Yardım Whatsup`a profil fotoğraf ekleyemiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

cozturk

cozturk

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar yeni taşındığım için eski bilgisayarı buraya getirmedim.Maalasef ne bilgisayarım nede internetim var.Yeni telefon mevzusunuda iphone 6 ile halledicem.Ailem 28 eylülde yurt dışına çıkıcak ve 1 ay sonra gelecek.Geldiklerinde 4 iphone ve 4 pasaportla dönecekler.İkisi bizim ikisi satılık olacak,burdanda duyuruyum :)
Anlayacağınız 28 ekime kadar N9`la idare etmem gerekiyor.Hiç şikayetim yok aslında ama tek whatsapp işte.En kısa sürede güncellenmesini diliyorum.arkadaşlar yokmu bir gelişme ??
Birde geliştiricinin hesap numarasını bilen varmı.Bi 50 dolar sıkıcam.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
istesende ilgilenen olmaz geliştiriciler sailfish ile geliştirme sürecine girdi jolla tarafından
işleri bitince ilgilenen olur özellikle geliştiricisi.

Halit O.

Halit O.

Emekli Yönetici
Çalılsında resimde olmayıversin diyorum şahsen :D zaten herkes tipimizi az çok biliyor.

g1gfe4ds2

Üye
persecute'yi deneyin, orada resim ekleniyordu en son.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Bilgisayarım yanmasa mutlaka boş durmazdık ama elimde ne varsa bütün bilgilerde gitti.
Cepi perez bu konu ile ilgilenecegini söyledi

g1gfe4ds2

Üye
geçmiş olsun ilyas abi. bi sıkıntı yoktur inşallah.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
geçmiş olsun ilyas abi. bi sıkıntı yoktur inşallah.
Saol :) bir ay oldu ama halen kurtulmadı hard disk pert
Yeni düzeni kurmak ta zor 3 yıllık arşiv yok oldu
bizde bu sebepten geri plandayız ;)

cozturk

cozturk

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarım yanmasa mutlaka boş durmazdık ama elimde ne varsa bütün bilgilerde gitti.
Cepi perez bu konu ile ilgilenecegini söyledi
geçmiş olsun,böyle durumlarda yedek almakta fayda var.
Cepi perez ne zaman söyledi bunu ?
varsa başka bi cihazdan whataapp indirip kaydol ve resim koy sonra n9dan devam et ben öyle yaptım denedim sıkıntı olmadı
Maalasef yok.arkadaşlarımdan felan rica ederimde,o hallere düşemem :)

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
@cozturk
inan sadece biz degil herkes konuya sahip cıksın diye sürekli özelden adamı rahatsız ediyor
hatta bilgisayar ve cihaz alsın diye bagış bile yaptılar artık gerisini siz düşünün.
Adam mahcup oldu Bu kadar cok N9 kullanıcısını sevgisini kazanmış biri hayatta işini yarım bırakmaz.

cozturk

cozturk

Üye
    Konu Sahibi
@cozturk
inan sadece biz degil herkes konuya sahip cıksın diye sürekli özelden adamı rahatsız ediyor
hatta bilgisayar ve cihaz alsın diye bagış bile yaptılar artık gerisini siz düşünün.
Adam mahcup oldu Bu kadar cok N9 kullanıcısını sevgisini kazanmış biri hayatta işini yarım bırakmaz.
inş öyle olur.Ama baktım maemo talk`a en son 8. ayın 8 inde girmiş.Başka nerede takılıyor bilmiyorum ama 1 aydan beri piyasada yok.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Twitterdan tweet atın. Cevap veriyor.

cozturk

cozturk

Üye
    Konu Sahibi
Twitterdan tweet atın. Cevap veriyor.
Twitter kullanmıyorum :(
Rica etsem,bu bizleri ilgilendiren bir konu zaten,twitter kullanan arkadaşlarımız cepi pereze twitterdan mesaj atsın.Şurda 50 günüm kaldı N9`la whatsapp kullanma sürem,onuda tam kullanmak istiyorum :(...Arkadaşlar gelişme yok sanırım.İçtenliğimle söyleyeyim,bundan sonra güncelleme geleceğini zannetmiyorum.Cepi perez ne maemo talk`a uğruyo nede twittera.Resmen piyasada yok ve 3 senelik desteği kesilmiş bir cihazlada dahada uğraşacağını zannetmiyorum :(:(
En çok üzüldüğüm,artık forumun bu köşesinin ıssız kalacak olması.Son N9 tayfasıda android ve ios cephesine kayacak..Neyse herşeyin bir sonu vardır derler ya,bizim sonumuzda yaklaştı..En azından böyle mükemmel bir işletim sistemini tanıyıp kullanmış olduk,bu yeter !

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Ben artık zaten uzun bir süre önce bıraktım tamamen n9'u. Sadece sizlere eski deneyimlerimden yola çıkarak yardım etmeye çalışıyorum. Açıkçası bir ışık göremedim n9'da. Ne uğraşan var nede sahiplenen. sailfish çıkmadan evvel çok daha iyiydi inanın. Herkes elinden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyordu. sailfish sonunu getirdi meego'nun hatta meego'yu sailfish öldürdü desek yeridir. İşin garibi kendi de yara aldı bu işten, çünkü geliştiricilerin çoğu ios'a ve android'e yöneldiler. kalanlar ise ya port işiyle uğraşır oldu yada sailfish için uygulama yazar oldular ancak sayıları eskiye kıyasla oldukça azaldı. Tamam sailfish'in android artısı var ancak en büyük eksisi meego'nun sailfish desteği (qt5/wayland'dan bahsediyorum) olmayışı. Sailfish için tehlike çanları başladı aslında. Yakında android yeni sürüm ile beraber dalvik'i bırakıp art'ye geçtiğinde ne olacak çok merak ediyorum açıkçası. Android'in native desteğini veremeyecekler bana kalırsa.

Sailfish'de herşey doğru gibi geliyor ama yanlışı en başta yaptılar. Öncelikle n9'da da çalışabilen bir işletim sistemi tasarlayacaklardı, hatta nemo vardı hazırda onu bile öldürdüler. N9 kullanıcılarını yakalamadan direk sailfish'e yönelmeleri meego'yu bitirdi ve n9 kullanıcılarını doğal olarak farklı platformlara kaydırdı. Sailfish'i ilk tercih edecek olan kişiler n9 kullanıcılarıydı bunu göremediler.

Üzüldüğüm noktalardan birisi de meego'nun bu şekilde ölmesi. Maemo, webos, bada veya symbian olsun hiçbiri bu şekilde mağdur olmadılar. Symbian ve maemo halen direniyor. WebOS kaynak kodları açılınca geliştirici desteği buldu bunu da belirteyim. Birçok smart tv, android yerine webos kullanıyor. maemo halen geliştirici desteğine sahip. symbian'da açıktan azalarak da olsa devam ediyor ama meego biranda başıboş kaldı. söylenecek çok söz var aslında ama kısaca meego'nun talihsizliği desek en doğrusu olacak sanırım.

cozturk

cozturk

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar gelişme tahmin ettiğimiz gibi yok değil mi ?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Arkadaşlar gelişme tahmin ettiğimiz gibi yok değil mi ?

Takip etmiyorum, etmekten de vazgeçtim artık açıkçası. Bence daha hiçbirşey beklemeyin MeeGo'dan. Ya sailfish kurun kamerasız idare edin yada android kurun o şekilde idare edin, whatsapp için tek çözüm yolu bunlar var veya profil resmi değişmiyor ancak apiler değişene kadar whatsapp bir şekilde zorda olsa çalışacak onunla da idare edebilirsiniz.

cozturk

cozturk

Üye
    Konu Sahibi
Takip etmiyorum, etmekten de vazgeçtim artık açıkçası. Bence daha hiçbirşey beklemeyin MeeGo'dan. Ya sailfish kurun kamerasız idare edin yada android kurun o şekilde idare edin, whatsapp için tek çözüm yolu bunlar var veya profil resmi değişmiyor ancak apiler değişene kadar whatsapp bir şekilde zorda olsa çalışacak onunla da idare edebilirsiniz.
Bende birşey beklemiyorum,tamamen öldüğünü kabul ediyorum.Ama whatsup`ta bir gelişme olmuştur diye ümit ettim.Zaten iphone 6 alacağım ama tam 1 ay sonra(ailemin yurtdışından dönme zamanı)Şu 1 aydada fotoğrafsız kalmak berbat bir durum

Üst Alt