Windows 10 Kurarken HDD Görünmüyor

Sponsorlu Bağlantılar

Egolayn

Egolayn

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 Kurarken HDD Görünmüyor
Merhaba dostlar, yakın zamanda benim HDD bozuldu bende arkadaşın Harici Disk olarak kullandığı HDD aldım Laptopa taktım fakat için Windows olmadığı için USB ye Windows 10 yazdırıp Windows kurmak istedim fakat biosta görünen HDD Windows 10 kurulum sırasında görünmüyor. Sürücü Yükle hatası alıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim HDD NTFS formatında biçimlendirilmiş.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Harici Derken Usbden Mi Taktınız Pcye Bağlantı Usbdense Kuırmaz Formatı.Sata dan Takman Gerek

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Disk MBR olarak mı GPT olarak mı biçimli halde bakmış mıydınız?

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Sizin diskiniz RAW olmuş olabilir, bunu öbür konunuzda söylemiştim.
Diğer sorun ise kullandığınız windows10 medyasından kaynaklı olabilir.
Sorulara cevap istiyorsanız cevap verin...

Egolayn

Egolayn

Üye
    Konu Sahibi
Disk MBR olarak mı GPT olarak mı biçimli halde bakmış mıydınız?
Hayır arkadaştan aldığımda o filmleri falan yedekliyordu içine filmleri sildi bana verdi. Bende Harddisk kutusundan çıkararak Laptopun HDD kısmına taktım. Tek bildiğim NTFS olarak formatlandığı.

Egolayn

Egolayn

Üye
    Konu Sahibi
Sizin diskiniz RAW olmuş olabilir, bunu öbür konunuzda söylemiştim.
Diğer sorun ise kullandığınız windows10 medyasından kaynaklı olabilir.
Sorulara cevap istiyorsanız cevap verin...
Diğer konudaki benim kendi Harddiskim di bu ise arkadaşımın Harici HDD olarak kullandığı HDD kendi Laptopuma yerleştimeme rağmen biosta görünmesi fakat format esnasında görünmemesi ile ilgili bir konu.

PALA.

PALA.

Üye
Diğer konudaki benim kendi Harddiskim di bu ise arkadaşımın Harici HDD olarak kullandığı HDD kendi Laptopuma yerleştimeme rağmen biosta görünmesi fakat format esnasında görünmemesi ile ilgili bir konu.
Harici hdd yi söküp bilgisayara taktınız ama kurulumda sıkıntı çıktıysa muhtemelen windows medyası ile alakalı oluyor.
Ayrıca yukarda söylendiği gibi mbr/gpt ile de alakalı olabilir

• Beğen
Tepkiler: Mobilator
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Hayır arkadaştan aldığımda o filmleri falan yedekliyordu içine filmleri sildi bana verdi. Bende Harddisk kutusundan çıkararak Laptopun HDD kısmına taktım. Tek bildiğim NTFS olarak formatlandığı.
İlk mesajımda bahsettiğim ve bir üst mesajda da bahsi geçen yöntemi araştırmanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: PALA.

Üst Alt