Wildfire S 2.3.5 Türkiye Güncellemesi Alanlar için Bootloader Unlock

Sponsorlu Bağlantılar

omfaryaz

omfaryaz

Üye
az sabrederseniz konuya ekliyorum arkadaşlar CWM kurulumu ve root yapma olayını

----------Eklendi 13.01.2012 @ 00:25:26 ---------- Yazıldı 12.01.2012 @ 23:42:07 ----------

kalıcı root yapma anlatımı otomatik CWM kurulum ve root dosyalarıyla birinci mesaja eklendi

Herşey için çok teşekkürler sonunda halloldu tamamen.

----------Eklendi @ 01:03:53 ---------- Yazıldı @ 01:02:22 ----------

friendstream , google talk gibi programları kaldırabiliyormuyuz artık yoksa rommu yüklemek lazım root işlemi sadece rom yüklemeye mi yarar.

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
önemli diil sevindim. bu arada rom değiştiricek arkadaşlar sizlere tavsiyem CWM recovery e girip backup almanızdır. Orjinal roma geri dönmeniz açısından bu gerekli. Custom romları denedim şu an çok civata hepside geliştirilmesi lazım. o yüzden orjinale geri dönmek isteyebilirsiniz.

----------Eklendi @ 01:10:01 ---------- Yazıldı @ 01:05:28 ----------

root işlemi pek çok şeye yarar. romla alakalı diildir. evet kaldırabilirsiniz bunu yapan uygulamalar var bunların çalışması için root gereklidir. örnek verirsek mesela market kısıtlamasını kaldırmak için market enabler, programlarda ve oyunlarda çıkan reklamları engellemek için Adfree gibi programlar vs vs. bunlar hep root gerektirir. anlıcağınız artık herşeye yetkiniz var.

----------Eklendi @ 01:11:00 ---------- Yazıldı @ 01:10:01 ----------

dilerseniz yarın sistem programlarını nasıl kaldırabilirsiniz onuda anlatırım. kusuruma bakmayın bu arada hep böle parça parça oluyor anlatımlarım ama, anlatımda çok usta deilim mazur görün :)

nikonest

Üye
ne demek dostum, amacımız yardımcı olmak. bende öle aman aman android bilen biri diilim bende çok sıkıntılar çektim. baktım kimseden fayda yok kararttım gözü kendi telefonumda deneye deneye çözdüm. şimdi çözdüklerimi sizlerle paylaşıyorum elimden geldiğince.

İyi ki kararttın... bizle de paylaştın.... Tekrar çok sağol... Emeğine teşekkür ederim....

omfaryaz

omfaryaz

Üye
est. gayet anlaşılır izah ediyorsunuz sizin sayenizde bizde tek başıma zorlanacağımız işleri yapabiliyoruz parça parça olması ayrı bi heyecan katıyor :)

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
bu arada gece gece bide haber veriyim umarım bir kaç gün içerisinde kendi düzenlemem olan bir romu paylaşıcam 2.3.5 Türkçe orjinal rom üzerine kurulu olcak bu romum 2.3.5 EU yu yükleyip orjinale dönemeyenlerede faydamız olucak bakalım :) neyse sanırım dinleme saati geldi iyi geceler

KELGER

KELGER

Üye
saol kardeş root da yaptım super useri de kurdum hemde s-on telefon ne kadar güzel birşey bir kaç pro da denedim mesala setdns ve apphide(app icon gizleme) de kullandım işe yarıyor.

anıl12312

Üye
ya arkadaşlar ben telefonu 2.3.5 e güncelleyemiyorum hboot versiyonum 1.08 2.3.5 rom kuruluydu ingilzce şimdi 2.3.3 türkçe yaptım ama telefonu güncelleyemiyorum bi yardım edin telefonda güncellemeyi görüyor hatta yüklensinmi diye soruyor yükle diyorum telefonu kapatıyo baştan açıyor üçgen amlebi ile android logosu çıkıyor bi yardım edin delirecem

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
anıl yeni konu açtım rom paylaştım 2.3.5 ordan güncelle

Sero20tr

Üye
Arkadaşlar ben hala yapamadım s-off u sürekli bypassed diyo nasıl geçtiniz orayı arıntılı anlatırmısınız

anıl12312

Üye
kardeş sen beni yanlış anladın ben 2.3.3 romuna geri döndüm şimdi fota üzerinden telefonu güncelleyemiyorum o 2.3.5 tr romunu bana versene

coplerbond

Üye
arkadaşlar lütfen yardım edin ben hala şu en baştaki işlemi yapamıyorum bypassed yazıo olmuo :(

mustyaxu

Üye
cemdroid,kardesim allah razı olsun,bugun htc den telefon için güncelleme geldi sans eseri gezinirken,paylasımını gördüm,sayende rootlanmaz bu wildfire s derken rootladım:),senden ricam romlamayı da bize öğretsen risksiz bi sekilde,mesela rom da galiba bildigim kadarıyla sd kartı bölünyomus mesela 1 gb dahili hafızamıs oluyomuş,ama romlamada markete girilmiyomus yada telefon güncelleme yaptıgımda android sistemin bunu farkedip kitlediğini duydum belki sehir efsanesidir bilmem,avantajlarını yazıp bize yol gösterebilirmisin tesekkür ederim...:)

ogzhn53

Üye
<bootloader> [ERR] Command hatası alıyorum bende.

HBOOT SÜRÜMÜ : 1.08.0000
Android güncellemesinide kurdum.
Denilenleri yaptım c/android klasörüne ulaştıktan sonra yukarıdaki hatayı alıyorum dos ekranında

coplerbond

Üye
ya herşeyi yaptım ama cwm yi kuramadım lütfen yardım edin

----------Eklendi @ 10:32:14 ---------- Yazıldı @ 10:29:22 ----------

sd ye attım ama kuramadım htc sync modundada bağladm tıklıyom çalıştır.bat a tıkladım

----------Eklendi @ 10:37:48 ---------- Yazıldı @ 10:32:14 ----------

sistem belirtilen yolu bulamıyor diye hata verio çalıştır.bat ı açtığımda

ogzhn53

Üye
yokmu yardım edecek

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
<bootloader> [ERR] Command hatası alıyorum bende.

HBOOT SÜRÜMÜ : 1.08.0000
Android güncellemesinide kurdum.
Denilenleri yaptım c/android klasörüne ulaştıktan sonra yukarıdaki hatayı alıyorum dos ekranında

kardeşim senin hboot versiyonun hatalı onu dosya ile 1.08.0099 a yükseltmen lazım. ilk mesajda anlattım nasıl yapılacağını

----------Eklendi @ 18:55:53 ---------- Yazıldı @ 18:53:45 ----------

ya herşeyi yaptım ama cwm yi kuramadım lütfen yardım edin

----------Eklendi @ 10:32:14 ---------- Yazıldı @ 10:29:22 ----------

sd ye attım ama kuramadım htc sync modundada bağladm tıklıyom çalıştır.bat a tıkladım

----------Eklendi @ 10:37:48 ---------- Yazıldı @ 10:32:14 ----------

sistem belirtilen yolu bulamıyor diye hata verio çalıştır.bat ı açtığımda

sd ye atmıyorsun hiç birşeyi. ve hiç bir dosyanın yerini değiştirmiyorsun. direk telefonunu şarj et konumunda bağlıyorsun bil. usb hata ayıklama açık olucak ve ÇALIŞTIR.bat a iki defa tıklıyorsun gerisi otomatik kuruluyor.

coplerbond

Üye
tmm çok sağol yaptım bide ben bu telefona sense 3.5 yükleyebilme imkanım varmı ?

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
tmm çok sağol yaptım bide ben bu telefona sense 3.5 yükleyebilme imkanım varmı ?

şu an için mümkün değil. sense 3.0 ı bile portlayamadılar aslında saçmalık htc wildfire s le aynı özelliklere sahip htc explorer da sense 3.5 var bizim ki desteklemiyor.

coplerbond

Üye
arkadaşım lütfen yardım et volume loader hacki açtım telefondan sonra telefon kapandı açıyorum htc yazıo sonra htc quelity brillant yazıo sonra siyah ekran oluo ve yine aynısını tekrarlıo açılmıyor telefon napmalıyım

----------Eklendi @ 19:50:43 ---------- Yazıldı @ 19:47:43 ----------

lütfen yardım edin :(

Üst Alt