Wildfire S Unlock işlemini iptal etme. Telefonu ORJİNALİNE döndürme.

Sponsorlu Bağlantılar

MuesTie

MuesTie

Üye
Ben herşeyi düzgün yaptım diye sevinirken relocked yazısı çıktı şimdi ne yapmalaıyım üstad?

-efşan

-efşan

Üye
Bu işlemde relocked çıkmaması gerekiyor. Tekrar bir gözden geçir istersen.

MuesTie

MuesTie

Üye
Bu işlemde relocked çıkmaması gerekiyor. Tekrar bir gözden geçir istersen.

Gözden geçirilcek gibi değil ki üstad telefonu tekrar kilit açtım tekrar denicem ama denemeden sorun nerde bilmek istiyorum sadece

-efşan

-efşan

Üye
misc 2 dosyasına 1.37.468.3. yazdıysan onu 1.37.468.0 yap. Bir de en son yazılım yüklerken hata alıyor musun?

MuesTie

MuesTie

Üye
misc 2 dosyasına 1.37.468.3. yazdıysan onu 1.37.468.0 yap. Bir de en son yazılım yüklerken hata alıyor musun?

Yazılım yüklerken hiç hata vermedi direk kurdu bende sevindim tamam diye hevesim kursağımda kaldı :)
ve evet 1.37.468.3 yazdım

-efşan

-efşan

Üye
Lâkin senin tuş basmıyordu. Bu işlemler ile uğraşmana gerek yok ki. Donanıma garanti devam eder. Yazılımsal destek vermezler sadece :)

MuesTie

MuesTie

Üye
Lâkin senin tuş basmıyordu. Bu işlemler ile uğraşmana gerek yok ki. Donanıma garanti devam eder. Yazılımsal destek vermezler sadece :)

Nasıl yani boşuna mı uğraştım o kadar şimdi bu şekilde yollsam garanti kapsamına giricek öyle mi :D

topraktaskiran

Üye
Şu an Wildfire S telefonunda senin root yetkisi kazandırdığın orjinal romu kullanıyorum ve gayet te memnunum. Hiçbir probleme raslamadım. Sadece bu gün bir güncelleme geldi ve bu güncellemeyi yükleyemiyorum. Daha sonra internetten orjinal rom olan bir exe dosyası buldum. Orjinal rom u onunla yüklemek istedim fakat o rom da hata veriyor (hboot hatası diyor)
Daha sonra orjinal bir rom daha buldum bu sefer zip uzantılı. Recovery moddan direk sd card'ta seçip yüklemeye çalıştım . O da hata verdi.
Bu güncellemeyi yüklemenin bir yolu var mı? Yazdıklarını okudum ama koyduğun bazı dosyalar silnmiş mediafire dan.
Orjinal roma dönmek için ne yapmam gerekir. çOK İYİ ANLAMADIĞIM İÇİN ÖZEL MESAJ ATMAK İSTEDİM. yARDIMLARINI BEKLİYORUM.

Teşekkür ederim.

unlocked
s-on
hboot 1.08.0099
radio 7.53.39.03
yazılım 2.14.468.1
sense 2.1
android 2.3.5

-efşan

-efşan

Üye
Birazcık öyle oluyor :D

MuesTie

MuesTie

Üye
Biraz önce cymod 9 yükledim açıldı bu kez teşekkür ederim yine de

MuesTie

MuesTie

Üye

Dur dur downgrade yapcaz daha. :D
Pc'ye geçince pm atarım istersen :)

çok iyi olur aslında bu romda takılı kaldım resmen hiç de sevmedim :)

- - - Eklendi - - -

Şu an Wildfire S telefonunda senin root yetkisi kazandırdığın orjinal romu kullanıyorum ve gayet te memnunum. Hiçbir probleme raslamadım. Sadece bu gün bir güncelleme geldi ve bu güncellemeyi yükleyemiyorum. Daha sonra internetten orjinal rom olan bir exe dosyası buldum. Orjinal rom u onunla yüklemek istedim fakat o rom da hata veriyor (hboot hatası diyor)
Daha sonra orjinal bir rom daha buldum bu sefer zip uzantılı. Recovery moddan direk sd card'ta seçip yüklemeye çalıştım . O da hata verdi.
Bu güncellemeyi yüklemenin bir yolu var mı? Yazdıklarını okudum ama koyduğun bazı dosyalar silnmiş mediafire dan.
Orjinal roma dönmek için ne yapmam gerekir. çOK İYİ ANLAMADIĞIM İÇİN ÖZEL MESAJ ATMAK İSTEDİM. yARDIMLARINI BEKLİYORUM.

Teşekkür ederim.

unlocked
s-on
hboot 1.08.0099
radio 7.53.39.03
yazılım 2.14.468.1
sense 2.1
android 2.3.5

o güncelleme de pek bi işe yarar bişeyi göremedim ben ve şöyle bir durum var senin o güncellemeyi yapabilmen için root yetkini kaldırıp eski sürüme dönmen gerek bununla uğraşmayı göze alabiliyosan yardımcı olurum

topraktaskiran

Üye
Hımmm. Ok o zaman eğer pil ömrüne yada performans bakımından bir işe yarayan bir güncelleme değilse uğraşmanın bir anlamı yok o zaman. Dedim belki arayüz yada flash player gibi uygulamalar güncellenmiştir. diye düşünmüştüm. tşk ederim. Ama eğer orjinal bir rom yüklemem gerekirse forunda anlatılan goldcard lı işlemleri mi yapmam gerekiyor?

tşk ederim

MuesTie

MuesTie

Üye
Hımmm. Ok o zaman eğer pil ömrüne yada performans bakımından bir işe yarayan bir güncelleme değilse uğraşmanın bir anlamı yok o zaman. Dedim belki arayüz yada flash player gibi uygulamalar güncellenmiştir. diye düşünmüştüm. tşk ederim. Ama eğer orjinal bir rom yüklemem gerekirse forunda anlatılan goldcard lı işlemleri mi yapmam gerekiyor?

tşk ederim

ben dün bir problemle karşılaştım ve evet goldcardlı işlemle orjinal marvel rolma dönmen gerekiyor ayrıca root yetkini de kaldırman gerekiyor.

kilisli822

kilisli822

Üye
Arkadaşlar konudaki bazı linkler silinmiş. Telefonu satmayı düşünüyorum. Bu nedenler cihazı eski haline getiricem. Linkleri yenileyebilir misiz? Ya da özelden gönderebilir misiniz?

omfaryaz

omfaryaz

Üye
linkler ölmüş yenileyebilirmisiniz ?

omfaryaz

omfaryaz

Üye
Merhabalar.
Bazı arkadaşlar bootloader’ı unlock yaptığına pişman olmuşlar, telefonunu orijinal haline döndürmek istiyorlarmış. bu size garantiye göndereceğiniz zamanda lazım olabileceğinden şimdi size ilk haline dönüp bootlader ı kilitlemeyi ve tekrar garanti kapsamına sokmayı anlatıcam.

bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuz htcdev’den hiç kilidi açmamış gibi olacak.
İşlemden sonra: Android sürümü 2.3.3 Yazılım numarası 1.37.468.3 Hboot 1.03.000 olacaktır.
Sonrasında sorunsuz 2.3.5 e güncelleyebilirsiniz.

bu anlatım tamamen bana aittir. alıntı değildir. burada yazanları kendi telefonumda uyguladım. güncelleme de dahil sonuç olumludur.

Gerekenler:

# Bootloader ınızın unlock edilmiş olması lazım.
# Telefonunuzun root edilmiş olması lazım.
# Goldcard'ımızın olması lazım. ( Sayfanın en altında Goldcard yapımını anlattım )
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Önemli Bilgiler:
# Bir Sorun çıkacağını zannetmiyorum AMA herhangi bir sorun çıkması halinde mesuliyet tamamen size aittir.
# Bu işlemler sırasında telefonunuzdaki bütün bilgiler silinecektir. Yedeğini almanızı tavsiye ederim. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
# Önce telefonumuzu root yapıp su dosyasını güncelliyoruz. Bunun için superuser programını çalıştırıyoruz telefonumuzda ve tercihler kısmından vnul su seçenegine girip güncelle diyoruz.
# Sonra htcdev’den unlock yaptığımız bootloader’ımızı fasboot oem lock komutuyla tekrar kilitliyoruz.
# zip dosyasını indirip C:/ nin içine çıkarıyoruz.
# başlat/çalıştır a cmd yazıyoruz ve C:/cemdroid dizinine giriyoruz
# telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz. ( yalnızca şarj et konumunda ve USB Hata ayıklama açık şekilde )
# komut satırına sırasıyla aşağıdaki komutları giriyoruz:

önemli: su komutunu girdiğinizde komut satırında ki
$ işareti # buna dönüşücek. bu root olduğunuzu gösterir. dönüşmüyorsa telefonunuz root değildir.

adb push flash_image /sdcard/flash_image
adb shell
su
cat /dev/mtd/mtd0 > /sdcard/misc.img
cat /sdcard/flash_image > /data/flash_image
chmod 777 /data/flash_image
exit ( root'tan çıkmak için )
exit ( shell'den çıkmak için )
adb pull /sdcard/misc.img misc.img
# şimdi C:\cemdroid klasörüne gidin misc.img dosyası gelmiştir oraya.
# HxD yi açın File’dan Open diyin misc.img yi açın şimdi bakın burası esas kısım. 11. satırda 2.17.0.0 yazıyor. Onu 1.37.468.3 olarak değiştirin. File’dan Save as diyip misc2.img olarak kaydedin.
# misc2.img dosyanızın C:\cemdroid klasöründe olmasına ve misc2.img olmasına dikkat edin. ( bazen uzantısını kaydetmiyor direk misc2 diye kaydediyor )
# şimdi komut satırına geri dönün ve şu komutları girin:
adb push misc2.img /sdcard/misc2.img
adb shell
su
/data/flash_image misc /sdcard/misc2.img

olayımız tamamdır.

Şimdi indirdiğimiz 1.37.468.3 orijinal romu setup’tan direk kurun. Eğer her şeyi doğru yaptıysanız, kurulum tamamlanır ve tekrardan garanti kapsamına girmiş olur telefonunuz. Güncellemeleri kontrol edip yeni versiyonu yükleyebilirsiniz tamamen orijinal bir şekilde.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Goldcard yapımı:

# Hafıza kartımızı bilgisayardan biçimlendiriyoruz FAT32 Formatında. ( Hızlı biçimlendir yapmayın ) ve telefonumuza takıyoruz.
# Telefonumuzu Usb hata ayıklama açık HTC Sync modunda bilgisayara bağlıyoruz.
# indirdiğimiz zip dosyasını açıyoruz.
# Goldcard.exe i çalıştırıyoruz ve GET CID buttonuna basıyoruz. hemen yanında telefonunuzun CID numarası çıkar.
progam açık kalsın kapatmayın.
# siteye gidiyoruz. Enter your SD Card (CID) yazan yere programdan aldığımız CID numaramızı yapıştırıyoruz. resim doğrulama kodunu girip, Download Goldcard! buttonuna basıyoruz
# goldcard.img yi bilgisayarımıza indirdikten sonra telefonumuzu Disk sürücüsü konumuna getirip. az evel CID numaramızı aldığımız programa dönüyoruz.
# HTC MMC nin sağında ki Refresh buttonuna basıyoruz. program sd kartımızı gördüğünde ortada boyutu falan yazıcak.
# Ve son olarakta Load GoldCard.img buttonuna basıyoruz. indirdiğimiz goldcard.img dosyasını gösteriyoruz programa
tamamdır.

Takıldığınız yer olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Kolay gelsin.

[/URL] Uploaded with [/IMG]

bende burda kalıyor ne yapmam gerek

biberat

Üye
Uzun zamandır takip ediyorum link yenilenmesi için acaba yenileyebilir misiniz lütfen çok yardımı dokunacak.

Üst Alt