Win10 yüklenme sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
Win10 yüklenme sorunu
iyi akşamlar arkadaşlar formdaki arkadaşlar sayesinde geçenlerde ilk formatımı atmıştım.(win8.1)şimdi elimde win 10 cd var ve cd yi takıp yüklemeye başlıyor -yükle-lisans işaretleyip ileri diyorum c ve d geliyor c yi silmek için tıkladığımda seçilen diskte MBR bölüm tablosu var EFI sistemlerinde Windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir hatası veriyor daha önce evin 10 yüklenmişti. yükleme kesildiği için Windows ta çöktü win 10 nasıl yükleyeceğim acil yardımlarınızı bekliyorum tşk

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
C yani disk (sürücü) 0 olan tüm bölümleri silip
Yeni bölüm oluştur diyerek
Yüklenebilir alan ayarlayabilirsin

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
cevap için teşekkür ederim arkadaşım.yüklemeye başladığında cile d yi komple sildim ve depolama tek olarak birleştirlince yükleme oldu (tabi D bülümü ve içindekiler gittiyedeklemiştim) şimdi asıl sorun windowsu c yapıp bundan D (depo) bölümü ayırabilirmiyim.yoksa tekrar format atıp kuruluştamı bölüm ayırmalıyım

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Bilgisayarıma sağ tık yapıp Yönet' e girin

Disk yönetiminden disk bölme işlemini yapabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: PALA.

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
teşekkür ederim arkadaşım form sayesinde cd den format atmayıda öğrenmiş oldum.
Delireceğim birini yapıyorum başka bir sorun çıkıyor laptop klavyesi ve maus çalışmıyor şimdide

PALA.

PALA.

Üye
Delireceğim birini yapıyorum başka bir sorun çıkıyor laptop klavyesi ve maus çalışmıyor şimdide
Formattan ne kadar süre sonra oldu bu durum ?
Touchpad mi çalışmıyor ? Yoksa harici mouse takdığınızda da aynı durum oluyor mu ?
Eğer kurulumdan bir süre sonra bu durum olmuşsa sürücülerden kaynaklıdır.
Harici mouse ile aygıt yöneticisinden kaldırabilirsiniz.
Veya sistem geri yüklemeyi deneyin

franklinda

franklinda

Üye
Siz elinizdeki ürünün üreticisinin sitesinden driver denen sürücü dosyalarını eksiksiz indirip kurun zorlanıyorum bulamam derseniz tam marka modeli yazın sayfa linki atalım :)

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.sorunu nihayet çözdüm.yükleme bittiğinde parlaklık ayarı çalışmıyordu bunu için daha önceleride kullandığım drevier pack diye bir program kurup eksik sürücüleri yüklüyor.ilk kuruluşta klevye ve maus çalışıyor bu programı kurunca iptal olup kullanılamıyormuş.bu programı kurmayıp casperin kendi sitesinden ekran kartı sürücüsünü yükledim.parlaklık ayarları çalıştı.şu an herhangi bir sorun yok.form sayesinde de deneme yanılma yöntemiyle de olsa üç sefer format atmış oldum.

PALA.

PALA.

Üye
deneme yanılma yöntemiyle de olsa üç sefer format atmış oldum.
Olsun bir zararı olmaz, tecrübe kazanmış olursunuz. Driver pack tarzı yazılımları da hiç kimseye tavsiye etmem zaten...
Ekran kartı dışındaki sürücüleri cihaz üreticisinin sitesinden yükleyin. Sürücü güncellemesini kapatabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: aozaslan66

Üst Alt