Wave Şubat Ayı firmwaresi: s8500XXLB2

Sponsorlu Bağlantılar

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Wave Şubat Ayı firmwaresi: s8500XXLB2

USB DRİVERLARI KURMADAN FW ATMA İŞLEMİNE BAŞLAMAYINIZ !!!

s8500 için 29/Şubat/2012 tarihli en son firmwaredir.

Uyarı: Multiloader ile firmware yükleme işlemi sonrasında tüm bilgileriniz silinir.

Firmware Version: XXLB2
BADA Version: 2.0
Uyumlu Telefon Modeli: Wave GT-S8500

AÇIKLAMA: Şubat ayınına ait bazı düzeltmeler ve iyileştirilme yapılmış,
IM Klasörüne SamsungGTalk ygulaması eklenmiş
en yeni firmwaredir.
Yeni Firmware yükleyecek olanlara tavsiye edilir.
Türkçe Dil mevcuttur.
* Operatör ayarlarını kendiniz tanımlamalısınız.burdan :

göze çarpan iyileştirmeler

Flash player iyileştirilmiş bunu açık ve net söylüyorum. Daha öncekiler hep düşük fps de oynatıyordu şimdiki tam senkronlu ve net görüntü veriyor. Tuş kilidi ise anında tepki veriyor kasma sapma yok

CFW: Bu sürümün düzenlenmiş versiyonuna ulaşmak için linklere tıklayınız.

S8500XXLB2 OpenBada CFW

Türkçe Dil Mevcuttur.

Yapılan işlemler

-İçerisinde ki tüm gereksiz widgetler silindi. Varsayılan widgetlar mevcuttur.
- Call Record aktifleştirildi.
- Polaris Office uygulaması eklendi.
- Aynı anda mesaj gönderme limiti 10 dan 100'e çıkartıldı. SMS ve MMS.
- Yeni temalar ve arkafonlar eklendi.
- Tüm java uygulamalar silindi.
- Kapanma sesi düzeltildi.(PowerOFF)

Bilinen hatalar ve iyileştirmeler

- Kamera da kaç çekim yapabileceğinizi gösteren değerler görünmemekte. Memory bug olduğu aşikar.

- Üst barda ki animasyon halen yavaş gelmekte.

- Mesaj veya mail geldiğinde şerit bildirimi aktif ise üst barda ve cihaz da ufak bir kasılma meydana gelmekte.

- Mobile AP iyileştirilmiş beklemeden sorun çıkartmadan bağlantıyı sağlayabiliyorsunuz wifi cihazlarınızla.

- Flash performansı doruk noktasına gelmiş. Frame atlamaları ve senkronizasyon sorunları tamamen giderilmiş.

- Browser da sayfa büyük hatası giderilmiş.

- Tuş kiliti artık anında tepki veriyor ve kasılmadan açılmakta.

Not: Facebook ve Twitter uygulamaları Apps'de mevcuttur.

Not2: Shp özelliği maillerde problem çıkarttığı için aktifleştirilmedi. Mail geldiğinde arama kayıt yöneticisinde gizli numara olarak görünmekte.

* Operatör ayarlarını kendiniz tanımlamalısınız.

ML 5,65 Dizinin içerisinde mevcuttur. Orjinal fw atar gibi aynı adımlarla atacaksınız. Herhangi bir hata bulduğunuz takdirde geribildirim yapmayı unutmayın

bir kaç resim

Alınabilecek hatalar ve çözümler
****** port open error hatası alırsanız yada ekran Yeşil-Mavi-Kırmızı renklere bürünürse usb bağlantısını kesin, bataryayı çıkartıp takın, Multiloaderi kapatıp açın tekrar baştan kuruluma başlayın
Warring : Security fail!! hatası alırsanız firmware içinde gelen USB sürücülerini kurmayı unutmuş olabilirsiniz.Kies-antivirüs tarzı programları kapatın.Telefonun bataryasını çıkarıp takın ve yeniden download moda alın.Farklı bi usb girişine telefonu bağlayınve port search'e basın.
Ready-Lismore yada Ready yazılarını gördükten sonra Multiloader hazır edin ve download butonuna basın.Artık Firmware'nin yüklenmesini bekleyebilirsiniz

MultiLoader görüntüsü bu şekilde olacak.

2- S8500XXLB2 Extreme Edition(Azeri+Turk)

Uyumlu Telefon Modeli: WAVE s8500

Degisiklikler Nelerdir

Social Hub Premium Aktivlestirilmistir
Polaris Office Eklenmistir
İçerisinde ki tüm gereksiz widgetler silindi. Varsayılan widgetlar mevcuttur.
Gerekli Javalar Ana Menuye Eklendi
Opera Mini 6.5 Azericelestirildi
Flash Temalar Eklenmistir
Boot Logoya BadaTurkiye etiketi eklenmistir.
Voive Call Recorder Aktivlestirilmisir.
Sms ve Mms Limiti 100 e cikarilmistir
TUR CSC eklenmistir.(Secmek icin *#5239870*# yigiyoruz,ardindan cikan menuden pre configration seciyouz,sonra*#27236*# yigarak TUR u seciyoruz )

Icerisinde Iki Tane CSC Dosyasi Vardir,Biri Azeri,Digeri Turk,Icin,Flash Yaparken IsTedigiz Dili Icin CSC dosyasini Secin

S8500XXLB2_Extreme_Edition

[/URL] NOT: Polaris Office de Sorun Olursa,Lutfen “office.dat” faylin Stuneyle buraya Kopyalayin \Osp\Applications\06cm35xl2f\D ata

Not:Azerice Yukleyenler,Social Huba Girmek icin,Ilk once Ingilizce secip,Settings>Accounts, buradan ilk olarak Hesap Ekleyin(Orneyin Facebook gibi) Sonra Dili degisip Rahatca Kullanin

alıntıdır... arkadaşlar

EFSANELER_34

Üye
slm arkadaşlar ben s8500 kullanıyorum 1.2 nin son hali mevcut ve buradan 2.0 a geçmek istiyorum üstteki linklerin birinde ( S8500XXLB2_S8500XENLB1_XEN.zip) 204.5 mb diğeri ise ( S8500XXLB2 OpenBada CFW.rar |) 214.6 mb ben bunun hangisini yükleyecem yardımcı olursanız sevinirim

EFSANELER_34

Üye
bu arada son mesajı nereye yazdım bulamıyorum bi zahmet mesajla yönlendirin soruma cevap almış olayım

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
dostum ilk verdiğim link en üsteki üzerinde oynama yapılmamış kies sürümü
diğerleri ise üzerinde oynanmış modifiye edilmiş isteğini yükleye bilirsin hangisi hoşuna giderse gerekli açıklamalar mevcut

nurulmac11

Üye
ilk verileni yükledim çok fazla kasıyor yok mu bir çözümü ?

ceycey111

ceycey111

Üye
Başta kasar normaldir

nurulmac11

Üye
yok başta değil. düzeldi biraz ama yine 1.02ye kıyasla kasıyor. bir de spoof yöntemlerinin hiç biri işe yaramıyor mu artık ? kies son sürüm ve wamp yöntemi ile kuramadım herhangi bişi

EFSANELER_34

Üye
dediğiniz gibi usb driveri indirdim yükle dedim usb driver yüklü üzerine yüklemek istermisin diye sordu hayır dedim yanlış yapmadım umarım buna cevaptan sonra yükseltme işini yapcam

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
evet doğru yapmışsın yükleme ye başla :)

• Beğen
Tepkiler: baby_face_

nurulmac11

Üye
evet doğru yapmışsın yükleme ye başla :)
anlatamadım sanırım kiese giriyorum host htaccess dosyalarini düzenleyip gerekli yerlere attıktan sonra rastgele bir şey indiriyorum ama iso dosyasini değil sectigim uygulama kuruluyor (zipi indirip oap mi ne hatirlamiyorum şu an ona çevirip www klasörüne atiyorum ama kurulmuyor)

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
anlatamadım sanırım kiese giriyorum host htaccess dosyalarini düzenleyip gerekli yerlere attıktan sonra rastgele bir şey indiriyorum ama iso dosyasini değil sectigim uygulama kuruluyor (zipi indirip oap mi ne hatirlamiyorum şu an ona çevirip www klasörüne atiyorum ama kurulmuyor)

ben sana yazmamıştım zaten dostum :)

ben o spoof yöntemini artık bakmıyorum bada 2 için olanları takip etmeye çalışıyorum :)

nurulmac11

Üye

ben sana yazmamıştım zaten dostum :)

ben o spoof yöntemini artık bakmıyorum bada 2 için olanları takip etmeye çalışıyorum :)

Peki bu firmwarea nasil yukleyebiliriz forumda başka bir yöntem göremedim hocam gerçi bakıyorum demissiniz henüz yok mu yani yardimci olduğunuz için teşekkürler bu arada

EFSANELER_34

Üye
slm arkadaşlar sizlerin sayesinde bugün buradan indirdiğim 2.0 (XXlb2) indirdim ve başarı (herhalde hala şüphelerim var) ile yükledim ve az önce cihazı pc üzerinden kies e bağladım cihazınız kies aracılığı ile yazılım yükseltmesini desteklemiyor diyo altında ise geçerli üretici yazılımı sürümü bölümünde ise aynen şu yazıyor S8500XXLB2/S8500XENLB1 (TUR) yazıyor ben bu işten hiç bi halt anlamadım yoksa 2.0 resmi olarak yayınlanmayamı başladı kies üzerinden hele bana yardımcı olun

ceycey111

ceycey111

Üye
baska ulkenın fwsını attıgınız ıcın guncelleme yapılamaz dıyor normaldır :)

EFSANELER_34

Üye
S8500XXLB2/S8500XENLB1 (TUR) bu yazı neyi ifade ediyor peki sakın samsung senin geçişini beklemiş 2.0 tr de kies de yayınlamayı bu arada oldu ya tr de yayınlandı (kies de)biz o sürüme nasıl geçicez peki

----------Eklendi @ 00:51:48 ---------- Yazıldı @ 00:49:16 ----------

yahu ana menüde fazla sayfaları silemiyoruumm hafıza kartı detaylarını göremiyorum ki önceki sürümden yükleiğim fazlalıkları sileyim:s

ceycey111

ceycey111

Üye
cıktıgı zaman orjınal fwyı ml ıle atabılceksınız
sayfaları sılmek ıcın ıkı parmagı dısardan ıce dogru bırlestır resım buyuturmus gıbı
ayarlar baglantı usb yardımcı uygulamalarından yıgın bellege basıp bılgısayara baglarsanız others klasornden bulabılırsınız

EFSANELER_34

Üye
yardımların için çok teşşekür kardeş sağol :oke:

ceycey111

ceycey111

Üye
rıca ederm :)

baby_face_

baby_face_

Üye
ilk defa ml yüklemesi yapacağım herşey hazır indirdim ama nasıl indireceğimi ml ye dosyaları nasıl atacagımı teli açık mı yoksa kapalımı tutacağımı bilmiyorum...

Üst Alt