Wave S8500 ZCLB4 CFW maxihız mart 2012

Sponsorlu Bağlantılar

programmer2

programmer2

Üye
Skaptan ilk bada 2.0 ı senin sayende yükledim, emeğine sağlık ama türkçe karakterler yok mesajda
Skaptan öncelikle emeğine sağlık,;)
Bende Wave 8500'e daha yüklemedim. 1.2 versiyonda kullanıyorum.Bada nın resmi firmware çıkarmasını bekliyordum.Fakat canımı sıkmaya başladı.Sürekli oyalıyorlar.O yüzden senin hazırladığın bu versiyonu yüklemek istiyorum.Fakat merak ettiğim birkaç soru var.
1Bu sürümde reset atma problemi yaşanmıyor değil mi?
2Türkçe klavye yok mu bu versiyonda?
3Bir de SHP var mı?
4Bu versiyonu yükledikten sonra Kiesten oyun ,vb uygulamaları sorunsuz yükleyebilirmiyim?
5Telefon rehberimde kayıtlı noları Kiese yedekledim fakat bada 2 ye geçtiğimde bunları kiesten telefonuma atabilirmiyim,uyum sorunu olmaz değil mi?

Yardımların için çok Teşekkürler...

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
evef arkadaslar sagolun samsung apps de sknti yok guncelleme yi deneyin msj larda tr karekter yok ama sknti cikarmiyor diye dusunuyorum

lider

Üye
sen baska cfw yuklemissin ondan oyle yaziyor dostum o turko cfw de guzel ama bunda daha fazlasi var

bu bizim yaptıgımız

kardeş öncelikle ellerine sağlık hızı süper ama ben her dediğini harfien yaptım ama hala açılışta renk karışmaları var acaba sorun olur mu telefona daha büyük sıkıntı doğasın sonra .
birde arkadaşın dediği herhalde telefonda değil kiese bağlayınca öyle gözüküyor yani sürüme turko yazıyor ve beimkide wave 2 olarak gördü .tekrar teşk ederim güzel çalışma

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Skaptan öncelikle emeğine sağlık,;)
Bende Wave 8500'e daha yüklemedim. 1.2 versiyonda kullanıyorum.Bada nın resmi firmware çıkarmasını bekliyordum.Fakat canımı sıkmaya başladı.Sürekli oyalıyorlar.O yüzden senin hazırladığın bu versiyonu yüklemek istiyorum.Fakat merak ettiğim birkaç soru var.
1Bu sürümde reset atma problemi yaşanmıyor değil mi?
2Türkçe klavye yok mu bu versiyonda?
3Bir de SHP var mı?
4Bu versiyonu yükledikten sonra Kiesten oyun ,vb uygulamaları sorunsuz yükleyebilirmiyim?
5Telefon rehberimde kayıtlı noları Kiese yedekledim fakat bada 2 ye geçtiğimde bunları kiesten telefonuma atabilirmiyim,uyum sorunu olmaz değil mi?

Yardımların için çok Teşekkürler...

söylediğin şeyler arasında sadece türkçe klavye desteği var fakat tr karakter desteği yok şu anda başka bir sıkıntı olmaz

---------- Eklendi @ 09:37:02 ---------- Yazıldı @ 09:35:01 ----------

kardeş öncelikle ellerine sağlık hızı süper ama ben her dediğini harfien yaptım ama hala açılışta renk karışmaları var acaba sorun olur mu telefona daha büyük sıkıntı doğasın sonra .
birde arkadaşın dediği herhalde telefonda değil kiese bağlayınca öyle gözüküyor yani sürüme turko yazıyor ve beimkide wave 2 olarak gördü .tekrar teşk ederim güzel çalışma

kieste wave 2 görmesi normal dostum o şekilde ayarlandı çünkü ayrıca renk karmaşası ilk açılışta olur normal ama bataryanı cıkarttıp geri tak sorun ortadan kalkacaktır

bu fw üzerinde oynanmış fw e bazı hataların olması normal ama şu an için büyük bir sıkıntı yok

Prnrml ctvty

Prnrml ctvty

Üye
Skaptan kardesim senden bir ricam olacak (samsung yapmiyo bari sende isteyelim :D) bu surumu yuklemeye firsatim olmadi belki bu surumde soyleyecegim konu cozulmustur bilmiyorum ama ben ricami dile getireyim sen ona gore bilgi verirsin.

Ben yolda falan yururken surekli muzik dinleyen birisiyim ve gun icinde de sık sık yurumek durumunda kaliyorum ve muzik dinlerken hareketli bi sarkidan sonra duygusal bi sarki basliyo modumun icine ediyo yani yuruyus ritmim bile bozuluyo ya da o anda dinlemek istemedigim bi sarki cikiveriyo boyle durumlarda kamera tusuyla bi sonraki sarkiya atlamayi ayarlayabilir misin? Cok makbule gecer yapabilirsen kardesim.

06goldenq

Üye
skaptan öncelikle eline sağlık, emeğin için teşekkür ederim. sanırım sadece bende oluşan bir sorun ama fw attıktan sonra telefondan hiç bir şekilde titreşim geri bildirimi alamıyorum. çözümü var mı yoksa tekrar mı fw atmalıyım? yardımcı olursan sevinirim..

akbaba36

Üye
Öncelikle çalışmanız için teşekkür ederim. yeniliklerden 19. ve 20. maddeleri anlayamadım.
Birde bada da akıllı arama yok yani tuşlar kisminda sadece rehberdeki numaralari buluyor isimleri de bulabilmesi eklenebilir mi. (striped dialer) gibi

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Skaptan kardesim senden bir ricam olacak (samsung yapmiyo bari sende isteyelim ) bu surumu yuklemeye firsatim olmadi belki bu surumde soyleyecegim konu cozulmustur bilmiyorum ama ben ricami dile getireyim sen ona gore bilgi verirsin.

Ben yolda falan yururken surekli muzik dinleyen birisiyim ve gun icinde de sık sık yurumek durumunda kaliyorum ve muzik dinlerken hareketli bi sarkidan sonra duygusal bi sarki basliyo modumun icine ediyo yani yuruyus ritmim bile bozuluyo ya da o anda dinlemek istemedigim bi sarki cikiveriyo boyle durumlarda kamera tusuyla bi sonraki sarkiya atlamayi ayarlayabilir misin? Cok makbule gecer yapabilirsen kardesim.
yeni çalışmalarda daha farkı kombineler deniyeceğim

skaptan öncelikle eline sağlık, emeğin için teşekkür ederim. sanırım sadece bende oluşan bir sorun ama fw attıktan sonra telefondan hiç bir şekilde titreşim geri bildirimi alamıyorum. çözümü var mı yoksa tekrar mı fw atmalıyım? yardımcı olursan sevinirim..
titreşim geri bildiriminde sorun yok tekrar cfw yükle

---------- Eklendi @ 21:49:27 ---------- Yazıldı @ 21:45:00 ----------

Öncelikle çalışmanız için teşekkür ederim. yeniliklerden 19. ve 20. maddeleri anlayamadım.
Birde bada da akıllı arama yok yani tuşlar kisminda sadece rehberdeki numaralari buluyor isimleri de bulabilmesi eklenebilir mi. (striped dialer) gibi

19 ve 20 maddeden kastını numara sıralamasına göre
Caster buradan ulaşabilirsin

ise aynı cihazlar üzerinden msj laşma aynıprogramın olması gerekli (int üzerinden)

olduuna kanaat getirdim çünkü 19. ve 20 madde yok :)

akbaba36

Üye
yeniliklerden 19. ve 20. yi kastetmistim
19.titreşimli cevap (aranan taraf aramayı yanıtlamadan arayanın telefon titreşir
20.telefon num. bulma (telefon num. bulma diğer tarafın telefon numarasını kayıt bölgesindeki operatöre göre periyodik olarak sunucudan alır eger kayıtlı ise)

culsuz2017

Üye
19.titreşimli cevap (aranan taraf aramayı yanıtlamadan arayanın telefon titreşir
20.telefon num. bulma (telefon num. bulma diğer tarafın telefon numarasını kayıt bölgesindeki operatöre göre periyodik olarak sunucudan alır eger kayıtlı ise)

bu aksam ben de bi delilik yapıp bu FW yi yükledim telefonuma Açıkcası dedim nedir bilmiyorum ama yükledim işde,
Aslında genel manada güzel oldugunu belirtmeliyim ancak benim gibi pimpirikli insanlar için ufak tefek sorunlar yok da diil hani
Şimdi gerçi yapan arkadaşların ellerine emeklerine saglık öncelikle, güzel iş çıkarmışlar ortaya valla çok güzel görünüyo göse filan ilk bakışda baya begendim...

ancak bu akşam itibari ile toplam 20 inci resetimi aldım kabul ettim.
ilk başlarda belirli sebeblerinin oldugunu farketmesem de en son Ayarlar Dil ayarları kısmına girmeye çalıştıgımda, ve ayarlar arama ayarları kısmına erişmeyi denedigimde her seferinde reset atıgını farkettim
Son bomba en son resetten sonra açılmıyor tekrar ...
biraz daha stabil hale getiriline kadar yazılımın geçici olarak kaldırmak belkide daha natıklı olabilir zira benim gibi başka arkadaşlar da aldanmasınlar.

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yorumun icin tesekkur ederim fakat yuklemeden kaynakli bir skinti genel yorumlara bakarsan eger hic reset atma problemi olmadigini anlarsin ben su anda duzenlemis oldugum bu cfw yuklu cihazimdan yaziyorum bunlari sana tavsiyem bir kere daha yukle ve sarj konusunda konuda yazanlari yabana atma bunlarin hepsi denenerek buraya konuldu benim sahsi gorusum kendi cihazimda en az bir hafta denemeden konu acmiyorum bunu kullanici yorumlarindan ve yazdigim msj lardan yola cikarak anlaya bilirsin reset problemi icin butun driver lari yukledikten sonra tekrar yukle hakli oldugumu goreceksin :) ayrica bu konunun altinda bir cfw maxicepozel diye bir cfw var oradaki yukleme adimlarini kullan konuda yazanlari sirasiyla yap sorun olmadigini goreceksin yorum icin tekrar tesekkurler iyi forumlar

elahan

Üye
Emeğine sağlık dostum, uzun bir kararsızlık süresi sonunda telefonumu güncelledim. Açıkçası bozarım diye korkuyordum, ama son zamanlarda iyice soğumuştum telefonumdan, bozulursa yenisini alırım vesile olur deyip kurdum. Sonuç beklediğimden çok iyi eğer bu şekilde giderse, kilitlenme ve resetleme olmazsa uzun bir süre daha kullanırım artık bu telefonu inşallah, sayenizde tekrar sevdim bu telefonu, bugüne kadar niye beklemişim bu işi yapmayı hayret ediyorum. Tekrardan çok teşekkür ederim.

elahan

Üye
Arama yaparken shandong quingdao diye bir yazı çıkıyor.

Bende de çıkıyor bu, silmenin bir yolu var mı?

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Arama yaparken shandong quingdao diye bir yazı çıkıyor.

Bende de çıkıyor bu, silmenin bir yolu var mı?

aslında var ama sonradan farkına vardım tekradan sistem dosyalarına erişmeye üşendim bi zararı yok çin cfw si oldugundan kaynaklı :)

---------- Eklendi @ 16:57:36 ---------- Yazıldı @ 16:52:11 ----------

19 madde birini aradıgın zaman karşı taraf telefonu açtıgında senin telefonun bir kere titrer bunun amaçı telefon da hatlarda sen telefonla arıyorsun karşı rataf acıyor ama sen açtıgını anlamıyorsun süren ve dk ların gidiyor benim cok başıma geldi bu ve gayet kullanışlı bir olay
20.madde de ise belirtilen gibi sunucuda yani telefon operatöründe numarası varsa kişinin ve rehberine kayırlı deilse o kişi bunu bulmanı sağlıyor ülkemizde ne kadar kullanılıyor bilmiyorum ama bu da işe yarar bi uygulama

msty131

Üye
kardeşim önce ellerine sağlık. yeni güncelleme çıkartıcam demişsin ne zamana çıkar acaba :)

bir de türkçe klavye var demişsin ama türkçe t9 ve harfler yok :( bu çalıştığın sürümde olabilme ihtimali var mı acaba?

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
turkce var derken cfw cin oldugu icin alfabe mizi kasit etmistim :) yeni guncelleme icin kafam karisik sebebi ise hangi cfw uzerinde calisma yapacagim malum samsung her hafta mutlaka cfw cikartiyor

kartal_40

Üye
Öncelikle emeğinize sağlık

bir önceki xxlb2 deki gibi bunda açılış ekranını değiştirmek için
gerekli dosyaları upload edermisiniz?

teşekkürler
iyi çalışmalar

msty131

Üye
turkce var derken cfw cin oldugu icin alfabe mizi kasit etmistim :) yeni guncelleme icin kafam karisik sebebi ise hangi cfw uzerinde calisma yapacagim malum samsung her hafta mutlaka cfw cikartiyor

samsung'u Allah bildiği gibi yapsın herkese güncelleme bize yok. sizler de olmasanız halimiz harap kardeşim. şu versiyonun türkçe klavye desteği de olsa tam süper olacak kardeşim. tekrardan emeğine sağlık...

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yabanci kaynakli bir forumda nexus diye biri var belki paylasimlarini duymussundur bana bu konuda yardim edecek ufak tefek bilgilerini paylasiyor benle mail olarak irtibat kurabiliyorum ovrendiklerimle bakalim daha nasil calismalar ortaya cikacak

msty131

Üye
yeni çalışmalarını dört gözle bekliyorum kardeşim...

Üst Alt