WhatsApp Artık N900'de

Sponsorlu Bağlantılar

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
WhatsApp Artık N900'de
Öncelikle Selamlar,

Bugünkü konumda N900 için port edilmiş whatsapp uygulamasını sunacağım.

Tabii program bizzat normal whatsapp gibi çalışmamaktadır ama kesinlikle iş görmektedir. Bizzat denedim. Program ingilizcedir.

Neler çalışıyor:

Birebir konuşma.
Kişi ekleme
Çevrimiçi ve çevrimdışı kişiler.
Bir whatsapp kullanıcısı size mesaj yazmaya başladığı andan itibaren program internete bağlı olmanız halinde otomatik olarak açılmaktadır.

Programda neler yapamazsınız:

Eklediğiniz kişiyi silemezsiniz.
Kişileri sync etmiyor dolayısıyla whatsappı bulunan kişiyi kendiniz programa eklemek durumundasınız.
Durumunuzu güncelleyemezsiniz.
Toplu görüşme yapamazsınız.

Hazırsanız anlatıma başlayalım.

Kurulum için bilgisayarımızda java bulunması gerekiyor herkesin bilgisayarında java bulunduğunu varsayıyorum.

Cihazımıza kurmamız gerekenler:

Oracle JRE:
Whatsapp Java:

Cihaza vermiş olduğum linkten dosyaları indirelim. Cihazın kendi hafızasına anadizine atalım ardından
X-terminali açıyoruz.

root
cd /home/user/MyDocs
dpkg -i oracle-embedded-jre-1.6.0u30.deb
dpkg -i whatsapp-java-0.0.4alpha.deb

Vermiş olduğum bu dosyayıda pc'ye indiriyoruz.

Dosyayı zipten çıkaralım ardından

Windows + r tuşlarına basıp çalıştır penceresini açıyoruz.

cmd yazıp komut satırına ulaşıyoruz. Pc'ye indirdiğimiz dosyanın bulunduğu yere gidiyoruz.

cd yazıyoruz bir boşluk bırakıp dosyanın bulunduğu yeri kopyalıyoruz

.jar uzantılı dosyanın bulunduğu klasöre komut satırından ulaştıysak

java -jar whatsapp_n900.jar diyoruz

Program açılacak n900 dende yüklemiş olduğumuz whatsapp uygulamasını açalım telefon kısmında alan kodunu 90a getirelim
Imeiye ben N900'ün imeisini yazmakta bi mahsur görmedim pcdeki whatsapptada aynı bilgileri giriyoruz Sms yazan onay kısmını pcde Voice e çeviriyoruz az sonra telefonumuz çalacak kodu duyduktan sonra N900deki Sms kısmını logine çevirelim programımız hazır.

İyi günlerde kullanın. Lütfen bir teşekkürü çok görmeyelim. Beğen tuşuna basmayı ihmal etmeyelim. Takıldığınız bir yer olursa yardımcı olmaya çalışırım. Emeğe saygı. Lütfen iznim dışımda başka bir sitede paylaşımında bulunmayınız.

• Beğen
Tepkiler: turhan_67, bulentster, osmanayman ve 1 kişi daha

Silinen Üye 566228

Silinen Üye 566228

Kapalı Hesap
Tesekkurler eline saglik..daha simdi flashladim teli ilk yuklicegim uygulama olacak.. :)

grimser

Üye
ohoo haberi kess : )

evet deneyen var mı?

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
ohoo haberi kess : )

evet deneyen var mı?

haber???? Ayrıntılı kurulum anlatımını göremediyseniz yapacak bişey yok!. Tamamen kendim hazırladım anlatımı kurdum kullandım eksilerini artılarını belirtmişi haber diyorsunuz. Pes doğrusu!.

Tesekkurler eline saglik..daha simdi flashladim teli ilk yuklicegim uygulama olacak..

Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Silinen Üye 566228

Silinen Üye 566228

Kapalı Hesap
programi tele yukledim ama surekli baglanti hatasi veriyo bi turlu baglanmiyo....teli simkartsiz olarak kullaniyorum acaba o yuzden mi...

---------- Eklendi @ 12:40:15 ---------- Yazıldı @ 12:04:17 ----------

Bir turlu baglanmadi...hep hata veriyor ya :(

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
programi tele yukledim ama surekli baglanti hatasi veriyo bi turlu baglanmiyo....teli simkartsiz olarak kullaniyorum acaba o yuzden mi...

---------- Eklendi @ 12:40:15 ---------- Yazıldı @ 12:04:17 ----------

Bir turlu baglanmadi...hep hata veriyor ya :(

Verdigi hatayi Soylerseniz yardimci olmaya calisayim. Pcden voice secip denedinizmi ? Pc ve n900 de ayni bilgileri girmis olmaniz gerekiyor.

enolaguy

Üye
whatsapp simkartsiz calismiyor diye biliyorum...

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
whatsapp simkartsiz calismiyor diye biliyorum...

Cihazımda sim yok taksam algılamasının imkanıda yok (All telephony fuctions hatası). Simsiz kullanıyorum istenirse küçük bir videoda çekebilirim.

Silinen Üye 566228

Silinen Üye 566228

Kapalı Hesap
surekli connection failed diyor baglanmiyor hata bu... sim kartsiz calisip calismicani bilmiyorum cunku kayitli degil cihaz sim kart okumuyo...

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
surekli connection failed diyor baglanmiyor hata bu... sim kartsiz calisip calismicani bilmiyorum cunku kayitli degil cihaz sim kart okumuyo...

Wirelessa bağlısınız değil mi cihazdan programa giriş yapmaya çalışırken? Birde onay kodu vs... kısmı pcden yapacaksınız.

xXxThingxXx

Üye
oncelikle kurdum başarıyla teşekkür ederim. iphone daki gibi telfn listenden algılamıyomur mu direk yani bütün numarları kendimiz mi gircez. eğer öyle ise 90 la baslayıp mı ekliycez yada normal 053.. lu şeklinde mi olacak ?

Silinen Üye 566228

Silinen Üye 566228

Kapalı Hesap
Wirelessa bağlısınız değil mi cihazdan programa giriş yapmaya çalışırken? Birde onay kodu vs... kısmı pcden yapacaksınız.
tabi ki wireleess bagli da dedigin gibi bilgisayardakini voice yapiyorum sonra telefonu arayip kod soyluyolar o kodu nereye yaziyoruz peki... tekrar bilgisayardaki sayfada kod istiyor ama bu seferde o kodu kabul etmiyo :(

xXxThingxXx

Üye
gelen aramayi acip ordaki kodu pc ye yaziyosun dime ben oyle yaptim oldu cunku

brcmzr

Üye
Merhabalar,benim bir sorum olcaktı . whatsapp sitesinden baktığım kadarıyla göremdim,whatsapp nokia e65 için uygunmudur,bilen ve yardımcı olabilecek biri ?

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
Merhabalar,benim bir sorum olcaktı . whatsapp sitesinden baktığım kadarıyla göremdim,whatsapp nokia e65 için uygunmudur,bilen ve yardımcı olabilecek biri ?

Cihaziniza uygun symbian bolumune bakmanizi tavsiye ederim.

tabi ki wireleess bagli da dedigin gibi bilgisayardakini voice yapiyorum sonra telefonu arayip kod soyluyolar o kodu nereye yaziyoruz peki... tekrar bilgisayardaki sayfada kod istiyor ama bu seferde o kodu kabul etmiyo :(

Kodu duyduktan sonra pcdeki voice ayarini logine cevirin giris yapmasi gerek ardindan teldekinide logine cevirip giris yapabilirsin.

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
oncelikle kurdum başarıyla teşekkür ederim. iphone daki gibi telfn listenden algılamıyomur mu direk yani bütün numarları kendimiz mi gircez. eğer öyle ise 90 la baslayıp mı ekliycez yada normal 053.. lu şeklinde mi olacak ?

+90 la başalyarak ekleyeceksiniz numaraları. Kendisi rehberden sync etmiyor maalesef.

xXxThingxXx

Üye
eyvallah tesekkur ederim

---------- Eklendi @ 01:38:28 ---------- Yazıldı @ 01:31:10 ----------

+90 la başalyarak ekleyeceksiniz numaraları. Kendisi rehberden sync etmiyor maalesef.

ya malesef kullaniyoken login yerine sms i isretliyerek girdim yanlislikla tel e mesaj geldi ordaki kodu giriyorum unknown error diyo sildim yeniden yukledim gene ayni pencere geliyor nasil duzeltebilirim?

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
eyvallah tesekkur ederim

---------- Eklendi @ 01:38:28 ---------- Yazıldı @ 01:31:10 ----------

ya malesef kullaniyoken login yerine sms i isretliyerek girdim yanlislikla tel e mesaj geldi ordaki kodu giriyorum unknown error diyo sildim yeniden yukledim gene ayni pencere geliyor nasil duzeltebilirim?

/home/user/.config altında whatsappa dair prefs.xml diye bir dosya var onu silerek whatsapp ı silebilirsiniz. Şuan tam olarak dizin veremiyorum kusura kalmayın cihazın şarjı yok.

Üst Alt