Windows 10 1903 Bilinen Sorunlar ve Çözümler


ANIL

ANIL

Admin
Windows 10 1903 sürümüne gelen her yeni güncelleme ile bazı sorunlar çözülüyor ancak yeni sorunlarda ortaya çıkıyor. Microsoft bilinen sorunları resmi olarak paylaşmaya devam ediyor.

Windows 10 1903 için 10 Eylül tarihinde bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme ile Search/Cortana işleminin yüksek CPU kullanımı çözüldü. Bununla birlikte Microsoft yeni oluşan sorunları listeledi.

Oyunlarda sesin düşük veya beklenenden farklı olması
Microsoft oyunlarda sesin düşük veya beklenenden farklı olduğuna dair rapolar aldı. Microsoft ses partnerlerinin isteği üzerine oyunlar için çok kanallı ses özelliğini aktifleştirdi. Bu durum bazı oyunlar ve cihazlarda sesin beklenenden farklı olmasına yol açtı.

Çözüm: Microsoft çözüm olarak çok kanallı ses ayarının eğer yer alıyorsa kapatılmasını aktardı. Microsoft sorunun Eylül sonunda çözüleceğini aktardı.

WiFi bağlantısının bazı donanımlar için uyumsuzluk sorunu
Microsoft ve NEC Intel Centrino 6205/6235 ve Broadcom 802.11 donanımları için uyumsuluk sorunu olduğunu aktardı. Eylül güncellemesini yükleyenler bu donanımlarda WiFi bağlantısını kullanamayacak.

Çözüm: Microsoft etkinlenen cihazları kullananlar ve güncellemeyi yükleyenler için Aygıt Yöneticisinden WiFi adaptörünü devredışı bırakıp tekrar etkinleştirmelerini aktardı. Bu durumda bir sonraki yeniden başlatmaya kadar WiFi bağlanıtısını kullanabilirsiniz. Microsoft gelecek güncellemeler ile sorunu çözecek.

Windows 10 1903 bilinen sorunlar listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 
  • Beğen
Tepkiler: sinan yüksel


Üst Alt