklayarak Magisk ve BURAYA tıklayarak DM verity dosyasını indirmeniz ve cihazınızın içine atmanız gerekiyor. TWRP menüsü açıkken telefonu kablo ile bilgisayaraya bağlayarak telefonun hafızasını görebilirsiniz. Dosyayı direkt zip halinde telefonun içine atın ve recovery menüsünden yükleme yani Install kısmına gelerek önce Magisk dosyasını yükleyin. Daha sonra DM Verity dosyasını yükleyin ve cihazı yeniden başlatın. Bu sayede Mi 8 root atma işlemi başarıyla sonuçlanacaktır.
 

Ekli dosyalarseerkan998

Üye
ilk bata başka bir yerden dosy indirip denedim ve şimdi fastboot modundan çıkmıyor. sonra sizin dosyanızı denerken. TWRP_Mi8.img kodunda
error: cannot open 'TWRP_Mi8.img' diyor
 
Üst Alt