Haber Windows 10 Mobil Desteği Bugün Bitti! - 10 Aralık 2019

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Windows 10 Mobil Desteği Bugün Bitti! - 10 Aralık 2019
Windows 10 mobil desteği resmi olarak bitti. Microsoft 10 Aralık tarihinde Windows 10 Mobil desteğinin biteceğini açıklamıştı.

10 Aralık 2019 yani bugün itibarıyla Windows 10 mobil cihazlara güncelleştirme (güvenlik güncelleştirmeleri dahil) sunulmayacak.

Windows 10 mobil için yayınlanan Ofis uygulamaları için ise 21 Ocak 2021 tarihine kadar destek devam edecek. Word, Excel, PowerPoint and OneNote uygulamaları için güncelleştirme ve güvenlik yamaları verilen tarihe kadar gelecek.

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Windows 10 Mobile v1709 desteği 14 Ocak 2020'de son bulacak:

PALA.

PALA.

Üye
Çok iyi, çok hoş, sizleride kara ambar symbiancılar derneğine alıyoruz o halde.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve MAERKEK
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Symbian en azından nerede ise 2003-2013 yıllarına kadar durmadan gelişmişti. Bununla beraber de uygulama desteği de oturmuştu. Ancak windows mobil Symbian gibi zamanında da pazar lideri olamadığı için uygulama desteği de gelişmedi. Symbian işletim sisteminin desteğinin çekilmesinden nerede ise 7 yıl geçecek ama benim gibi bazı kullanıcılar arasında aktif olarak kullanılabilmeye devam ediyor ve foruma yazdığımda hala her türlü bilgiye ulaşabiliyorum. Ancak Windows Phone işletim sisteminde böyle olmayacak. Bende de Nokia lumıa 520 vardı. Çok memnun idim ama uygulama desteği az olduğundan dolayı bu sene s3 mini ile değiştim ama hala o performansı arıyorum. Bir de s3 miniyi sattım geçen ay 200 lira etti.

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Mağazayı da kapatıyorlar elimde iki tane WP telefon var onlar çöp mü olacak şimdi?

supragt

supragt

Üye
Mağazayı da kapatıyorlar elimde iki tane WP telefon var onlar çöp mü olacak şimdi?

Windows Moble 10 ise 2021 e kadar mağaza erişimi açık diye biliyorum ama 8.1 ler için mağaza kapanıyor. O telefonları sat en iyisi en azından elinde çöp olmaz.

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Windows Moble 10 ise 2021 e kadar mağaza erişimi açık diye biliyorum ama 8.1 ler için mağaza kapanıyor. O telefonları sat en iyisi en azından elinde çöp olmaz.

Biri L820 onu bir şekilde araçta navigasyon ve müzik amaçlı kullanabilirim. Diğeri L950 onu da fotoğraf amaçlı kullanırım. İşin kötüsü mağaza kapandığında telefonu sıfırlasan uygulamalar geri yüklenemeyecek.

PinballWizard

PinballWizard

Üye
acaba daha ne kadar bitecek bu windows :D

supragt

supragt

Üye
Biri L820 onu bir şekilde araçta navigasyon ve müzik amaçlı kullanabilirim. Diğeri L950 onu da fotoğraf amaçlı kullanırım. İşin kötüsü mağaza kapandığında telefonu sıfırlasan uygulamalar geri yüklenemeyecek.

Eğer navigasyon olarak kullanıyorsan herhangi bir yere yeni yol yapıldığı zaman haritayı güncelleyemezsin ve gideceğin yolu göstermeyebilir. Lumia 950 XL Windows 10 desteklediği için sıfırlasan da geri yüklenebilir 1-2 sene daha mağaza galiba. Mağaza 8.1 için kapanmıştı.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
serinaga

serinaga

Üye
L1520'yi sırf kamerası için kullanıyordum ama 64'lük kameralar çıkınca artık pek bir espiriside kalmadı, oğlana oyncak niyetine vereyim bari :ah

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
L1520'yi sırf kamerası için kullanıyordum ama 64'lük kameralar çıkınca artık pek bir espiriside kalmadı, oğlana oyncak niyetine vereyim bari :ah
Telefona apk kuruluyor diye biliyorum bir de oğlana vereceksen bütün lazım olabilecek oyun ve uygulamaları kur. Ayrıca forumun wp kısmından uygulama ve oyun bakabilirsin.

supragt

supragt

Üye
Telefona apk kuruluyor diye biliyorum bir de oğlana vereceksen bütün lazım olabilecek oyun ve uygulamaları kur. Ayrıca forumun wp kısmından uygulama ve oyun bakabilirsin.

O apk kurma olayını ben de duydum ama windows 10 mobile sonraki sürümlerde kaldırdı galiba. eğer öyle bir şey var ise güzel olur bir sürü windows mobile cihaz kurtulmuş olur.

serinaga

serinaga

Üye
APK kurma olayı çoktaaan tarih oldu, artık bundan böyle hiç bir işe yaramaz ...

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
O zaman tek geçerli yol mağazada ne kadar lazım olur diyebileceğimiz uygulamayı telefona indirmek gibi görünüyor.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Microsoft'tan öyle nefret ediyorum ki, duygularımı aktarabileceğim kelime bulamıyorum.Neye elini atsa batırıyor zaten, artık tek yaptığı işi de eline yüzüne bulaştırıyor.Bu Windows 10'un hali ne olacak böyle, her güncellemeyle daha kötüye gitmeyi ilke edinmişler sanki. :sinir

@Safak

@Safak

Üye
Microsoft'tan öyle nefret ediyorum ki, duygularımı aktarabileceğim kelime bulamıyorum.Neye elini atsa batırıyor zaten, artık tek yaptığı işi de eline yüzüne bulaştırıyor.Bu Windows 10'un hali ne olacak böyle, her güncellemeyle daha kötüye gitmeyi ilke edinmişler sanki. :sinir
boyle durumlarda alternatiflere yoneleceksin windows yoksa linux var yada macos var

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993

technocu1

Üye
Tam 2,5 yıl lumia 925 kullandım. Sabırla sistemin gelişmesini bekledim. 2,5 yılım heba oldu.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve Karacaahmet1993

skynet

Üye
2013'den beri ms'nin kahrını çekiyorum :)
Bu arada pil 7 sene olacak hala ölmedi oda ilginç :ehe

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin

Üst Alt