Windows Phone 7 güncellemeleri !!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

crouch

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone 7 güncellemeleri !!!
Microsoft atağa kalktı !! ıste detaylar...

Microsoft'un
Windows Phone 7 için yayınlayacağı güncellemeler şekillendi. İşte planlanan güncellemeler ve detayları.

Microsoft, Windows Phone 7'yi daha daha fonksiyonel hale getirmek ve eksiklikleri de gidermek amacıyla bazı güncellemeler yayınlayacak. Nokia ile yapılan anlaşmadan sonra Windows Phone 7'nin satışlarının hızlı bir şekilde artacağı düşünülürse bu güncellemelerin tam da zamanıaslında. İşletim sistemi için düşünülen 4 güncelleme var. Bunlardan en önemlisi Steve Ballmer'ın da açıkladığı üzere Kopyala-Yapıştır desteği olacak. Bu güncellemenin Mart ayında geleceği de belirtildi. İkinci güncelleme ise işletim sisteminin multi tasking yeteneğine kavuşacak olması. Multi tasking'le beraber çoklu işlemler sırasında geri tuşuna uzun basıldığında çalışan uygulamaların görüldüğü bir liste açılacak ve buradan arası geçişuygulamalar mümkün olacak.

Bu sayede hem de pil ömrünün uzayacağı da söyleniyor. Sisteme dahil edilecek diğer yenilik ise tarayıcı konusunda olacak. Bilgisayarlar için hazırlanan Internet Explorer 9, 2011 yılı içersinde mobil sürüm halinde Windows Phone 7'de yer alacak. Çok hızlı olacağı söylenen tarayıcıda Flash desteğinin de olacağı tahmin ediliyor. Yayınlanacak son güncelleme ile beraber ise Xbox 360 için hazırlanan hareket algılayıcı cihaz Kinect ile Windows Phone 7 etkileşim halinde olacaklar.

Bu sayede mobil oyun pazarında yeni bir döneme girildiği de görülüyor. Nokia ile yapılan anlaşamadan sonra yayınlanacak olan bu önemli güncellemelerin ardından, Microsoft'un pazarda nasıl bir grafik çizaceği oldukça merak ediliyor. Ancak Microsoft en azından yarıştan daha kopmadığını gösterecek kadar bir sıçrama yapacaktır diye düşünüyoruz.

Starsley

Paylaşım için saol

13eta

Üye
Kardesim Smdi yanlıs anlamadıysam mart ayında bu günc. cıkıcakmıs ben bnu n8ede kurabilrmyim öle bir bilgi gectimi elniize acaba uada bilgisi olan

pRime.

pRime.

Üye
Kopyala yapıştır ve çoklu işlem özelliği ilk s60tan beri var. (2002den beri sanırım) Yani yaklaşık 10 senedir. Bu 5 para etmez WP7yi yazan kişilerin aklı nerdeymiş acaba...

Starsley

Bildiğim kadarıyla n8 ve c7 ye maemo yüklenilebilcekmiş win7 yi bilmiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt