Duyuru Windows 10 Mobile Geliyor [Etkinlik Bitti]

Sponsorlu Bağlantılar

kahraman333333

kahraman333333

Üye
Ulan gerçek yazmış biri kalpten gidiyodum yapmayın böyle şeyler
Ulan gerçek yazmış biri kalpten gidiyodum yapmayın böyle şeyler

serinaga

serinaga

Üye
Bluethoothla Gönderdiğimiz Dosyalar Nereye Gidiyor :hmmm

İlgili klasöre gider, resim ise fotoğraflar'a, müzik ise müzik klasörüne, farklı bir dosya gönderdiyseniz eğer dosyalar uygulamasını yükleyin ve oradan bakın ...

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Onu Aynı Androidteki Gibimi kapatıyoruz Hücresel veriyi Gerek yok Aç kapat bildirim panelinden..
Tek tıkla aç kapa yapıyoruz. Ayarlara gitmiyoruz
Evet :) 3g ayarı da geliyor mu kapatınca wifi kapatırken sayfasına yonlendiriyor ya onun gibi
3g ayarı yok. Bildirim panelinden hücresel bağlantıyı (interneti) kapatıyoruz. Wifi gibi ayarlara yollamıyor.
Bluethoothla Gönderdiğimiz Dosyalar Nereye Gidiyor :hmmm

Cihazdan cihaza değişir. Kimi cihazlar alınan dosyalar klasörüne yollar.
Wp'de ise Bluetooth ile aldığınız dosya türüne göre
Mp3,mp4 vs gibi ses dosyaları Music (Müzik) klasörüne
3gbp,avi, vs gibi video dosyaları ise Videos (Videolar) klasörüne ,
Jpg, png vs, gibi Fotoğraf dosyalarını ise Pictures (Fotoğraflar) klasörüne ,
Ofis dosyalarını Documents (Dokümanlar) klasörüne ,
Geri kalan diğer formatlı dosyaları ise Download (Alınanlar) klasörüne yollar.
Dosyaları en iyi görüntülemek için Aerize Explorer uygulamasını kullanabilirsiniz.

Windows Phone için "Aerize Explorer Pro" uygulamasına göz atın

• Beğen
Tepkiler: OnurYurdakul, bulutsuzgece, Krnl386 ve 1 kişi daha
braayn

braayn

Üye
beyler sizce wp 10 ile birlikte mevcut cihazlarımıza slow motion gelir mi ?

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Arkadaşlar o dediğiniz donanımsal bir olay diye biliyorum. Elimizdeki telefonların kamera donanımı en yüksek kaç kare/saniye kayıt yapabiliyor, önemli olan o. Çünkü bir video ardışık resim karelerinden oluşuyor. Bir video düşünün, 10 sn lik çekimi 10 kareden yapabilsin. Birde 100 kareden yapabileni düşünün. Ağır çekimde oynatırsanız biri saniyede tek kare gösterecek. Dolayısı ile dona dona gösterir gibi olacak. Diğeri ise saniyeye 10 kare sığdıracak. Dolayısı ile daha akıcı görülecek. Olayın mantığı basitçe böyle olmalı. O zaman bizim telefonların hangisinde saniye başına yüksek kare kayıt yapıyorsa o telefona ağır çekim gelme ihtimali yüksek demektir. Diye düşünüyorum. :)

• Beğen
Tepkiler: orian ve braayn
ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Arkadaşlar o dediğiniz donanımsal bir olay diye biliyorum. Elimizdeki telefonların kamera donanımı en yüksek kaç kare/saniye kayıt yapabiliyor, önemli olan o. Çünkü bir video ardışık resim karelerinden oluşuyor. Bir video düşünün, 10 sn lik çekimi 10 kareden yapabilsin. Birde 100 kareden yapabileni düşünün. Ağır çekimde oynatırsanız biri saniyede tek kare gösterecek. Dolayısı ile dona dona gösterir gibi olacak. Diğeri ise saniyeye 10 kare sığdıracak. Dolayısı ile daha akıcı görülecek. Olayın mantığı basitçe böyle olmalı. O zaman bizim telefonların hangisinde saniye başına yüksek kare kayıt yapıyorsa o telefona ağır çekim gelme ihtimali yüksek demektir. Diye düşünüyorum. :)

Aynen oyle doğru anlattın. Donanımsal bir özellik tamamen

kesasd

kesasd

Üye
Rudy Huyn'un bu konudaki önerisi hatta tahmini diyelim;

Evrensel Windows Uygulamalarının Android platformunu da destekleyecek şekilde geliştirme aşamasına destek vereceğini bu sayede visual studio/C#/Xaml gibi dillerde uygulama geliştiricilerini çoğalarak, geliştiricisine Android için uygulama yazarken aynı anda Windows platformları için de yazabilmesinin önünü açılması gerektiğini belirtmiş.

Çocuk gerçekten cin fikirli yalnız tebrik etmek lazım. Düşünsenize geliştiricisiniz ve tek bir projeyle aynı anda hem Android, hem Windows Mobile hem de Windows platformlarına uygulama yazabiliyorsunuz.

Bu halihazırda zaten mümkündü. Bu fikir cross-platform mantığı. Hatta işin enteresan ve bir o kadar güzel tarafı iOS'un da olması.

Bu işi baştan yapacaklarsa çok kan ve zaman kaybederler. Senelerdir uğraşıp ta stabil çalışabilen framework'ler sınırlı sayıda ki bu işi zaten bir elin parmakları kadar firma yapabiliyor. Kullanacakları büyük ihtimal JavaScript Core olacaktır. Nasıl olsa her 3 platform için de native uygulama geliştirilebiliyor JS ile. Ama Microsoft zaten az çok kendini bu konuda belli etti. Rudy pek birşey sızdırmamışa benziyor. Ben bile şuan Havalimanı uygulamamı iOS ve Android için C# ile yazdım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Krnl386, Rainesto, Aybin.Kilic ve 3 diğerleri
braayn

braayn

Üye
donanımsal olabilir evet hani 4 K yokken verdiler ya bir umut belki yazılımsal olarakda birşeyler yapabilirler diye düşünüyorum :)
yarın başlayacak olan CES 2015 için MS birşeyler gösterirmi acaba ?

suyunsesi

suyunsesi

Üye
donanımsal olabilir evet hani 4 K yokken verdiler ya bir umut belki yazılımsal olarakda birşeyler yapabilirler diye düşünüyorum :)
Valla benim Emekli Amiral L920 nin çekeceği video yada fotoların maksimum megapixel değeri belli. 8.7 mp i geçemez :haha:

ersncak42

Üye
arkadaslar lumia 925e de gelecek mi ve de ne zamana kadar guncelleme gelir bu telefona

papakudioflu

papakudioflu

Admin
arkadaslar lumia 925e de gelecek mi ve de ne zamana kadar guncelleme gelir bu telefona
Windows Mobile 10 güncellemesi mevcut tüm Windows Phone 8.1 cihazlara gelecek. Lumia 925'in resmi destek süresi mevcut durumda 2017'nin 7. Ayına kadardır.

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye

ersncak42

Üye
usta içime su serptin yeni aldım da telefonu destek 2016 da bitecek diyorlardı çok sevindim :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
usta içime su serptin yeni aldım da telefonu destek 2016 da bitecek diyorlardı çok sevindim :)
Normalde destek süresi 18 aynı evet 2016'da bitecekti. Fakat Windows Phone 8.1 güncellemesi ile destek süresi 36 aya çıkarıldı. Bu yüzden 2017 yılını rahat geçirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Sensation ve ersncak42
Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Spartan:

• Beğen
Tepkiler: Krnl386 ve Murat Alper

Üst Alt