Windows 10 kilit ekranı gelmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

byAndroid

byAndroid

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 kilit ekranı gelmiyor
Arkadaşlar öncelikle bilgisayarı dün kapatmıştım. Pek de işim olmaz zaten bilgisayar ile. Kardeşim açık bırakmış yatmadan önce. Bugün de kendisi pc yi açmaya kalktığın da bu sorunla karşılaşmış.
Videosunu çektim alabilirsem atarım.
Sorun şu ki pc Windows 10, kilit ekranı na geçmek için herhangi bi tuşa basıyoruz ya, bastığım halde kilit ekranı gelmiyor ve aynı ekranda takılı kalıyor. Saat ve tarihin yazdığı ekran (Windows 10 kullananlar iyi bilir)
Yardımlarını istiyorum. İnternette biraz araştırdım ama bu soruna benzer bişey bulamadım.
Video linki :

Son düzenleme:

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Güvenli modda girmeyi deneyin

Cadillac34

Üye
Ekran kartı sürücüsünde ya da klavye sürücüsünde hata olabilir. Diğer ekran kapatma, uyku modu ayarları düzgün mü?

lazye

lazye

Üye
aynen kardeşim güvenli moda gir büyük ihtimalle girecektir ondan sonra yeniden açmayı dene
Komut istemini açın ve sfc/scannow yazın restart sonra kolay gelsin

byAndroid

byAndroid

Üye
    Konu Sahibi
Dediklerinizi yapacam en kısa sürede. Olmazsa yazarım beyler sagolun.
Arkadaşlar galiba pc sizlere ömür. Format kurtarır mı bilmiyorum. Öncelikle f5 menüden sistemi 1 hafta öncesine geri yükledim yine aynı şifre ekranına geçmedi bilgisayar. Sonra güvenli modda açıyım dedim açılmadı. Ve şuan bu halde.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Öncelikle geçmiş olsun. Bu veya buna benzer sorunlar genelde oturum açma ekranına yapılan müdahaleler sonucu meydana geliyor. Çok denedim oradan biliyorum :)

Öncelikle güvenli modda açabiliyorsan başlangıç onarmayı da deneyebilirsin. Eğer olmazsa sıfırlamayı dene büyük ihtimalle düzelir. O da olmazsa formattan başka çaren yok. Format atacak olursan da temiz kurulum yap. C diskinde önemli verilerin var ise USB den çalışan slax ile verilerini çok rahat kurtarabilirsin. Eğer iş oralara kadar ilerlerse ayrıntıları anlatırım

• Beğen
Tepkiler: byAndroid
byAndroid

byAndroid

Üye
    Konu Sahibi
Sağol hocam. Başlangıç onarmayi denedim zaten ama o da işe yaramadı. En son sıfırlama kaldı ama sifirlamada neleri siliyor C ye falan dokunuyor mu acaba? Olmazsa format aticaz tabiki

cihanata_1

cihanata_1

Üye
klavye ile ilgili olmasın bu:hmmm

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Sağol hocam. Başlangıç onarmayi denedim zaten ama o da işe yaramadı. En son sıfırlama kaldı ama sifirlamada neleri siliyor C ye falan dokunuyor mu acaba? Olmazsa format aticaz tabiki
Hocam ne yaptın bilmiyorum ama evet sıfırlama işlemi c diskini komple siliyor diye biliyorum. C den kurtaracağın bişeyler varsa basit çözümleri var anlatabilirim

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
format atmayı deneyin yeni güncellemelerde filan sorun olmuş olabilir

byAndroid

byAndroid

Üye
    Konu Sahibi
Şimdilik bıraktım hocam kendi haline. Çok da işimiz olmuyor elimizin altında akıllı telefonlar olunca. Bi sorum falan olursa yazar yardım isterim sizden

Misafir - 733807

Bende güvenli modda açılıyo ama ne yapılması gerektiğini bilmiyorum bendede aynı sorun var kilit ekranı gelmiyo en son kullandığımda sanal bellek için hdd den 55 gb ayırmıştım ve görev yöneticisi ile bir çok hizmeti devre dışı bırakmıştım ve bilgisayardan den csgo yu silmiştim bunların hangisinden kaynaklı ola bilir ki yardım edermisiniz lütfen kullandığım laptop hp probook4530s

PALA.

PALA.

Üye
Bende güvenli modda açılıyo ama ne yapılması gerektiğini bilmiyorum bendede aynı sorun var kilit ekranı gelmiyo en son kullandığımda sanal bellek için hdd den 55 gb ayırmıştım ve görev yöneticisi ile bir çok hizmeti devre dışı bırakmıştım ve bilgisayardan den csgo yu silmiştim bunların hangisinden kaynaklı ola bilir ki yardım edermisiniz lütfen kullandığım laptop hp probook4530s
55 gb alan sanal bellek için gereksiz bunun yerine varsayılan halinde bırakın.
Devre dışı bırakılan hizmetlerin içinde kullanıcı oturum açma hizmeti vb. hizmetler vardır, böyle hatalar olabiliyor.

Size 2 tavsiyem var;
1) Madem güvenli mod açılıyor, varsa sistem geri yükleme yapın.
2) Format atın en temizinden, zaman kaybetmeyin.

Güvenli modda shift tuşuna basılı iken "yeniden başlat" yapın kurtarma seçeneklerini deneyin...

Üst Alt