Windows XP Kurulumu


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
xp system imizi ve driverlerimizi tariyor. bu işlem bitmemesi demek yada donması demek donanımda bir sorunumuz var demektir genelde ram uygun degilse bu işlem sona ermez.

burdaki resimde enter a basıp geçiyoruz.

burdaki resimde F8 e basıp sartları kabul ettigimizi belirtiyoruz.

burdaki resimde eger onarma yapmak istiyorsak, ayar yapıyoruz
onarma yapmayacaksak normal kurulum icin enter a basıyoruz.

burdaki resimde bazan eger hard disk iniz C:\ D:\ diye 2 parcaya yada 3 -5 herne parcaya ayrılı ise okadar hepsi görükecek ve hangisine kurmamız gerektigini seçmemizi isteyecek eger D:\ ye kurmak istiyorsak klavye yön tuşu ile D:\ nin uzerine gelip enter a basıyoruz. c:\ ise c:\ yi secip enter.

burdaki resimde ntfs mi fat32 mi hizli format mı normal format mı atmamiz gerektigini soruluyor. ben genelde ntfs ve hizli yi seçiyorum tercih size kalmış. en altta systeminizi ntfs e cevirebileceginizi gösteren (hangi system oldugunu bilmeyebilirsiniz hard disk in o sebeble o secenek orda) seçip enter e basıyoruz.

şuan format atıyor ve system dosyalarını yüklemeye hazir hale getirmeye hazirliyor.

xp miz yükleniyor.


burda dil seçenekleri. xp niz zaten size uygun olan en iyi ayarları yapacagı icin direk ileri (next) deyip gecin burayı.

burda bilgisayarımıza isim vermenizi istiyor .

burda gecerli xp anahtarımızı giriyoruz.

burda bilgisayarınıza isim vermenizi istiyor eger ag bilgisayarı iseniz agdakilerden farklı bir isim vermeye özen gösterin. isterseniz ayni anda administratör e de sifre koyabilirsiniz.

saat yani yerel tarih ve saat ayarlarınız var, kendinize uygun olan yeri seçin

kurulum devam ediyor

internet ayarları eğer kendiniz ip yazacaksanız alttaki costüm ü seçin yoksa üstteki otomatik seçenek zaten varolan en iyi seçenegi yapacak size. bir not eger ethernet kartınızı tanımadıysa xp bu pencere gelmez. modem penceresi gelir oraya şehir kodunuzu yazıp enter a basıp geçersiniz diğer bilgileri doldurmanıza gerenk yok.

burası ag bilgileri eğer internet cafenize ya da evinizde bikaç bilgisayar ve ya şirket bilgisayarı vs.. için kuracaksanız bütün çalışma guruplarına ayni ismi verin. ben evdeki ve işyerimdeki bilgisayarlara aynı gurup ismini veriyorum böylece birbirleri arasindaki iletişim daha kolay ve çabuk oluyor. isim verip ileri ye basıyoruz.

xp kurulumu nerdeyse bitti bitecek az kaldı.

kurulum bitti şimdi bilgisayar ilk açılım için kendini hazırlıyor, bazan burasının geçmesi uzun sürebilir.

xp ye hosgeldiniz vs.. yazıları ileri deyip geçiyoruz. diger bir asamada xp ye kayıt olmak istiyormusunuz ya da xp yi aktif etmek istiyormusunuz seçenekleri falan gelebilir cd nizin durumuna gore.
 
  • Beğen
Tepkiler: mamy_gs
mamy_gs

mamy_gs

Üye
pc'min en çok gördüğü işlemlerden biri xD
 
MeLih_061

MeLih_061

Üye
saol kardeşim
 
dogangokce

dogangokce

Üye
Eğer bildiğin ve uyguladığın orginallik buysa öğrenmen gereken çok şey var xpde bilmediğin o kadar çok eksik gözlemliyorumki bilgin doğru yanlış değil ama hala eksik hepimizin bi eksiği mutlaka vardır siber dnyada sınırlar hayellerle sınırlıdır...
 
Üst Alt