İpucu Windows Phone 8.1 - Eksiklikleri ve İstekleri Belirleyelim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Invoke

Invoke

Üye
Bir de lockscreene cevapsız çağrı şöyle dikdörtgen tasarımla. sol tarafta profil resmi olacak üstte adı altta numarası. Kaç cevapsız olduğu saat kaçta olduğu uygun puntolarla... Sağa çekeceksin arayacaksın. Sola çekeceksin mesaj atacaksın. O.o ya da sola çekince iptal edeceksin, hatta bunun ayarlarda seçeneği olacak.for advanced Users. Adam ayarlasın sola çekince ne olacağını. :D

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll ve narnia16

narnia16

narnia16

Üye
Bir de lockscreene cevapsız çağrı şöyle dikdörtgen tasarımla. sol tarafta profil resmi olacak üstte adı altta numarası. Kaç cevapsız olduğu saat kaçta olduğu uygun puntolarla... Sağa çekeceksin arayacaksın. Sola çekeceksin mesaj atacaksın. O.o ya da sola çekince iptal edeceksin, hatta bunun ayarlarda seçeneği olacak.for advanced Users. Adam ayarlasın sola çekince ne olacağını. :D
Bak bu güzel fikirmiş :oke: Benim aklıma gelmemişti :D

saynesim

saynesim

Üye
Bunların olması biraz hayal gibi geliyor neyse hayırlısı

Invoke

Invoke

Üye
Olur olur, zor işlerden değil. Zamanla hallederler ama bu zaman çok uzun zaman olmasa iyi olur. :D

• Beğen
Tepkiler: emz ve OttomaN TigeR
kamil5028347

kamil5028347

Üye
Telefon rehberini sim karta kopyalama seçeneği olması lazım bugün bu sorunu yaşadım bu sıkıntı giderilmeli çok önemli bence

narnia16

narnia16

Üye
Unuttuğum bir şeyi eklemek istiyorum. Arama ekranında numarayı girdikçe önerilerin gelmesi de eklenmeli :)

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, emz ve Invoke
4MaGuS

4MaGuS

Üye
aslında bu söylediğiniz rapdialer uygulamasında var numara yazdığınızda normalde arma çıkar soldan sağa doğru kaydırdığınızda alta 3 nokta çıkar ve tıkladığınızda direk mesajlara geçer ayrıca numara yazınca kişi aramada yapıyor bu uygulama, bu sisteme eklenirse güzel olur ama

Invoke

Invoke

Üye
aslında bu söylediğiniz rapdialer uygulamasında var numara yazdığınızda normalde arma çıkar soldan sağa doğru kaydırdığınızda alta 3 nokta çıkar ve tıkladığınızda direk mesajlara geçer ayrıca numara yazınca kişi aramada yapıyor bu uygulama, bu sisteme eklenirse güzel olur ama

3.parti uygulamalar hiçbir zaman sisteme eklenmişi kadar stabil olmuyorlar. :/Ama olduğunu da bilmiyordum. :D

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
3.parti uygulamalar hiçbir zaman sisteme eklenmişi kadar stabil olmuyorlar. :/Ama olduğunu da bilmiyordum. :D
şimdi baktım uygulamaya amerika mağazasını kullanıyorum en üst yorumda hakan diye biri var (bizden) adam yazmış ingilizce. Diyor ki : Microsoft tan birileri bu uygulamanın geliştiricisini beraber çalışmak için görüşmeli. Benim wp de kullandığım tek özellik arama özelliği. Come on MS ! falan filan :D

Invoke

Invoke

Üye
Siz böyle yazınca uygulamayı yükledim. Bir kere yorumlardan gördüğüm kadarıyla ms kısıtladığından dolayı cevapsız çağrıları göstermiyor. İsim yerine numara yazarak kişiyi bulma olayı uygulamada mevcut ama bence kullanışsız yerleri de mevcut. Rakamların girildiği textbox, dialerın altında değil de üstünde olsa iyi olurmuş. Ayrıca dediğim olay bu değildi. Oradan kaydırmak değil mesele. Lockscreende çıksa diyorum.

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Siz böyle yazınca uygulamayı yükledim. Bir kere yorumlardan gördüğüm kadarıyla ms kısıtladığından dolayı cevapsız çağrıları göstermiyor. İsim yerine numara yazarak kişiyi bulma olayı uygulamada mevcut ama bence kullanışsız yerleri de mevcut. Rakamların girildiği textbox, dialerın altında değil de üstünde olsa iyi olurmuş. Ayrıca dediğim olay bu değildi. Oradan kaydırmak değil mesele. Lockscreende çıksa diyorum.
Görünümden ayarları değiştirebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Invoke
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Birşey dikkatimi çekti ve eğer doğru dikkat etmişsem düzeltilmesini isterim.
* Uygulamaların otomatik güncellenmesinden sonra arkaplanda çalışma seçimimizi hatırlamasını istiyorum.
Arkaplanda çalışmaya kapattığım bazı uygulamaların otomatik güncellemesi sonrası tekrar açıldığını gördüm. Bu olmasın ve seçimimizi hatırlasın.
Bu durumu farketmediğimizde şarj kullanımının gittikçe kötüleştiğini sanıyoruz.

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Konunun açılış mesajını sonuna kadar okudum. Hem önceki listeden kalanlar hem de yeni eklenen maddeler oldukça güzel belirlenmiş ve gerekli maddeler. Zaten bunlar yapılırsa bu sistem tadından yenmez.

8.1 ile birlikte gelen ekstra kolon olayı güzel ancak üzerinde çalışılması gerekir. Yapılış mantığı olarak biraz çakma duruyor. Ekstra kolon seçeneğini seçince ekran komple küçülüp kenarda yer açılıyor. Normalde baya iri olan en küçük boy tileler bu durumda kuş üzümü gibi küçücük kalıyor. Bu yüzden ekranı komple yeniden düzenlemek gerekti. Gerçi bu bir kez yapılacak bişey sonrasında pek kafaya takılmaz. Ama ekstra kolon özelliği açıkken en büyük tilelerde yazılar oldukça küçülüyor. Yani mantık olarak bir fotoğrafı köşesinden tutup küçültmek gibi bir mantık var ortada. Bir fotoğrafı küçültürseniz haliyle fotoğraf bozulur. Bunda da aynı şey oluyor. Mesela Turkcell online işlemler uygulamasının live tilesinde yazılar oldukça küçük be bulanık kaldı. Sanırım uygulama geliştiriciler uygulamalarını buna göre yeniden düzenlemek zorunda kalacaklar. Ama bu sefer de eski tarz kolon sistemi kullanmak isteyen kullanıcılarda sorun oluşacak. Onlar da yazı fontlarının aşırı büyük olmasından şikayet edecekler.
Görünümden ayarları değiştirebilirsin.

rehberden birinin üzerine tıklayınca direk aramaya geçiyor. önceden ara-mesaj gönder penceresi çıkardı. aramayı bitir tuşunu da en alta koymuşlar. önceki yeri daha iyi gibiydi.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Şuan aklıma gelen ve kesinlikle düzeltilmeli dediğim birşey var. O da herhangi bir yazı yazarken yaptığımız yanlışı düzeltmek için bize sunulan şu imleç sürükleme olayı. Hepimizin bildiği üzere o imleci (yani kelime yada cümle arasına girip düzeltme yapacağımız zaman kelimeye ikinci kez tıkladığımızda seçim yerine yanıp sönen az daha iri imleç) tutup düzeltmek istediğimiz harfin yanına sürüklemek gerçekten çok zor. Çünkü Parmak o imleci tamamen kapatıyor. İmleci düzeltmek istediğimiz harfin yanına bırakmak olabildiğince zorlaşıyor. Harfleri dahi parmaklar kapattığı için nereye bıraktığımızı görmek için bayağı bir cebelleşiyoruz. Buna bir çözüm bulunmalı. Eskisi gibi parmağımızla tuttuğumuzda imleç yukarıda kalmalı ki görebilelim. Ama eskisi kadarda çok yukarıda olmasın.
- Özetle yazı düzeltmeleri için tutup sürükleyebildiğimiz imleci daha kolay tutulur ve görülebilir şekilde düzeltmeliler.

• Beğen
Tepkiler: emz, OttomaN TigeR, Esendağlı ve 1 kişi daha
GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Yazıldı mı bilmiyorum ama gelen aramayı direk yukarı kaydırarak (kilit ekranı açar gibi) açsak güzel olabilir diye düşünüyorum. Diğer seçenekler için de sağa veya sola kaydırarak görsek iyi olur.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
o ayrı siz bambaşka bir şey diyorsunuz aslında kullanışlı bir uygulama cep telefonunda kim aradı diye saatlerde aramak yerine normalde üste idi ayarları vardır belki, bu şuanki hali ile sisteme eklense süper olmazmı sizcede

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Klavye önerilerinde noktalama işaretlerinin de gelmesini istiyorum suratlar da olduğu gibi mesela 'mi' li bir cümle kurduğumuzda '?' Gelsin mesela aman tanrım deyince '!' Gelsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt