Wifi kısmında Yerel Ağ Bağlantısı seçeneği

Sponsorlu Bağlantılar

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
Wifi kısmında Yerel Ağ Bağlantısı seçeneği
Merhaba
2 gün önce telefonu kablo ile bilgisayara bağlayıp internet paylaşımını açtım işimi hallettikten sonra interneti kapatıp telefonun bilgisayardan bağlantısını çıkardım. O zamandan beri farkettiğim bir şey var eskiden wifi kısmını açınca sadece var olan ağlar gözüküyordu fakat şimdi en üstte görseldeki gibi Yerel ağ bağlantısı diye bir şey geldi

Tıkladığımda ethernet kısmı açılıyor ve görseldeki gibi Ethernet ve Yerel Ağ Bağlantısı diye 2 seçenek çıkıyor

Ethernet kısmına tıkladıgımda klasik ethernet bağlantı ayarları açılıyor fakat Yerel Ağ Bağlantısı yerine tıkladıgımda ekran direk kapanıyor
İnternette bakındım fakat bunla alakalı hiçbir şey bulamadım nasıl kaldırabilirim bunu buradan
Telefonu usb ile tekrardan bilgisayara bağlayıp interneti bağladıgımda o yerel ağ bağlantısını algılar diye düşündüm fakat farklı bir Ağ 3 olarak algıladı
Denetim masasından da baktığımda görseldeki gibi sadece ethernet ve wifi kısmını görüyorum o yerel ağ bağlantısı kısmı her ne ise orda da gözükmüyor

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Muhtemelen telefonu bağladığınızda yüklenen bir driver dan kaynaklı olabilir, aygıt yöneticisinden kontrol edin var mı diye.

• Beğen
Tepkiler: Adeczi

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
az önce ayarlarda ağ ayarlarını sıfırla diye bir seçenek gördüm sanırsam tüm driverlar wifi şifreleri bağlantı ayarları vs. herşeyi silen bişey ona tıklayıp sildim herşeyi bilgisayarı yeniden başlattığımda sorun düzeldi ama nereden yüklendiğini çözemedim sanırsam dediginiz gibi telefonu bağladıgımda olabilir teşekkür ederim

PALA.

PALA.

Üye
İlk bağlantıda ortak veya kişisel ağ olarak kaydetmiş olabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Adeczi

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
O ikisinden birini seçerek kaydedince ne oluyor? Öyle bir seçenek geldiğini hatırlıyorum da bir şey seçip seçmediğimi hatırlamıyorum belki yanlışıkla seçmiş olabilirim

PALA.

PALA.

Üye
Güvenlik düzeyi vb. ayarları içeren bağlantı kuralları felan vardır.

Üst Alt