Haber WP8.1 GDR1 Preview Güncellemesi Yayınlandı (24/10/2014)

Sponsorlu Bağlantılar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
WP8.1 GDR1 Preview Güncellemesi Yayınlandı (24/10/2014)
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Herkes şu günlerde nefesini tutmuş sabırsızlıkla WP8.1 Resmi sürümünün yayınlanmasını beklerken, bir yandan Microsoft cephesinden geleceğe ilişkin iyi haberler gelmeye devam ediyor.

Bilindiği gibi Microsoft önümüzdeki günlerde Windows Phone 8.1 güncellemesini tüm dünyadaki cihazlar için indirmeye açacak. Ancak esasında Windows Phone’un bu sürümü tamamlanalı epey zaman oldu ve şu an Windows Phone 8.1’e gelecek olan “GDR1” ek paket güncellemesi bile tamamlanma aşamasına geldi.

GDR1 güncellemesinin içeriği elbette WP8.1 güncellemesi kadar kapsamlı olmayacak. Ancak söz konusu güncelleme, platforma yerleşik klasör desteği getirecek. Şu an için klasörler özelliği yalnızca bir uygulama aracılığıyla kullanılabiliyor. Yerleşik hale getirilmiş olan klasör desteği sayesinde hem işlemler daha akıcı bir şekilde yapılabilecek hem de transparan özelliği kullanılabilecek. Bu konuda diğer iyi haber ise, geliştirici önizleme programında kayıtlı olanlar bu güncellemeyi resmi olarak yayınlanmadan önce kullanmaya başlayabilecekler.

Gelen duyumlar GDR1 güncellemesinin tamamlanma aşamasına geldiği ve çok yakında (muhtemelen bu hafta) RTM sürüme ulaşacağı yönünde. RTM sürümüne ulaştıktan hemen sonra geliştirici önizleme sürümü yayınlanacak olan güncelleme, operatörlerin testlerini tamamlamasının ardından ise yavaş yavaş son kullanıcılara dağıtılacak.

Cortana ile birlikte sistem çekirdeğine yapılan bu düzenli güncellemelerle, Microsoft yavaş yavaş Android ve iOS sistemleri ile arasındaki özellik açığını kapatıyor. Esasen Cortana açısından konuşacak olursak, yetenek yönünden Siri’yi sollamaya başladığını söyleyebiliriz. Microsoft Cortana üzerindeki çalışmalarını aralıksız sürdürmekle bu konuda ne kadar ciddi ve iddialı olduğunu da gösteriyor.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: saynesim, ozggurr, nsbd ve 10 diğerleri

ErenMSC

Üye
Daha 8.1 gelmedi :/

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Hızlı olacağını hiç sanmıyorum

• Beğen
Tepkiler: İnternettin HOCA
...decode...

...decode...

Üye
GDR1'nin hızlı tamamlanması güzel de ilk önce bir WP8.1 finali göreydik :/

dakamon

dakamon

Üye
Ben daha çok önümüzdeki sene verilecek ana güncellemede neler olacağını merak ediyorum. Çünkü çok büyük bomba patlatacaklarını düşünüyorum.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
  • Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic, habbuj, ellimin kori ve 10 diğerleri
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
8,1 verilse iyi olur daha sonra GDR1 PFDevelopers bakalım nasıl olacak

csH

csH

Üye
Biz telefonu hiç kararlı surumde kullanamayacak mıyız :) 620 ye gelene kadar gdr1 in onizlemesi yayınlanır onu yükleriz sonra gdr2... :)

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, Aybin.Kilic, alasulumurat ve 1 kişi daha

skynet

Üye
Telefonları önizlemelerle çürüttük bee :ehe

• Beğen
Tepkiler: Serhan, mtoyanik, Aybin.Kilic ve 2 diğerleri
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Bekliyoruz gene bakalım. Ön izleme sürümü bu sürüm gibi uyumsuz bataryayı çabuk götüren bir şey olmasın da

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
braayn

braayn

Üye
adamlar IOS 8 betasını yayınladılar.....

Burakkkk250

Burakkkk250

Üye
Telefonları önizlemelerle çürüttük bee :ehe

aslında işe yarıyor. geçen otobüsteyken telefonu kurcalıyordum kalabalıktı otobüs. çok güzel bir kız geldi başlangıç arka plan resmini görmüş, aa onu nasıl yaptınız bana da öğretin lütfen vs telefon numarasını verdi hala konuşuyoruz kızla :D

• Beğen
Tepkiler: MixRadio, ellimin kori, eneesparlak ve 14 diğerleri
braayn

braayn

Üye
bizim 1520'de metrobuste teyzeler musallat oluyor aaaa evladım çok büyük değilmi o die insanda biraz şans olacak :)
not:halen teyzelerle goruşuyor :(

• Beğen
Tepkiler: sahte_suhte, 984657, ellimin kori ve 12 diğerleri
narnia16

narnia16

Üye

Tom Warren paylaşmış. Yerleşik klasörlere ait olabilir :)

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve bulutsuzgece
narnia16

narnia16

Üye
O nasıl bir kutu boyutu ? :) Şu büyük canlı kutu sanırım.

Konu için de teşekkürler.
Etrafındakilere bakarsak da yer bildirme, fotoğraf gibi ikonlar var. Sanırım daha interaktif bir yapıyla geliyor GDR1 :)

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve beats
beats

beats

Üye
Etrafındakilere bakarsak da yer bildirme, fotoğraf gibi ikonlar var. Sanırım daha interaktif bir yapıyla geliyor GDR1 :)
Siyah arkaplan olduğu için beraberinde olabileceğini düşünmedim, bu defa iyi ipucu vermiş o zaman.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve narnia16
GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Hadi şimdiden Nokianın Gdr 1 ile vereceği güncellemenin adını düşünmeye başlayalım. A-B-C sırsıyla gittiğine göre yine cins bir D ile başlayan renk adı olacaktır. Tahminleri alalım :)

Burakkkk250

Burakkkk250

Üye
Hadi şimdiden Nokianın Gdr 1 ile vereceği güncellemenin adını düşünmeye başlayalım. A-B-C sırsıyla gittiğine göre yine cins bir D ile başlayan renk adı olacaktır. Tahminleri alalım :)

aynı symbiandaki gibi. anna, belle, carla, donna :)

biraz araştırdım da "D" ile başlayan renk bulamadım ingilizce'de. Bence rengin başına "dark" getirirler. "Dark blue" gibi :)

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
ben "Desert yellow" önermiştim bi ara :)

Üst Alt