Windows 10 Mayıs 2020 (2004) Güncellemesi ve ISO Dosyası Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Yeni 2004 Güncellemesi ile Beraber, Ayarlar > Bluetooth & ve diğer cihazlar bölümün'de, Özellikle Kablosuz (Bluetooth) kulaklıklar için oldukça işe yarayacak olan Şarj durumunu görebileceğimiz Bölüm kullanıma sunulmuş. Bunun için çok geç bile kalınmıştı. Gerçekten iyi olmuş.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ayrıca, 2 adet Yeni Kalite Güncelleştirmesi yayınlandı.

Güncelleştirme Detaylarına aşağıdaki Bağlantılar'dan ulaşabilirsiniz:

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: bytllh, PALA. ve MAERKEK

mrt-06

mrt-06

Üye
Güncelledikten sonra çeşitli hatalar oluştu, tarayıcılarda şifreler kaydedilmiyor, her açtığımda mail ayarlarınızı düzeltin uyarısı alıyorum.

PALA.

PALA.

Üye
Güncelledikten sonra çeşitli hatalar oluştu, tarayıcılarda şifreler kaydedilmiyor, her açtığımda mail ayarlarınızı düzeltin uyarısı alıyorum.
Yapılan en büyük hatalardan birisi, sistemi kurup gerekli yazılımları yükledikten ve sistem tam yedeğini aldıktan sonra güncelleme yapılması gerekir.
Kaç senedir kullanıcılar halen şunu anlayamadı, en güncel sürümdesin daha neyi güncelliyorsunuz ? Microsoft isteğe bağlı güncellemeleri vermiyor şu sıralar...

Bu arada şunuda söylemiş olayım; 6 ayda bir yeni bir windows 10 sürümü geliyor. Herkes bekliyor ki, sorunsuz olacak...
Diyelim ki sorunsuz oldu, 6 ay sonra yeni gelen güncellemedeki yeni bir özellik yine soruna neden olabilir. Windows 10 gelişen güçlü bir sistemdir.
Sorun yaşamak istemeyen kullanıcılar, verim aldıkları bir versionda sistem yedeğini almadan bir üst yada üst sürüme geçiş yapmamalıdırlar...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
mrt-06

mrt-06

Üye
Yapılan en büyük hatalardan birisi, sistemi kurup gerekli yazılımları yükledikten ve sistem tam yedeğini aldıktan sonra güncelleme yapılması gerekir.
Kaç senedir kullanıcılar halen şunu anlayamadı, en güncel sürümdesin daha neyi güncelliyorsunuz ? Microsoft isteğe bağlı güncellemeleri vermiyor şu sıralar...

Bu arada şunuda söylemiş olayım; 6 ayda bir yeni bir windows 10 sürümü geliyor. Herkes bekliyor ki, sorunsuz olacak...
Diyelim ki sorunsuz oldu, 6 ay sonra yeni gelen güncellemedeki yeni bir özellik yine soruna neden olabilir. Windows 10 gelişen güçlü bir sistemdir.
Sorun yaşamak istemeyen kullanıcılar, verim aldıkları bir versionda sistem yedeğini almadan bir üst yada üst sürüme geçiş yapmamalıdırlar...
Ben ilk günlerinde geçmiştim buradan indirmedim, düzenli güncelleme yapan birisiyim. İlk kez böyle bir sorunla karşılaştım ve internette de çözüm alamadım, 10 gün geçtiği için eski sürüme de dönemiyorum. Keşke sistem yedeği alsaydım evet ama daha önce böyle bir sorun yaşamadığım için gerek görmedim. Her bilgisayarımı açtığımda şifrelerin sıfırlanmış olması çok sinir bozucu.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
Ben ilk günlerinde geçmiştim buradan indirmedim, düzenli güncelleme yapan birisiyim. İlk kez böyle bir sorunla karşılaştım ve internette de çözüm alamadım, 10 gün geçtiği için eski sürüme de dönemiyorum. Keşke sistem yedeği alsaydım evet ama daha önce böyle bir sorun yaşamadığım için gerek görmedim. Her bilgisayarımı açtığımda şifrelerin sıfırlanmış olması çok sinir bozucu.
Temiz format atın yarım saate kalmaz iş biter.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve mrt-06
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Windows 10 2004 sonrası bazı kullanıcıların yaşadığı Chromu'un eşitleme ve oturum kapanma sorunu ile ilgili bir çözüm paylaşılmış.

1- Tüm Chrome pencerelerini kapatın.
2- Win+L ile kilitleyin.
3-Kilidi ve daha sonra Chrome'u açın.

• Beğen
Tepkiler: mrt-06, TheNightMare. ve MAERKEK
mrt-06

mrt-06

Üye
Windows 10 2004 sonrası bazı kullanıcıların yaşadığı Chromu'un eşitleme ve oturum kapanma sorunu ile ilgili bir çözüm paylaşılmış.

1- Tüm Chrome pencerelerini kapatın.
2- Win+L ile kilitleyin.
3-Kilidi ve daha sonra Chrome'u açın.

Sadece Chrome değil Opera, Mail uygulamasında da aynı sorun var..

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesi ile Microsoft Edge'in RAM kullanımı %27 azaltılmış. Chrome için de aynı gelişmeyi görebiliriz ancak henüz kesin değil.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesi ile Microsoft Edge'in RAM kullanımı %27 azaltılmış. Chrome için de aynı gelişmeyi görebiliriz ancak henüz kesin değil.

En az 12 GB RAM'e sahip iseniz çok fazla bir şey fark etmeyecektir.

PALA.

PALA.

Üye
En az 12 GB RAM'e sahip iseniz çok fazla bir şey fark etmeyecektir.
Eğer ağır RAM kullanan photoshop tarzı bir yazılımla uğraşırken, internette de işiniz çıkarsa işte o zaman %25 değil %5 bile önemlidir. Ayrıca belleğin daha az dolması özellikle laptoplarda şarj süresine de etki edebilir...

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
bytllh

bytllh

Üye
Güncelleme yaptıktan sonra bilgisayar çok fazla kasmaya başladı. Mozilla chrome word aynı anda açık olunca takılmalar oluyor. 10-15 sn takılmalar olmaya başladı. Güncellemeden önce böyle bşy yoktu. Sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleme:
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Güncelleme yaptıktan sonra bilgisayar çok fazla kasmaya başladı. Mozilla chrome word aynı anda açık olunca takılmalar oluyor. 10-15 sn takılmalar olmaya başladı. Güncellemeden önce böyle bşy yoktu. Sorunu nasıl çözebilirim?
Yükseltme yerine temiz kurulum şeklinde yaparsanız, bir sorun kalmayacaktır.

Cihaz özelliklerini ayrıca belirtebilirsiniz.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Temiz kurulum yapılmadan düzeltme şansım yok mu peki hocam
Önceki sistem üzerine, Yükseltme yapıldığı için Sistemde gereksiz dosyalar birikmiş olabilir. Buda, Sistemin daha fazla kaynak kullanma sebebi olabilir. Dolayısıyla, Temiz kurulum yaparsanız kaynak kullanımı azalacaktır.

bytllh

bytllh

Üye
Önceki sistem üzerine, Yükseltme yapıldığı için Sistemde gereksiz dosyalar birikmiş olabilir. Buda, Sistemin daha fazla kaynak kullanma sebebi olabilir.

Tekrar format atmak zoruma gidiyor da, daha kolay bir yolu varsa düzeltirim belki demiştim

Üst Alt