Windows 10 Mobile Insider Preview Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Selamün Aleyküm windows phone ailesi. Nasılsınız afiyettesiniz inşallah? Tanıdıklar, eş dost, herkese selamlar olsun :)

Kusuruma bakmayın direk buraya yazmaya başladım, en güncel konu olduğu için. Kirlettiysem affola.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, serinaga, maydinmaydin ve 2 diğerleri

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Selamün Aleyküm windows phone ailesi. Nasılsınız afiyettesiniz inşallah? Tanıdıklar, eş dost, herkese selamlar olsun :)

Kusuruma bakmayın direk buraya yazmaya başladım, en güncel konu olduğu için. Kirlettiysem affola.
Aleykümselam, ms sayesinde mutsuz ve umutsuz bir şekilde yaşıyoruz işte:)

• Beğen
Tepkiler: serinaga, suyunsesi, maydinmaydin ve 1 kişi daha
afwerker

afwerker

Üye

aleykum selam eski ortam olsa çok iyiydi oda kalmadı papakudioflu bile yok ortalard:(

• Beğen
Tepkiler: serinaga, suyunsesi ve maydinmaydin
serinaga

serinaga

Üye

Aleyküm selam son 3-5 kişi halen buradayız, kalenin son savaşçıları olarak :)

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, maydinmaydin ve Krnl386
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Arkadaşlar kaybolan rehber ve kişiler sorununu çözdüm. (En azından benim telefonda çözüldü).
Şöyle ki, PC den outlook.live.com adresine girip pc den kişilere geçtim.
Burada sol barda Kişileriniz başlığı altında alt klasörler sıralanıyor. Burada dikkatimi çeken bir klasörle karşılaştım. Normalde Kişileriniz başlığı altında Kişiler, Skype Kişileri... diye klasörler olmalı. Ancak bende Hem kişiler klasörü, hem de contacts adı altında ikinci bir klasör daha vardı. İlginçtir ki tüm kişilerim Kişiler klasöründe var iken Contacts boştu. Hemen tüm kişileri kişiler klasörü içindeyken listedeki kişilerin tümünü seçtirip, yönet başlığından dışa aktardım. Hemen akabinde de tümünü sildirdim. Peşinden Contacts klasörüne geçip yine yönet başlığı altından içe aktar yöntemi ile tüm listeyi Contacts klasörüne ekletip telefona geçtim ve kişiler ayarlarında hesabıma basılı bekleyip eşitle komutuyla olayı çözdüm.
Deneyiniz.

• Beğen
Tepkiler: serinaga, Esendağlı, n000k ve 2 diğerleri
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Arkadaşlar kaybolan rehber ve kişiler sorununu çözdüm. (En azından benim telefonda çözüldü).
Şöyle ki, PC den outlook.live.com adresine girip pc den kişilere geçtim.
Burada sol barda Kişileriniz başlığı altında alt klasörler sıralanıyor. Burada dikkatimi çeken bir klasörle karşılaştım. Normalde Kişileriniz başlığı altında Kişiler, Skype Kişileri... diye klasörler olmalı. Ancak bende Hem kişiler klasörü, hem de contacts adı altında ikinci bir klasör daha vardı. İlginçtir ki tüm kişilerim Kişiler klasöründe var iken Contacts boştu. Hemen tüm kişileri kişiler klasörü içindeyken listedeki kişilerin tümünü seçtirip, yönet başlığından dışa aktardım. Hemen akabinde de tümünü sildirdim. Peşinden Contacts klasörüne geçip yine yönet başlığı altından içe aktar yöntemi ile tüm listeyi Contacts klasörüne ekletip telefona geçtim ve kişiler ayarlarında hesabıma basılı bekleyip eşitle komutuyla olayı çözdüm.
Deneyiniz.
Kişisel e-postayı kontrol ettiğimde Kontacts isimli bir kitaplık bulamadım.
Sanıyorum bu durum yüklenen yapılara göre şekillenmiş.
Microsoft bu konuya kesin çözüm getirene kadar farklı şekillerde çare aramaya devam edeceğiz.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Kişisel e-postayı kontrol ettiğimde Kontacts isimli bir kitaplık bulamadım.
Sanıyorum bu durum yüklenen yapılara göre şekillenmiş.
Microsoft bu konuya kesin çözüm getirene kadar farklı şekillerde çare aramaya devam edeceğiz.
Kişiler içinde olması gerek. Alttaki resimlere bakınız.
Not: Bendeki sorun belki de Cortana için telefonu ing. yapıp sonrasında tekrar Tr yaptığımda oluşmuş olabilir...

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Kişiler içinde olması gerek. Alttaki resimlere bakınız.
Not: Bendeki sorun belki de Cortana için telefonu ing. yapıp sonrasında tekrar Tr yaptığımda oluşmuş olabilir...
Bu konuyla çok uğraştığım ve bugün de her ihtimale karşı olur mu diye baktığım için eminim.:)))
Sadece;
Kişileriniz
Kişiler
Skype Kişileri

Alanları var.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Bu konuyla çok uğraştığım ve bugün de her ihtimale karşı olur mu diye baktığım için eminim.:)))
Sadece;
Kişileriniz
Kişiler
Skype Kişileri

Alanları var.
Contacts klasörünü siz açın oraya? Sonra kişileri dışarı aktarıp oradan içeri alın? Denediniz mi?

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Ben bu sorun için telefonumu iki kere sıfırlamıştım umarım bu denediğiniz yöntem ile sorun çözülür.
Ben şuan bile kişilere falan girerken sorun çıkmasın diye yavaş yavaş dokunuyorum telefona, ne alakası varsa artık:)

• Beğen
Tepkiler: serinaga, bozkirdangelen ve suyunsesi
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Ben bu sorun için telefonumu iki kere sıfırlamıştım umarım bu denediğiniz yöntem ile sorun çözülür.
Ben şuan bile kişilere falan girerken sorun çıkmasın diye yavaş yavaş dokunuyorum telefona, ne alakası varsa artık:)

1- Öncelikle rehberin her iki tarafta(telefon ve e-posta) olmasına güvenilmeyerek rehbere kaydedilen kişilerin çokluğuna göre bir zaman dilimi seçerek örneğin her ay rehberin tanımlı olduğu e-postaya bilgisayardan giriş yapılarak arşiv alınması ve harici bir ortama taşınmasında büyük yarar var. Bir şekilde telefon ya da e-postadaki rehber zarar görebiliyor, hatta her iki tarafta da silinebiliyor.
2- Son aylarda rehberdeki kişilerin bir kısmının ya da tamamının telefonda görünmemesi sorunu zaman zaman ortaya çıkıyor.
Öncelikle telaşa kapılmadan ve bilinçli olarak ilk yapılacak şey radikal tedbirlerden uzak durarak;
a) telefonu kapatıp, açmak
b) Outlook Posta ve Takvim uygulamasına girerek eşitleme yapmak
c) Ayarlardan hesaplara girerek sisteme zarar vermeden hesapları kurcalamak
d) Kişiler ve oradan da ayarlara girerek GÖSTERİLİYOR butonunu çalıştırıp sonra da ŞURADAKİ KİŞİLERİ GÖSTER başlığı altındaki çentikleri iptal edip çıkış yaparak sonra aynı yere gelip aynı çentikleri işaretlemek.
Tüm bunlardan sonra ve 1-2 gün içerisinde sorun giderilmiyorsa;
1- @suyunsesi 'nin yazdıklarını yapmak.
2- Yine de sorun gidererilmiyor ise telefonu sıfırlamak..
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

• Beğen
Tepkiler: erhanercan, serinaga, Krnl386 ve 1 kişi daha
papakudioflu

papakudioflu

Admin
aleykum selam eski ortam olsa çok iyiydi oda kalmadı papakudioflu bile yok ortalard:(
Ana sayfada haber yazdığım için forum tarafında çok yoğun olamıyorum. Sadece genel kontrolleri yapıp çıkmak zorunda kalıyorum. Yoksa buralardayım yine. :oke:

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, serinaga, maydinmaydin ve 2 diğerleri
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Ana sayfada haber yazdığım için forum tarafında çok yoğun olamıyorum. Sadece genel kontrolleri yapıp çıkmak zorunda kalıyorum. Yoksa buralardayım yine. :oke:
Ali Kemal patron, haberi geçtim artık hiç bir yeni duyum bile mi yok? Valla bir yorum, bir heyecan gerekiyor buralara...

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Ali Kemal patron, haberi geçtim artık hiç bir yeni duyum bile mi yok? Valla bir yorum, bir heyecan gerekiyor buralara...
@papakudioflu ne yapsın , Microsoft ipimizi çekmeye karar verdikten sonra, Microsoft yine yapamadı, yine başaramadı ve yine insanları yarı yolda bıraktı.
Sabahtan beri güncelleme hatası alıyorum.
Güncelleştirmeleri yüklerken bazı sorunlar oluştu, ancak daha sonra yeniden deneyeceğiz. Bunu görmeye devam ederseniz ve bilgi için Web'de arama yapmak ya da destek birimine başvurmak isterseniz bu yardımcı olabilir: (0x8024401c)
Edit: Heyecan yok her zaman ki gibi basit bir hata imiş, düzeldi:)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: suyunsesi, serinaga, rainman3545 ve 1 kişi daha
serinaga

serinaga

Üye
Bir ara 15254.16 yayınlanmıştı ama bazı telefonlar bu güncellemeyi alırken bazıları alamamıştı, mesela benim L1520 insider olarak almadı, ne oldu o sürüm hayal mi oldu :bilmm

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bir ara 15254.16 yayınlanmıştı ama bazı telefonlar bu güncellemeyi alırken bazıları alamamıştı, mesela benim L1520 insider olarak almadı, ne oldu o sürüm hayal mi oldu :bilmm
15254.158 geldi artık, o geçti.

• Beğen
Tepkiler: Krnl386 ve serinaga

dark_13

Üye
lumia 950 xl orjinal pil ve pil kapağı nereden alabilirim yardımc olurmusunuz

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
lumia 950 xl orjinal pil ve pil kapağı nereden alabilirim yardımc olurmusunuz
İnternetten araştırarak sipariş verebilirsiniz.
Yalnız sipariş vereceğiniz yerin kredibilitesi 90 ve üzeri puan olmalıdır.
veya

OEM Original Battery for Nokia / Microsoft LUMIA 950 XL Bv-t4d Bvt4d 3340mah - | eBay

Aybars1979

Aybars1979

Üye
bende uzun süredir içimde acaba diyerek forumu takip etmeye devam ediyorum dahada edeceğim. Lakin bendeki L830 da artık iyice can sıkmaya başlamıştı. Daha önce vakit öldürücü uygulamaları aktif kullanmadığım için sorun olmuyordu. ama iş değişikliğinden sonra özellikle gece vardiyalarında vakit öldürmek için facebook vb uygulamaların Wp de sorunlu olması çok canımı sıkıyordu. Önce çocuk l520 düşürüp kırdı. bir iki gün sonra hanımda ki Lg g2 wifi si çekmemeye başladı. Gittim HTC 10 evo aldım hanıma verdim bendeki L830 çocuğa verdim kendim LG g2 yi aldım. 1 haftaya yakındır Lg g2 yi kullanıyorum oyundur vs gece elimden düşmüyor. L830 beni resmen kanser ediyordu. android uygulama olarak tatmin ediyor ama WP deki kullanıcı deneyimini ve zevkin %50 sini bile vermiyor.
Bana göre Wp de hayat ve gelecek vardı ama MS kendi öldürdü sıktı. elindeki kaynaklara rağmen yeterli özen ve zamanı vermediği kanaatindeyim. Kısacası yazık oldu.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper, serinaga, bozkirdangelen ve 1 kişi daha
Bay H

Bay H

Üye
Yanlış görmediysem artık Windows 10 Mobile için yeni yapı gelmeyecekmiş, şirketin planı değişmiş. Platformu uzun süre seve seve kullananlardan, bir hareket gelse bir şeyler olsa da canlansa diye bekleyenlerdendim ancak şirket politikasının mükemmel işleyişi sayesinde sistem çıkmaz sokağa girmişti, son toprağı da atacak herhalde yakında.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve n000k

Üst Alt