Windows 10 Windows 10'da bilgisayarın kapanmama sorununa çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

BRKTNL

BRKTNL

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10'da bilgisayarın kapanmama sorununa çözüm
Windows 10 ile gelen bir takım sürücü sorunları oldukça can sıkmıştı ki hala da bitmiş değil. İşte bunun bir parçası olan hatta daha da beter bir durum olan Windows 10'da bilgisayarı kapat dediğinizde bilgisayarın kapanmamasıydı. Oturum normal kapanıyor gibi gözüküyor ama kasa hala çalışıyordu. Benim de başıma gelen bu sinir bozan duruma çözüm oldukça basit; Intel Management Interface Engine yani Intel Yönetim Motoru sürücüsünün eski sürümünü yüklemek. Bu sürücünün son sürümünün bu soruna neden olduğu birçok kullanan tarafından tespit edilmiş. Windows 10 64 bit için Intel'in kendi sitesinden bu sürücünün 9.5 olan sürümünü indirip kurmanız bu sorunu ortadan kaldırıyor.

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387

emrehancer

Üye
dediğin şeyi indiriorum ama kurulmuyor kafayı yiyeceğim usta pc kapanmıyor 5 dk beliyorum

PALA.

PALA.

Üye
dediğin şeyi indiriorum ama kurulmuyor kafayı yiyeceğim usta pc kapanmıyor 5 dk beliyorum
Temiz kurulum yaptınız mı ?
Aygıt yöneticisine girip Sistem aygıtlarında Intel(R) Management Engine Interface sürücüsünü kaldırın. Sonra windows uptade açıkken sürücüyü tekrar yüklemeyi deneyin.

Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
Bizim bilgisayarda o sorunu çok önceden halletmiştik...

Üst Alt